ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Karrimor - качествена марка ли е?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Karrimor - качествена марка ли е?
Автор Съобщение
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение Karrimor - качествена марка ли е? Отговорете с цитат
Здрасти,
Доста често взе да ми се навърта пред очите тази марка а и си харесах 2-3 неща уж на добра цена ама не знам нищо за нея. Да речем ще ми е интересно да чуя мнение за техните раници и да речем тези на Ташев, дали мога да очаквам да имат качеството на Ташев или.... Абе всякакво мнение за и против марката ще ми е полезно, дано не се изложа много с този въпрос.
Пон Мар 11, 2013 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Каримор е лоу-кост марка, имат и ужасни стоки, и прилични такива.
За Ташев - само добро мога да кажа Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 11, 2013 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Все ми е чудно, като екипировката се избира по "качеството" (което обикновено се измерва по хорски думи и вътрешни убеждения и стремежи), а на заден план остава за какво и КОЛКО ще я ползваш тази екипировка. Защото ако почти всяка седмица съм в планината, сигурно ще си купя най-хубавия модел на Дойтер, но като съм макс 20 дни на сезон горе - и Ташев ми е идеална. Защото е покрила основни изисквания за здравина и комфорт, оттук-нататък за толкова употреба, естествено е, че ще ми свърши работа. Но то и раниците на Каримор ги покриват тези базови изисквания, и на Ванго, че и на къде-къде по-безизвестни производители като EyeMountaineering.

Ако не стана ясна мисълта ми - за мен екипировка се избира основно според времето, за което ще я употребявам (когато е покрила някакви основни изисквания). Разбира се, ако не съществува финансов лимит при избора на екипировка, горната гледна точка не важи, тогава човек би избрал най-изявените и скъпи марки и техните продукти.

(сори, ако ти оспамвам темата) Smile
Пон Мар 11, 2013 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ташевката има 2 год. гаранция, което си е предимство.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Мар 11, 2013 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Определено Ташев е много по-добър избор. Имам наблюдения на раници и от двете марки. Ташев няма мърдане, а Кариморката почна лека-полека да се поразнищва. А и все пак е българска и има гаранция.
Пон Мар 11, 2013 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vencil



Регистриран на: 08 Апр 2012
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Абе идеята принципно ми беше да си взема една малка раничка за всеки ден из града и колелото и видях че на Колимор има два симпатични модела и по-евтини от нашите та се чудих струва ли си икономията от 15-20лв. Туристическата си ми е Ташев и май ще заложа на изпитаната марка.
Пон Мар 11, 2013 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
El



Регистриран на: 10 Мар 2013
Мнения: 1
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като и аз имам чуденка по този въпрос, директно търся мението ви за следните Карримор продукти Smile
Karrimor Tryfan 60 70 Ladies Rucksack и Karrimor Elite Ridge 2 Tent 2012
Вто Мар 12, 2013 1:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
Karrimor е собствена марка на сайта sportsdirect.com
Предлага абсолютно всякакви спортни стоки - от дрехи и обувки, през раници, до чаши и термоси.

Както се каза вече, това е нискобюджетна марка, но предлага много добро качество за парите си.
Имам най-различни дрехи и обувки на Каримор и съм доволен. За еднодневни разходки и походи в гората, за каране на колело или баскетбол в парка вършат чудесна работа.

Конкретно за градска раница, много хора си закупиха и са доволни от тази:
http://www.sportsdirect.com/karrimor-urban-30-rucksack-791033?colcode=79103322

Може да бъде доставена на цена 25-40 лв..
Аналозите на Ташев (Rock eagle, Saver, Adventure) са от 55 лева нагоре.
Специално Rock eagle 35 от кордура го препоръчвам горещо, защото го ползвам вече четвърта година и няма мърдане. Но цената му в момента е 77 лева. Вярно, че има повече джобове, но си е 2-3 пъти по-скъп

П.П. Споделям напълно мнението на loudidd
Вто Мар 12, 2013 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
f(x)dx написа:
Karrimor е собствена марка на сайта sportsdirect.com


Ъм, това не е вярно Wink
Karrimor съществува много преди sportsdirect.
Самите sportsdirect пък не са само онлайн магазин, имат и физически магазини из цяла Англия.
http://www.karrimor.com/about

Ако не се лъжа по време на Еверест'84 нашите използват някаква палатка karrimor Rolling Eyes

По въпроса дали са качествени - ако не се очакват чудеса и вечен живот, според мен ще е ОК.
Иначе Ташев съм ги признала за вечни, макар и моят опит с тях да е твърде болезнен, буквално.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Мар 12, 2013 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
f(x)dx написа:
Karrimor е собствена марка на сайта sportsdirect.com


Ъм, това не е вярно Wink
Karrimor съществува много преди sportsdirect.


Напротив, вярно е, макар да не съм се изразил правилно и наистина Каримор да съществува много преди спортсдирект:

Karrimor is a brand of outdoor and sports equipment and clothing. It was founded in 1946 by Charles and Mary Parsons with Grace Davies who hand-sewed cotton-duck cycle pannier bags from the upstairs of their Lancashire cycle shop.

The Clayton-le-Moors, Lancashire based company was bought in 1999 by South African leisure group Cullinan Holdings which immediately cut manufacturing with the loss of 80 jobs. It had previously been acquired by 21 Invest, part of the Italian Benetton empire, in 1996 for £7 million

The brand went into receivership in 2004. Within 24 hours it was bought out by Lonsdale Sports, who broke up the company, selling the outlets and retaining only the rights to the name, which was licensed to such events as the Karrimor International Mountain Marathon.

Sports Direct, Lonsdale's parent company, now sell Karrimor branded products across all their UK stores.

Малко оф-топик се получи, но поне внесохме яснота кои са Каримор Very Happy . Произвеждат спортни стоки от 70 години и са били част от Бенетон.
Вто Мар 12, 2013 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
И след 70 години прозиводство вече са затворени, като Спортс директ си е купила правото да слага марката където си иска, производтсвото всъщност е затворено преди години, магазините разпродадени.
Вто Мар 12, 2013 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
В английските туристически форуми не хвалят Каримор, пишат че преди време е била хубава марка но след покупката от Спортдирект е много зле. Оутдоор серията X-litе някакъв опит да си възстановят името но пак не са доволни особено макар че имат някакъв напредък. Това е собствено проучване тъй като и аз имах мераци към техни продукти. Имам само една блуза тяхна но не прави особено впечатление спрямо друга подобна но на Найк.
Вто Мар 12, 2013 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ясно... вденах.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Мар 12, 2013 2:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
И след 70 години прозиводство вече са затворени, като Спортс директ си е купила правото да слага марката където си иска, производтсвото всъщност е затворено преди години, магазините разпродадени.


В текста, който цитирах не се казва точно това, но може би е най-близо до реалността.
Ако мога да обобщя - евтини стоки, произведени най-вероятно в Югоизточна Азия, ползващи марка с репутация.

Още веднъж - моят личен опит показва, че за туристически дейности, при които не се отдалечавате на повече от километър от колата, за разходка в парка, за свободното време в града са добър избор
Вто Мар 12, 2013 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jeffpitters



Регистриран на: 15 Яну 2013
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
Най-скорошният ми допир с Каримор беше една роднина , която купила на кръстника ми обувки уж зимни , туристически и така нататък с всички екстри , тънкия момент е , че човека е горски и по цял ден обикаля из гората . Резултатът - след месец и половина нови обувки Smile аз лично не съм сигурен и повечето от по-прехвалените марки колко точно ще изкарат при ежедневна употреба Smile
Другите отзиви , мисля си , че за лека градска употреба би трябвало да са им окей нещата Wink
Вто Мар 12, 2013 6:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov