ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристите и змиите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Туристите и змиите
Автор Съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Не мога , а и не съм свикнал лятото да ходя с гети , но забравих за късите гащи с времето и вече движа само с дълги панталони и високи чорапи , все е някакси малко по-безопасно Very Happy . А най-добре е да не се случва да имаме срещи от най-близък вид с тези същества Laughing
Вто Юли 22, 2014 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
wanderer142 написа:
Имах предвид, дали силата на захапката е достатъчна, зъбите да минат през материята.


Не че съм хапан, но няма захапка! Змията си отваря устата на 180 градуса да речем и със силата на тялото се изстрелва напред, като горните 2 зъба застават напред, значи убождат жертвата. Всичко описано става много бързо и в хода на самото движение. Това е в нашия случай. Естествено малките животни ги захапва за да ги нагълта постепенно, по-късно.

Гетите няма да ти помогнат според мен, освен ако не са дебели и твърди като гьон или гумен ботуш.
Ходенето с дълги крачоли и дълги ръкави през лятото е много добро решение, по ред други причини.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юли 22, 2014 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Натъкнах се на една автентична змийска любовна трагедия, достойна за National Geografic. Предлагам ви я, но предупреждавам, че гледката е особено отблъскваща, аз не мога да си я пусна втори път. Заснета е от руски пътешественик в Понтийските планини - Турция. Много симпатичен е извършителят. Той седи отстрани и изчаква човекът да се отдалечи, за да продължи деянието си.
Този вид усойници ги няма в нашите планини.

https://www.youtube.com/watch?v=srHogodk1hw
Сря Юли 23, 2014 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:


Кви са тези места и змиарници сред които ходиш. Shocked
Аз за 4 години ходене една едничка змия не съм видял, а и аз си гледам в краката.
То всеки който ходи в планината си гледа в краката и не блее докато върви освен ако не е на някой равен и широк черен път в Родопите.


Излез от пътеките и ще видиш. Аз ходя доста по-рядко от теб и тази година вече имам една среща. Точно в Родопите.
Аз пък се чудя къде виждате редовно мечешки л**на? Не ги срещам.

Ружа 62г. написа:
Натъкнах се на една автентична змийска любовна трагедия, достойна за National Geografic. Предлагам ви я, но предупреждавам, че гледката е особено отблъскваща, аз не мога да си я пусна втори път. Заснета е от руски пътешественик в Понтийските планини - Турция. Много симпатичен е извършителят. Той седи отстрани и изчаква човекът да се отдалечи, за да продължи деянието си.
Този вид усойници ги няма в нашите планини.

https://www.youtube.com/watch?v=srHogodk1hw


Това не трябваше да го пускаш - как мразя котки! Twisted Evil

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Юли 23, 2014 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Кви са тези места и змиарници сред които ходиш.


Местата се казват Природен парк „Врачански Балкан” и никак не преувеличавам. Или гледам много внимателно или ми се "лепят", което никак не ме устройва.
Неотдавна бях на Пършевица и си поговорих с хижарката и няколко овчари по темата, та те казаха, че откакто са там змия не са виждали. Тръгнах за Бегличка могила и на 20-тия метър видях една медянка. Кротка и май неотровна змия, но все пак змия. Та не знам - твърде много!
Сря Юли 23, 2014 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Ружа 62г. написа:
Натъкнах се на една автентична змийска любовна трагедия, достойна за National Geografic. Предлагам ви я, но предупреждавам, че гледката е особено отблъскваща, аз не мога да си я пусна втори път. Заснета е от руски пътешественик в Понтийските планини - Турция. Много симпатичен е извършителят. Той седи отстрани и изчаква човекът да се отдалечи, за да продължи деянието си.
Този вид усойници ги няма в нашите планини.

https://www.youtube.com/watch?v=srHogodk1hw

Нещо не разбрах замисъла на клипа. Имаме налице една змия, която някой е претрепал с камък, така че я е направил на две парчета, и това откъм главата все още е живо и се гърчи и един кот, който се намира в близост, но по-нищо не личи, че има отношение към претрепването.
Сря Юли 23, 2014 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз за 3 год. преди 2 дни видях сефте змия и то с размазана глава, на пътеката от Демяница към Тевно.
И л...но на мечка не съм виждал до сега, само една стъпка
Но пък в цялата планина едно куче да има, на моята пътека ще е и ще иска да ме изяде Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Юли 23, 2014 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
mislesht написа:
ZCEZBPM написа:


Кви са тези места и змиарници сред които ходиш. Shocked
Аз за 4 години ходене една едничка змия не съм видял, а и аз си гледам в краката.
То всеки който ходи в планината си гледа в краката и не блее докато върви освен ако не е на някой равен и широк черен път в Родопите.


Излез от пътеките и ще видиш. Аз ходя доста по-рядко от теб и тази година вече имам една среща. Точно в Родопите.
Аз пък се чудя къде виждате редовно мечешки л**на? Не ги срещам.

Не ходя често.Веднъж на 2 месеца за по три дни и това е.
Аз думата *пътека * я употребих просто така.
Доста често не вървя по пътеките или вървя по някакви обрасли пътеки,
където никой не е минавал скоро.
Изглежда на някои хора им върви на срещи със змии, докато на мен ми върви на срещи с мечи л...на. Smile

Иво поне два пъти си виждал змия и аз съм пресъствал. Единия път си го спомням добре. Малко след Пеещи скали посока Мазалат. Ама изглежда беше зает, както се изрази един циганин " да се подпираш на патериците (щеките) ". Отделно, намали тази параноя, че ми става весело. Изпражненията които виждаш са от лисици. Те обичат да се облекчават по пътеките, предимно върху камъни. Подобно на видрите във водоемите. Да не казвам за подкованата мечка. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Юли 23, 2014 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Дидо сега се сетих за този случай, но водната змия в реката след хижа Тъжа не се брои, а и нямам ясен спомен, аз ли я видях или някой ми каза за нея, но съм сигурен че беше водна.
За Мазалат нямам никакъв спомен.
Не мисля че мога да забравя случка в която да участвам аз и отровна змия.
Това се помни до живот.

На Ком Емине как не настъпи някоя? Ние бяхме след вас и на три места ги срещнахме. Споменал съм ги и съм им показал снимките на трите в моя пътепис. Shocked Ама ние се познаваме и не си нанасяме вреди един на друг. Затова се появяват. Very Happy Като ги видите, няма да ги гоните, ще ги галите ръкопляскания

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Юли 24, 2014 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Добре!Сега заради вас ще си разтуря,отново,за пореден път , цялата раница.Ето,слагам и дълъг панталон! Sad Уфф!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Юли 24, 2014 1:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
rain написа:
Добре!Сега заради вас ще си разтуря,отново,за пореден път , цялата раница.Ето,слагам и дълъг панталон! Sad Уфф!


А каква ще е ползата от дългия панталон като е скатан в раницата?Smile

Не знам за змии дали помага, може би крачолът ще и се замота около главата на змията и в един на дпет-десет случая ще помогне, но със сигурност помага за коприва и предпазва от слънчево изгаряне. Единствения път при който носих къси до коленете гащи и коприва ме нажили и изгорях жестоко.


Ти пък.... Много рядко панталона е прилепнал до крака. Зъбите на змията са няколко милиметра... ясно ли е вече?
Чет Юли 24, 2014 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:


Ти пък.... Много рядко панталона е прилепнал до крака. Зъбите на змията са няколко милиметра... ясно ли е вече?


Тодоре, недей да лежиш на тая кълка. Както съм написал по-горе, на пепелянката могат да достигнат до 13 мм. Виж на линийката колко е това.
Иначе вярно, че на змиите им излезе лошо име покрай някои жени. Tooth Абе трябва да се пазим, доколкото може.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юли 24, 2014 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
може ли някой да ми припомни за последния достоверно описан случай на смърт вследствие змийско ухапване тук, колко са те примерно в последните 50 години в България.
мани ги змиите, гледайте за кърлежи, че бая хора издухаха супата заради гадостите които разнасят
Чет Юли 24, 2014 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Сестра ми (на 73 г.) два пъти е ухапвана от змия.
Първият път, преди около 20-22 години - ядейки черници и пристъпвайки под дървото, без да си гледа в краката. Вероятно змията е била пепелянка, макар, че в оня район май се срещат и каменарки.
Вторият път, десетина години след това - под смокинята, привечер, в часа на кокошата слепота. Навела се да вземе няколко паднали плода и въобще не забелязала пепелянката. Тя затова се и нарича ПЕПЕЛянка, защото се слива с пръстта. Ухапала я по ръката.
И двата пъти веднага отишла с колата в болница.
И двата пъти лечението било амбулаторно. Инжектирали нужните серуми, обработили раната, поседяла там няколко часа и я пуснали да си ходи.
Не почувствала всеобщо прилошаване, само болка на ухапаното място и подуване. Вероятно много е важно колко скоро ще бъде оказана медицинската помощ.
Чет Юли 24, 2014 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
avatar



Регистриран на: 19 Яну 2012
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
http://infomreja.bg/myj-ot-sandanski-umrq-sled-uhapvane-ot-zmiq-7773.html

Който желае да се разходи между змии, да се качи от хижа Мазалат на Пеещите скали и да хване нагоре към билото, сутрин след 9-10 часа при хубаво време. Поне три различни цвята съсели има. От 15 см до 70 см.

Оня ден един ми разказва как, като бил малък, ходел да лови риба на някаква река, която се вливала в Струма. Та тая рекичка лятото ставала тъничка на места три метра и той видял някаква змия, която я описа, като отровен смок над три метра, излегнал се през реката с космата муцуна и поне 12 Фи. Глава, като на Габонска отровница. Такива смокове имало само там и на още едно място на планетата. Това чух, това казвам. Дали е вярно или не? Не зная.
Чет Юли 24, 2014 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov