ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристите и змиите
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Туристите и змиите
Автор Съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Такива смокове имало само там и на още едно място на планетата.


тревата е кофти, преди беше само марихуана
ся я киснат в химия
косматат муцуна на смока е нищо работа...
ако се подобри тревата и космите ще опадат
и ще има грим и ще проговори
смока
Cool
Чет Юли 24, 2014 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Цитат:
Такива смокове имало само там и на още едно място на планетата.


тревата е кофти, преди беше само марихуана
ся я киснат в химия
косматат муцуна на смока е нищо работа...
ако се подобри тревата и космите ще опадат
и ще има грим и ще проговори
смока
Cool
ръкопляскания Това не може да не иде в подходящата тема. Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Юли 24, 2014 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
avatar написа:
http://infomreja.bg/myj-ot-sandanski-umrq-sled-uhapvane-ot-zmiq-7773.html

Който желае да се разходи между змии, да се качи от хижа Мазалат на Пеещите скали и да хване нагоре към билото, сутрин след 9-10 часа при хубаво време. Поне три различни цвята съсели има. От 15 см до 70 см.
...

Миналото лято, на Ком Емине срещнахме една "приятелка" на 200 - 300 метра от Пеещите скали. Описал съм я със снимка в разказа ми. Мненията бяха, че не е отровна, но това не ме ощастливи кой знае колко. Smile В момента на срещата не знаех каква е. Не се плаша от тях, но това не означава, че не се пазя(плаша се от гъби, но дори да ги настъпя, не ме нападат като змиите).

Kent написа:
може ли някой да ми припомни за последния достоверно описан случай на смърт вследствие змийско ухапване тук, колко са те примерно в последните 50 години в България.
мани ги змиите, гледайте за кърлежи, че бая хора издухаха супата заради гадостите които разнасят

Значи, съвсем скоро има смъртен случай в Сандански!!! Shocked
Някой ще каже, че това е изключено пак да се случи на 99,99%. Да, обаче аз не искам да съм в 00,01%-ната възможност. По-добре цигла от къщата да падне, колкото змия да ме ухапе(шшшт, да не ме чува горния). Oops

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Юли 24, 2014 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
мечо, може ли да дадеш по подробна информация за смъртния случай в сандански, кой, кога, подробности.
Чет Юли 24, 2014 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Не съм го писал аз, ами някой по-компетентен. Прочети мнението преди твоето. Не си ли го прочел???
http://infomreja.bg/myj-ot-sandanski-umrq-sled-uhapvane-ot-zmiq-7773.html

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Юли 24, 2014 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:

мани ги змиите, гледайте за кърлежи, че бая хора издухаха супата заради гадостите които разнасят


Не ми напомняй, че с това поне имам опит... Confused

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Юли 25, 2014 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dan



Регистриран на: 17 Мар 2013
Мнения: 80

Мнение Отговорете с цитат
Аз отново да подхвана болната ми тема -за ЗМИИТЕ.Някой от форума да си е купувал Екстрактор за извличане на отрова при ухапване от змии или насекоми-стършели, оси и др. Ако има такъв да подаде информация-телефони ,защото влизам в разни сайтове, но нещо им нямам доверие.
Пет Юни 10, 2016 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Що не си направиш сам от дебела отрязана спринцовка? Аз такъв си нося. Трябва да пробиеш отвор в стеблото на буталото и пъхаш нещо за законтряне, да не се връща(пиронче, дебела игла). Като засмучеш, трябва да седи така 3-4 мин. После май пишеше, че може да се повтори. Изсмуканото избърсваш/промиваш с кислородна вода.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юни 13, 2016 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Змия на Витоша Отговорете с цитат
Днес на пътеката между Копитото и Камен дел срещнахме змия. Не беше голяма, може би 20 см. Не се движеше бързо, но трудно се нацелваше със зума. От няколкото снимки само една се получи що-годе четлива. Накрая змийчето се скри в някаква дупка. Много е глупаво да се убиват змиите!



Някой знае ли какъв вид е? Обърнете внимание на белите петна зад "ушите".
Нед Юни 26, 2016 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Прилича ми на жълтоуха водна змия.
Пон Юни 27, 2016 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Явно е тя! Отговорете с цитат
Благодаря, Ирина! Не допусках, че е водна змия, защото беше далече от река. Сега прочетох, че излизала и на сушата да ловува. Посочена е и за Витоша. Симпатично животинче!
Пон Юни 27, 2016 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Бе кви змий бе хора ...........Аз съм женен от 20 години, вие със змий ще ме плашите
Пон Юни 27, 2016 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Re: Явно е тя! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Благодаря, Ирина! Не допусках, че е водна змия, защото беше далече от река. Сега прочетох, че излизала и на сушата да ловува. Посочена е и за Витоша. Симпатично животинче!


Да, тя се среща и далеч от водоеми. А в Боянското езеро съм наблюдавала сивите водни змии. Големи сладури са. Има една надвесена върба над водата и там се катерят да се препичат.
Пон Юни 27, 2016 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Семеен виц Отговорете с цитат
Exiiit ме подсети за хубав виц, който е "пантомимен", та трябва да си го представите. В президиума на тържествено събрание седят двама съветски функционери, ама на известно разстояние. Единият поглежда към другия и се почуква с пръст по гърлото (демек "снощи така се натрясках!"). Вторият си изпъва двата пръста пред устата и ги размърдва ("жена ти съскаше ли?"), в отговор на което първият опира длан на ухото си ("спеше"). Very Happy

Ирина, при следващото слизане от Боянския водопад непременно ще се отбием с внуците до езерото. Змията трябва да се види!
Пон Юни 27, 2016 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Змийче Отговорете с цитат
Хора, някой знае ли какво е това? Дълга е около 30-35 см, диаметър под сантиметър, видях я привечер на асфалт, едва се движеше.

Вто Сеп 24, 2019 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov