ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бъдещето на раздел Предлагам / Търся. Дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Предлагам / Търся Предишната тема
Следващата тема
Бъдещето на раздел Предлагам / Търся. Дискусии.
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
G_P_S написа:
Погледах,почетох и реших и аз да се намеся. Когато съм в България много често ходя в един магазин за дрехи втора употреба в Пловдив ,който има доста голяма площ , в която се продават туристически якета ,полари ,и панталони и т.н. Цените достигат до 5 лв за килограм. Едно яке,, Gore tex,, което е почти ново ,може да се купи за 4.00 лева. Точно такава стока някои ,,колеги,, предлагат във този форум,само че с 20 пъти по-завишена цена. Не знам дали това е пазарна икономика,но определено някои са тук ,не за да са в помощ на колегите ,а заради търговията . Нека модераторите да кажат дали мога да спомена къде е въпросния магазин,за да се възползват заинтересованите от Пловдив,а след това да се замислят как да пратим прекупвачите на сергията на битака, вместо да създават напрежение в този форум.


Според мен няма причина да не го споменеш къде е. Хем ще помогнеш на нас(особено пловдивчани), хем ще елиминираш недобросъвестните!
Пон Апр 01, 2013 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
G_P_S написа:
Погледах,почетох и реших и аз да се намеся. Когато съм в България много често ходя в един магазин за дрехи втора употреба в Пловдив ,който има доста голяма площ , в която се продават туристически якета ,полари ,и панталони и т.н. Цените достигат до 5 лв за килограм. Едно яке,, Gore tex,, което е почти ново ,може да се купи за 4.00 лева. Точно такава стока някои ,,колеги,, предлагат във този форум,само че с 20 пъти по-завишена цена. Не знам дали това е пазарна икономика,но определено някои са тук ,не за да са в помощ на колегите ,а заради търговията . Нека модераторите да кажат дали мога да спомена къде е въпросния магазин,за да се възползват заинтересованите от Пловдив,а след това да се замислят как да пратим прекупвачите на сергията на битака, вместо да създават напрежение в този форум.


Според мен няма причина да не го споменеш къде е. Хем ще помогнеш на нас(особено пловдивчани), хем ще елиминираш недобросъвестните!
Втората употреба на бул. Васил Априлов срещу ресторант Копчето. Магазините са два. Става въпрос за по-големия,който е на два етажа.Онзи ден колегата mrw8 се поинтересува и след 5 часа ми писа на лични,че се накиприл с много прилично яке,,HH,, само за 12.00 лв
Пон Апр 01, 2013 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
e явно е имал късмет ... аз 2 пъти съм ходил там и двата пъти нищо свястно не съм намирал Confused

Инак очевидно е, че има хора които по някакъв начин се сдобиват с относително качествени неща 2ра употреба и ги пускат тук. Но в крайна сметка аз нямам нищо против да дам 25лв примерно за хубав полар. В случая няма какво да се сърдя, че човека го е взел за 5лв. ... след като ако той не го беше взел за толкова и не го беше предложил тук, аз въобще нямаше да го взема и да кажем трябва да се набутам 80лв. за аналогичен нов.
Не всеки има време да обикаля като гламав 5-6 магазина 2ра употреба, още повече, че в тия в провинцията доста рядко идва и нещо наистина читаво.
Вто Апр 02, 2013 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mrw8



Регистриран на: 26 Яну 2012
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
G_P_S написа:
Втората употреба на бул. Васил Априлов срещу ресторант Копчето. Магазините са два. Става въпрос за по-големия,който е на два етажа.Онзи ден колегата mrw8 се поинтересува и след 5 часа ми писа на лични,че се накиприл с много прилично яке,,HH,, само за 12.00 лв


Да бе вярно Very Happy Само цвета му е един утрепан, ама нейсе, няма пълно щастие. Супер запазено е и няма нищо скъсано или протрито, с техния си Helly Tech е. Аз отидох там следобеда и се учудих, че такова яке седи още. Мацката с мен също взе един HH за 13 лв, но нейното вече си има забележки и не е толкова запазено. Сега вече като минавам през Пловдив ще гледам да надзъртам в този магазин ако имам време, то ако изпада всеки път по едно такова яке като моето и току виж съм пуснал една обява да ги продавам за по 30-40 лв, че може и повече да свлека Laughing
Вто Апр 02, 2013 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
mrw8 написа:
G_P_S написа:
Втората употреба на бул. Васил Априлов срещу ресторант Копчето. Магазините са два. Става въпрос за по-големия,който е на два етажа.Онзи ден колегата mrw8 се поинтересува и след 5 часа ми писа на лични,че се накиприл с много прилично яке,,HH,, само за 12.00 лв


Да бе вярно Very Happy Само цвета му е един утрепан, ама нейсе, няма пълно щастие. Супер запазено е и няма нищо скъсано или протрито, с техния си Helly Tech е. Аз отидох там следобеда и се учудих, че такова яке седи още. Мацката с мен също взе един HH за 13 лв, но нейното вече си има забележки и не е толкова запазено. Сега вече като минавам през Пловдив ще гледам да надзъртам в този магазин ако имам време, то ако изпада всеки път по едно такова яке като моето и току виж съм пуснал една обява да ги продавам за по 30-40 лв, че може и повече да свлека Laughing
Няма да ти искам комисионна,но звънни един телефон като идваш да пием по бира. Живея съвсем близо ,а и сега съм си в България. Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Апр 02, 2013 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Правилата http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=11 казват:

* специални правила за продавачите в раздел Купувам/търся: В този раздел можете да продавате ваша залежала екипировка. Масова продажба на стоки не се допуска и ще бъде санкционирана по преценка на админ.


Границата между продажбата на залежала екипировка и МАСОВА ПРОДАЖБА е съвсем явна, надявам се за всички.
Едното е отношение между съфорумците, другото е алъш-вериш на външни хора тук. Не ми казвайте също, че без тоя алъш-вериш сме си жив-зян и ще останем без евтина екипировка. Всеки знае къде са магазините на килограм, а и всички тези търговци си дублират обявите във всички околни форуми, та който захапе.

Щом като няколко души явно не схващат какво е МАСОВА ПРОДАЖБА - дали да не се вкарат правила - не повече от един артикул на всеки 10 дена, или до 5 накуп, но в рамките на 2 месеца - това както е решено в МТБ-форума?


Подкрепям на 100% Wink .....Нямам никакво отношение към този раздел на форума(никога не съм продавал/купувал), но наистина ще бъде добре ако се създаде някакъв регламент за броя обяви в определен период от време. Също така и за броя на up-ванията на темите. Всичко това в интерес на "редовите" съфорумци, за които търговията не е основната причина да присъстват тук.

п.с. Не е лоша и идеята за тема "Платени обяви". Може да се запази некомерсиалният характер на форума, като просто събраните такси се използват за някаква форма на благотворителност......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Апр 02, 2013 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mirkata



Регистриран на: 18 Юли 2013
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
danmaxi написа:
За какво са се регистрирали въобще - не си обяснявам...



Ako тук е задължително да се трупат постове - кажете бе хора ... а аз си мислех че може да се влиза да се чете да се пише - ако има какво да кажеш и то не е някоя глупост .


danmaxi, аз съм на същото мнение както твоето. Само постове да искат някои, та на мене там ми е силата.....
Smile
Днес се регистрирах във форума. От доста време го чета. Както и в други форуми и тук има и ще има различни мнения. Важното е да се спазва добрия тон и поведение.
Croc
Чет Юли 18, 2013 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
liubenceto



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 18

Мнение Въпрос към админа Отговорете с цитат
Искам да попитам админа след като изтри обявите ми за туристическа екипировка,защо не изтрие обявите на хората,които са повече от една.
Значи моята може да се трие,а другите не могат,каква е тази дискриминация???
И какво ви дразни това,че предлагам дрехи на много ниски цени с възможност хората,които нямат финанси да си закупят същото качество,само че носена дреха 2-3 пъти на 2-3 пъти по-ниска цена отколкото е същинската.
Да сайта е за планина,но нещата,които съм предлагала са точно за планината.Ако някой може да си купи полар от тук за 20-25 лв ще е много по-добре отколкото да дава по 70-80 в магазините за екипировка.
И съм на мнение,че във всеки един подобен сайт трябва да има раздел Предлагам/Търся,но без да поставяте ограничения на обяви и да триете такива,разбирам да има стока,която няма нищо общо с планината,но всички продукти са именно за високопланински туризъм,трекинг.
Така,че с какво аз съм нарушила правилата ,за да се изтрие обявата ми,а хората с по 3 обяви в раздела да им стоят???
Пет Ное 29, 2013 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Въпрос към админа Отговорете с цитат
Ако зачеташ същата тема, ще ти стане ясно за какво става дума. Принципно не се заглеждам твърде в този раздел, но на мен също ми се наби в очите, че присъствието ти във форума е 100% с комерсиална цел.
Пет Ное 29, 2013 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
liubenceto



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
А човека с профил Ivailo.hr,който има пуснати три обяви за различни неща,които продава не е ли с комерсиална цел,да ме извини човека,че го споменавам.
Това,че имам дрехи,които не нося и искам да продам и мисля,че тук мога да го направя да не би да е лошо?
Пет Ное 29, 2013 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Специално за него - не мисля Laughing
Ако влизаше тук не само, за да си постваш и ъп-ваш офертите, но и за да прочетеш нещо, щеше да знеш защо. Smile
Пет Ное 29, 2013 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ивайло - Ivailo.hr има съществен принос за развитието и популяризирането на форума. Съмнявам се че пуснатите от него 3 обяви са, за да върти търговия. Форумът си има правила, в които е упоменато какво може и какво не в раздел "Предлагам/Търся". Админа преценил, изтрил. Все пак, като ползватели на форума, е добре да спазваме правилата и да знаем, че за търговия си има: продавалник.ком, обяви.бг, кпд.бг, базар.бг, предложи.ком... и прочее сайтове.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Ное 29, 2013 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
liubenceto



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Гърбев,ти откъде знаеш аз за какво влизам и дали не разглеждам други неща във форума извън раздел Предлагам /Търся???
И не съм длъжна да познавам хората тук,за да знам аз кой е допринесъл за форума и кой не.
Не си мисли,че щом съм имала обяви в този сайт само затова влизам.В грешка си. Когато ме интересува нещо свързано с някой маршрут влизам,проверявам и т.н.
Така,че след като не знаеш ровя ли се из другите раздели или не не коментирай.
И пак ти казвам не е необходимо да познавам Ивайло или някой друг.
Съб Ное 30, 2013 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
urban



Регистриран на: 17 Юни 2014
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Макар и рядко срещано има български форуми, където се прилагат добрите практики за администриране на форуми. Ако някой се чуди какво е това би разбрал, ако участва в някой специализиран форум събрал единомишленици в Германия (примерно). За пример може да се дадат още и много руски форуми, където коментирането на един участник във форума от друг участник, се счита за тежко нарушение. Единственото което трябва да се направи при недоволство е, ако някой не харесва постовете на друг, да съобщи на Админа за арбитерство или преценка на уместност.
.
Типичен пример за узорпиране на тема е тукашната тема за Ком-Емине. Има няколко човека, които след като са преминали маршрута, си мислят, че единствено тяхните мнения са правилни, а останалите само трабва да ги слушат. Не дай си боже, ако някой изрази менеие не подкрепящо ги или различно от тяхното. Тъжна картинка. В смисъла на казаното, напълно разбирам госпожата, която я квалифицират, без право на това. Ако някой не може да разбере думите ми, нека погледне практиката на Фейсбук, където въпреки многото запитвания продължава да липсва бутон "не харесвам". Така се поддтиска вселяването на Зъл Дух в платформата.
.
.
Нека опазим Планинарския Форум от зли духове!

_________________
Важен е Пътят, Целта просто е крайната точка от него!
Пет Фев 13, 2015 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
urban написа:
Типичен пример за узорпиране на тема е тукашната тема за Ком-Емине. Има няколко човека, които след като са преминали маршрута, си мислят, че единствено тяхните мнения са правилни, а останалите само трабва да ги слушат. Не дай си боже, ако някой изрази менеие не подкрепящо ги или различно от тяхното. Тъжна картинка. В смисъла на казаното, напълно разбирам госпожата, която я квалифицират, без право на това. Ако някой не може да разбере думите ми, нека погледне практиката на Фейсбук, където въпреки многото запитвания продължава да липсва бутон "не харесвам". Така се поддтиска вселяването на Зъл Дух в платформата.

Не си ли противоречиш?
Пет Фев 13, 2015 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Предлагам / Търся Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov