ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Правилно закрепвана на пикел за раница.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Правилно закрепвана на пикел за раница.
Автор Съобщение
WhiskeyJack



Регистриран на: 06 Май 2011
Мнения: 29
Местожителство: Горна Оряховица

Мнение Отговорете с цитат
добре че нямам пикел...че какъвто съм карък току виж си направя нова дупка за наливане на мозък Smile

_________________
Целта е в лекотата...
Пет Апр 12, 2013 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
fena73 написа:
Аре ся да ми обясните колко кръгчета трябва да направя с пикела в тая дупка на дъното за да съм сигурен че нема да се изхлузи по пътя без да издрънчи и да го чуя Very Happy

Никакви кръгчета.
Само един полукръг правиш като на снимката на колежката Гамина

По описания начин 2 пъти се разхлабва по пътя-хем е фиксиран с лента с велкро в горния край Very Happy ама айде стига-вече няма да го носим-пролет пукна! Laughing
Сря Апр 24, 2013 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Нещо не правиш като хората!
вмъкваш пикела, завърташ така че да легне на раницата, а каишката да е отвън. Като е захванат горе, просто няма начин да падне!
ето така и вдигаш, после го затягаш с велкрото или както е на снимката - ластик:
http://2.bp.blogspot.com/_ejAk42p7jdY/THL4XFzNJWI/AAAAAAAAFI0/V1rXQlMEml4/s1600/IMG_0465.JPG

_________________
www.summitsweb.com
Сря Апр 24, 2013 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
ZCEZBPM написа:
fena73 написа:
Аре ся да ми обясните колко кръгчета трябва да направя с пикела в тая дупка на дъното за да съм сигурен че нема да се изхлузи по пътя без да издрънчи и да го чуя Very Happy

Никакви кръгчета.
Само един полукръг правиш като на снимката на колежката Гамина

По описания начин 2 пъти се разхлабва по пътя-хем е фиксиран с лента с велкро в горния край Very Happy ама айде стига-вече няма да го носим-пролет пукна! Laughing


Е стига бе не може така, все трябва да има някой покрай теб да ти покаже....
Ето едно ново видео нагледно и обяснено кое как се прави, не мисля, че има шанс да падне, дори и да се откачи от велкрото ще те удари през краката....
http://www.youtube.com/watch?v=1jqdFtcqAZE
Сря Апр 24, 2013 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ясно!Грешката е при мен-аз след като го пъхна(пикела,де Smile ) го завъртам не нагоре а настрани(усуквам го )
и не казвам че е паднал а само се разхлабва-вече ви е ясно защо Very Happy аве-Сашето... Laughing
п.п.няма никой около мен дето да помага-сам откривам "топлата вода" за съжаление...затова и досаждам с тъпи въпроси Sad ама не се оплаквам-ше се справим...или ше си строшим главата некъде...
Мерси (за пореден път) за напътствията!
Чет Апр 25, 2013 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:


Туй за котките поставени най-отгоре в раницата или провесени отвън съм чувал за сериозни наранявания от невинни хлъзгания и падания пък и звучи доста логично, така че там нямам никакви съмнения.


Преди 10 години Милен Милчев лека му пръст загина по този нелеп начин. Беше един от най-добрите ни алпинисти.


Последната промяна е направена от slavei на Пет Май 10, 2013 12:32 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Май 10, 2013 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Аз си загубих калъфа и си уших някакво жалко подобие от дънков плат. Иначе си седят вътре в раницата, просто гледам да не са наааай-отдолу.

Продават се отделно и само калъфчета между другото, напиши "калъф за котки" в гугъл Wink


Здравей Люси Smile
Продават се но са доста скъпи.

Аз лично ползвам една стара гета от на Жоро гетата. Ама от тези старите му модели дето ги правеше от дебел плат. Мястото в раницата подбирам според това дали ще ги ползвам. Ако ги нося за всеки случай или няма да се ползват първия ден са най-отдолу. Иначе най-отгоре под капака
Пет Май 10, 2013 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Скъпи, скъпи.. ама някак си ми липсва калъфчето Laughing
Сега се чудя как да ги навра така, че да не изскочи някой зъб, добре че са се затъпили вече яко и не пробиват дънките... Ако взема да ги наточа най-накрая, сигурно ще търся някое старо парче кордура от гети Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Пет Май 10, 2013 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Гидчето 35+ на Дойтер има много добре измислена система за сечивата.
Нед Апр 13, 2014 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ckaiyokar



Регистриран на: 09 Юли 2010
Мнения: 109

Мнение Отговорете с цитат
аз си купих от втората употреба , един несесер за тоалетни принадлежности с правоъгълна форма и подходящ обем, подплатен достатъчно добре да не го пробият, има дръжка и халка от плат, мисля да му зашия две халки , за да го закачам на челните ленти, котките идеално се събират вътре. Цена 1 лв Smile
Нед Апр 13, 2014 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov