ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сезона на левурдата.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Сезона на левурдата.
Автор Съобщение
Живота



Регистриран на: 06 Окт 2011
Мнения: 275

Мнение Сезона на левурдата. Отговорете с цитат
Вчера направихме много приятна разходка под наслов,съчетай полезното с приятното,решихме да наберем от вълшебната левурда.
Всичко започна сутринта в 7и30ч,такава беше уговорката с моите приятели,да се чакаме на портата на ЦБ,аз бях в уречения час но няма никой,викам си май съм подранил,да ама след едно позвъняване разбрах че те били вече на Къдравото дере,както и да е настигнах ги и се събрахме заедно,между другото обърнете внимание че самата порта е демонтирана и вече я няма.

Тръбите които пристигат от водната кула.

Стара река.

Реката беше буйна и страшно красива затова и спретнах една фото-сесия.











А това вече е Малката река,крайната ни цел беше по нейното поречие.

В групата присъстваше и четириног приятел,или по точно приятелка.

Разклонението за Ишек бардан-Магарешката пътека.



Рита,нещо се срамува.

Башитите на юг.

Връх Хубавец.

И рида Хубавец.

Крий се крий се и онзи ден беше така ама ще я видим тази работа.



Крайната цел е достигната,градината с божествената левурда.



След като си набрахме от нея,решихме че е редно да направим пролетна салата,иначе ракийката няма да върви.
Това са моите приятели,Юската и бай Слав.

Пролетна салата с левурда,една краставица,връзка репички,левурда в неограничено количество,олио,оцет,сол на вкус и задължително Карловска ракия,иначе рецептата не пасва Laughing

Наздраве.



Рита също отвърна наздраве,и чакаше нещо да закачи.

Охааааааааа,да не си помислете че ще минем само със салата Wink

Хапнахме,пийнахме и отново беше ред на разходка,Балкана се изчисти и ни разкри красотата си.

Ирилтията.

Връх Залъмца.

Амбарица.

На фона на красивата природа.













Да не забравя,нещо за дамите.

И на връщане хижа Хубавец.

И така завърши един прекрасен ден в Стара планина.
Пон Апр 15, 2013 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
И аз бях около, около тоя Балкан. Даже ти снимах следите в снега горе след Булката към х. Равнец по зимната Very Happy - "затъва се като лъжица в кисело мляко".
Аз нощувах в х. Равнец и на другия ден слезнах по жълтата пътека, за Баража на третият мост на синята пътеката - разминали сме се за малко.
Пон Апр 15, 2013 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Браво, Живота, за добрата расОдка Very Happy

Абе тая левурда дали се задържа до разлистването на буковата гора в северния балкан, примерно на около 1200 надморска Question
Това предполагам ще се случи след 2 седмици нейде ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Апр 15, 2013 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Драка



Регистриран на: 23 Дек 2012
Мнения: 103
Местожителство: Казанлък/София

Мнение Отговорете с цитат
Да, задържа се, тогава вече и цъфти. Smile
Пон Апр 15, 2013 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година на 1 май имаше в изобилие и по Е3 от връх Шипка до Узана. Май беше на слизане към долината на р. Голяма Варовита.
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/524007_456800334335694_488658446_n.jpg
Пон Апр 15, 2013 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Що не погледна на горе по Орта борун как ми се ветрее зеленото яке.Аз пък си набрах от х.Левски левурда.Снимки имам ама са от телефона и са с лошо качество.
Пон Апр 15, 2013 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение покрай Байряка Отговорете с цитат
В района на вр.Байряка е в изибилие. Както се изрази Васко /Titi/ преди седмица, докато шетахме из района: "тук нама опастност за среща с вампир". В тази седмица сме планирали мероприятие по разчистване на пътеката КЕ в района. Всички са поканени!
Пон Апр 15, 2013 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Сред таз хубава природа , с тая студена карловска Alcohol и с такава вкусна салатка - е как да не ви завиди благородно човек ? Та дори и трезвеник да си , ще ти се прииска да удариш една ракийка с хубавото мезе ! А и аз в съботата си набрах от вълшебното растениийце , на което при нас му казват още див или конски чесън. Много е хубаво , само после да няма никой около теб да му дишаш във врата Brush !
Пон Апр 15, 2013 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Живота



Регистриран на: 06 Окт 2011
Мнения: 275

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
А и аз в съботата си набрах от вълшебното растениийце , на което при нас му казват още див или конски чесън. Много е хубаво , само после да няма никой около теб да му дишаш във врата Brush !


Жена ми вече вдигна ръце,но аз и казах да търпи една седмица,до тогава имам запаси и няма да спра до като не я изконсомирам Laughing
Пон Апр 15, 2013 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Живота написа:
dobrifin написа:
А и аз в съботата си набрах от вълшебното растениийце , на което при нас му казват още див или конски чесън. Много е хубаво , само после да няма никой около теб да му дишаш във врата Brush !


Жена ми вече вдигна ръце,но аз и казах да търпи една седмица,до тогава имам запаси и няма да спра до като не я изконсомирам Laughing

Аз с моята нямам тоя проблем - ядем и двамата (и то доволно много Very Happy).
Ето го и нашето находище:



_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Пон Апр 15, 2013 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PREDATOR



Регистриран на: 26 Фев 2011
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
Охаа какви хубави снимки с левурда .. Как искам и аз да попадна на едно такова находище... но в нашият край за съжаление го няма... и браво на Живота за хубави те снимки от разходката ..
Пон Апр 15, 2013 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Тази "магарешка пътека" да не би да е премаркирана? Нещо прясна ми изглежда жълтата маркировка. Питам защото ми бяха казали, че от прокарването и през 80-те никой не я е поддържал. Аз лично преди 3 години имах сериозни проблеми по нея Smile
Пон Апр 15, 2013 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Живота



Регистриран на: 06 Окт 2011
Мнения: 275

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Тази "магарешка пътека" да не би да е премаркирана? Нещо прясна ми изглежда жълтата маркировка. Питам защото ми бяха казали, че от прокарването и през 80-те никой не я е поддържал. Аз лично преди 3 години имах сериозни проблеми по нея Smile


Миналата година я ползвах,и аз се мотах,но тръгнах от другия и край и всичко беше разлистено,също има допълнителна маркировка със синя боя.
Вто Апр 16, 2013 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Trand



Регистриран на: 14 Юли 2010
Мнения: 69
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
И аз бях около, около тоя Балкан. Даже ти снимах следите в снега горе след Булката към х. Равнец по зимната Very Happy - "затъва се като лъжица в кисело мляко".
Аз нощувах в х. Равнец и на другия ден слезнах по жълтата пътека, за Баража на третият мост на синята пътеката - разминали сме се за малко.


Йосарян в събота се видяхме на Равнец седяхме на една маса, седях точно срещу теб. И аз се качвах до Булката, макар и от втори път, защото моите хора ръкомахайки ме върнаха да ми кажат, че им било много ветровито и след това пак се върнах нагоре - луда работа. После към Карлово слязохме и ние през Баража. Wink
Вто Апр 16, 2013 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Вчера без уговорки и планиране, открихме сезона на левурдата до с.Въглевци.
При проявен интерес към това находище с левурда -ще идпратя gps координати Smile
Мястото е лесно достъпно с градски автомобил, иска се само желание и време за бране.

Заведоха ни местни добри хора до едно впечатляващо находище на левурда Very Happy

Снощи правихме салата от варени картофи с нарязана прясна левурда -много добре се комбинира със сливова ракия, супер е Smile

Бъдете Здрави!
Нед Апр 10, 2022 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov