ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Опасности от домашни животни в планината
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Опасности от домашни животни в планината
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Снощи срещнахме хората, дето са цъкнали фотото. В Балкана пътьом за х. Левски е станала "срещата" ... вика свинките търсили начин да слязат от билото на ниско, че били полуослепели. Направили кръг към хората, та тия на снимката леко търтили да бягат ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 01, 2009 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Свинките Отговорете с цитат
От какво са били полуослепели, Дидо?
Нед Фев 01, 2009 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
От виелицата. Човекът разправя, че е снимал очите им в по-едър план - били обледени ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 01, 2009 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Мдаа...нормално.
Комбинация от сняг /с най-високото албедо/ със слънце и/или виелица дотам води.

Изпробвано...100 %... Wink

По-здрави..

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Нед Фев 01, 2009 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Офталмолог Отговорете с цитат
Ама ще се оправят ли очите им? И така като ги гледам, те съвсем пишман туристи! За първи път ли им е в планината? Защо не се крият на топло в буковата гора? Уж животни, имат инстинкт...
Нед Фев 01, 2009 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Пернати красавци Отговорете с цитат
Тия животни не са диви, не са в планината, то и животни не са кой знае какви, но са симпатични. И най-важното, през зимата не бягат в топлите страни, та мога да ги снимам. Първите две всеки може да ги види в двора на Драгалевския манастир. Обърнете внимание как петлето си топли едното краче. После другото:





Ние врабчетата сме на плодова диета:



А този философ внимателно ме наблюдаваше, докато го снимах. Не мръдна! Пък и в тоя студ, защо да мърда...




Последната промяна е направена от Сотиров на Вто Май 01, 2018 12:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Фев 01, 2009 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение Мечка Отговорете с цитат
На 3 юни 2008 бях на гости при един приятел в Батак,и като запален планинар реших да се разходя из тамошните баири.Та на 3 юни тръгнах на разходка по баирите,вървях около 2 часа и недалеч от мен се чуха два изстрела(предположих ,че са ловжии) а след няколко минути на 3-4 метра от мен се появи мечка с кръв по главата.Изрева срещу мен а аз едва не напълних гащите но успях да опазя самообладание.Тук е момента да добава,че имам навика по планина да ходя само с щеки но за съжаление щеки нямах а бях намерил една сопа с която се подпирах.Мечката видимо беше ранена и много ядосан, хванах си пръта който бях намерил и с всичка сила ударих мечока по главата и по най-бързия начин се затичах надоло по склона.След 10тина минути тичане с всички сили спрях и се огледах за щастие си отървах кожицата.От тогава дори по Витоша не ходя без пиратки.
Пон Фев 02, 2009 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Мечка Отговорете с цитат
pepyZX5 написа:
Мечката видимо беше ранена и много ядосан, хванах си пръта който бях намерил и с всичка сила ударих мечока по главата и по най-бързия начин се затичах надоло по склона.След 10тина минути тичане с всички сили спрях и се огледах за щастие си отървах кожицата.

Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Фев 02, 2009 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Хм. Как да ти кажа. Юли и август аз в Пирин хижи не посещавам, тъй като навалицата е огромна и не ми се гледат нервни сцени и физиономии от страна на хижари и хижуважи. Все пак отивам да релаксирам и да се кефя на планината, а не да се затормозявам.

Опасни хижари не съм срещал. Само мърляви - личи си по миризмата в стаите. Конфликти с хижари, колкото и рядко да нощувам в хижа, никога съм нямал. Имам си "тактика" и подход към тях и досега винаги на сутринта се разделяме с усмивка, ръкостискане и хубави пожелания. Последните 7-8 години съм нощувал в половината хижи в Пирин. Не съм спал на х. "Попови ливади", х. "Гоце Делчев", х. "Пирин", х. Яне Сандански", х. "Моравица", х. "Предел", х. "Бъндерица" и Туристическа база (хижа) "Мочарата". В Мочарата само съм ял и пил. В тоя ред на мисли не мога да кажа дали там има опасни хижари.

Избягвам всячески заслоните. На з. "Спано поле" не съм нощувал, а последното ми спане на з. "Тевно езеро" беше през 2003 г. Спомням си че си легнах рано и си сложих тапи са уши, че да не слушам хъркашите и ходещите горе, както и приказките на масуващите долу.

Общо взето годишно посещенията ми с цел спане в хижа варират между 1 и 3. Cool Тази година съм спал само веднъж на х. Демяница, тъй като имаше повод. Ако не беше този повод още щях да съм на нула.


За Туристическа база ''Мочарата'' само похвала мога да дам за мен това е най-уютната Хижа в Пирин.Мое мнение.

_________________
Пирин планина номер 1
Чет Авг 13, 2009 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
За хижата не знам, хижаря е пич. Язък за човеко обаче, с тия комарища-мутанти там не му е лесно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 13, 2009 12:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
Хижаря е номер 1 Лесе му викат с него пада голям смях.

_________________
Пирин планина номер 1
Чет Авг 13, 2009 1:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
За хижата не знам, хижаря е пич. Язък за човеко обаче, с тия комарища-мутанти там не му е лесно.


Еми мочара, как да няма комари. Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Авг 13, 2009 8:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
bitterman



Регистриран на: 29 Юли 2009
Мнения: 280
Местожителство: ГРАД ДОБРИНИЩЕ

Мнение Отговорете с цитат
е то на всякаде има комари

_________________
Пирин планина номер 1
Чет Авг 13, 2009 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov