ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Любим маршрут и място на Витоша
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Любим маршрут и място на Витоша
Автор Съобщение
dragoo



Регистриран на: 24 Юни 2012
Мнения: 40

Мнение Отговорете с цитат
тоя маршрут бая ходене ще да е, аз един път минах от железница - академика - черни връх - алеко - симеоново и има няма с почивките и престоя горе на черни връх към 10 часа ми се вързаха Very Happy

_________________
"Marketing is becoming a battle bases more on information than on sales power.", Philip Kotler
Сря Апр 24, 2013 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Аха, доста е( разтегнат) маршрута, обаче по-лесно катериш върха от към Конярника? В обратният вариант от село Железница е доста по-трудно и уморително. Тази година на 4.03 го (сгънах) за около 7 часа с почивката на върха и един 20 минутен престой на хижа Академика за "дъра-бъра". Обаче само да да поясня: Снегът беше изключително компактен и твърд и на "малкото плато" преджапах напряко през вододайната заона, без да се придържам към зимната маркировка! Това е в общи линии?
Чет Апр 25, 2013 7:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Cobra3



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
През Академика още не съм го катерил, оня ден го пуснах от там и ми се струва най-тегав, постоянно стръмно. През заслон Синята стрела е повече като ходене, но е комбинирано изкачване с що годе равно, да отмориш леко Smile .
Пет Апр 26, 2013 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък от около година не бях минавал Кладница - Ч.Връх по червената маркировка над Танчовица.
Бях забравил колко по-пряко и колко по-стъмно е от там сравнено с класическото жълто трасе по коловата маркировка...
Разтрепериха ми се мартинките доде сляза... Ще почна обаче да си минавам пак от там.
Винаги съм го предпочитал по ред причини но зимните качвания е за предпочитане да се правят по коловата.
Още повече, че вече изобщо няма сняг (почти де) по склона.
Пролет, за добро или лошо Rolling Eyes
Нед Апр 28, 2013 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Cobra3



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Да, през Кладница е много корав маршрут, само съм го спускал до сега, но е време да го кача от там Smile
Нед Апр 28, 2013 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Добро впечатление ми направи, че е маркирано много добре, наскоро са разчиствали и клека на няколко места а самата пътека съвсем видима и очевидно ползвана.
Това малко ме учудва, тъй като доколкото съм приказвал с кладничани, предпочитат и винаги "рекламират" жълтият, с коловете...
Явно не съм и само аз фен Very Happy
Да, доста доста кораво маршрутче е а лятото е направо супер понеже по-голямата му част е в гората и жегата не пробива до там.
Изобщо забелязал съм, че Витоша от "другата" страна е някак по-различна.
Може и да е субективно усещане, понеже един и същи маршрут в зависимост от това дали го качвам или слизам също ми изглежда различен Laughing
Но не - определено планината е по-различна от южната страна. Със сигурност - по-дива и некултивирана.
Нед Апр 28, 2013 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Буууууу, няма две мнения? От Юг Витоша е значително по-различна! Обаче: Кога си бех малък и залухав правехме с другари спускане със ските от Черни връх, до Княжево Smile Правехме го по следният начин: Последно качване на лифта "Романски" в 4.30....ней се Rolling Eyes горе се влачиме до върха със старите ски и пиеме чай. Бабата дето тогава държеше чайната ни казва! - Недейте, лошо е времето и има мъгла? Кой да слуша? и след около 2 часа в мъглата си мислиме,че търсиме Владая?.....То, Боснек Very Happy ! От южната страна е приемливо лятото,сутрин рано по-хлад. Иначе и в люта зима и горещо лято си е "ужас!" Къде,къде Белата вода,денраиума гори телилейски,изворчета,потоци..... BG
Пон Апр 29, 2013 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
... и след около 2 часа в мъглата си мислиме,че търсиме Владая?.....То, Боснек Very Happy !


Ха,ха,ха - какво пък, стават такива грешки, както беше казал Ежко Бежко Very Happy
Аз съм пъплил нагоре в такава мъгла, че не си виждам върховете на снегоходките, тъй че напълно го разбирам.
Че сте се струпали от грешната страна на планината де а не с кой акъл сте тръгнали да слизате на ски.
Пон Апр 29, 2013 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Емили



Регистриран на: 27 Апр 2013
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Сега се регистрирам и чета написаното. Радвам се, че има запалени планинари тук с вкус към дивата природа) Ходила съм из Пирин и Рила, по Витоша по-малко. Много бих желала да знам как се организирате, форумът един вид само за мнения ли е или си правите походи заедно? Моите приятели и колеги не са фенове на планината, повечето са за морето или автомобилния туризъм. Бих се присъединила към група почитатели на красиви маршрути за релакс и спорт. Поздрав!

_________________
Един добър приятел струва повече, отколкото богатството на целия свят. (П. Дънов)
Вто Апр 30, 2013 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Емили написа:
Здравейте! Сега се регистрирам и чета написаното. Радвам се, че има запалени планинари тук с вкус към дивата природа) Ходила съм из Пирин и Рила, по Витоша по-малко. Много бих желала да знам как се организирате, форумът един вид само за мнения ли е или си правите походи заедно? Моите приятели и колеги не са фенове на планината, повечето са за морето или автомобилния туризъм. Бих се присъединила към група почитатели на красиви маршрути за релакс и спорт. Поздрав!


Здравей Емили, Добре дошла! И аз съм нов,но ще ти кажа моите впечатления от форума. Има хора,които от много време са във форума,познават се и се организират. А има и такива,които просто като отиват някъде го съобщават тук и ако някой иска се присъединява. И моите приятели не са по планините и аз постоянно си търся компания за походи из планините. Следи форума и ако си харесаш някой маршрут,скачай. Very Happy
За еднодневни или двудневни маршрути из Витоша нямаш никакви проблеми.Пиши.
Very Happy
Вто Апр 30, 2013 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Емили



Регистриран на: 27 Апр 2013
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ооооо, много благодаря за отговора! Радвам се, че сте така отворени....Абе то си има логика - хора на планината) Ще следя непременно оттук нататък форума, макар че сега заминавам за родния край през празниците. Най-хубавите мигове съм прекарвала около огъня или до планинско езеро...Приятно ми е да се запознаем - javascript:emoticon('Home Sweet Home')

_________________
Един добър приятел струва повече, отколкото богатството на целия свят. (П. Дънов)
Вто Апр 30, 2013 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivailo_117



Регистриран на: 16 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Много се радвам, че открих този форум, че в днешно време има толкова много любители на природата.

Ами Витоша...ехх тази любима Витоша, почти всеки истински планинар от района на София се е запалил по планинарството именно от Витоша. И аз така се запалих, през последните 2-3 години.

Любимите места на Витоша са ми поляните над с.Железница, Черни връх, Златните мостове и горите наоколо, района около с.Чуйпетльово, както и гората над Драгалевци.

Любими маршрути-Княжево-Златните Мостове-хижа Кумата-Черни връх-село Железница
с.Чуйпетльово-вр.Скопарник-Черни връх-х.Алеко и оттам със 66 до се спускам до Хладилника
Драгалевци-манастира-Бай-кръстьо-комините-вр.Камен-дел, обратно през хижа Алеко и оттам спускане до Бистрица.

Също обичам и Бояна-Боянски водопад, пижа Камен дел, заслон Кикиш, бай-кръстьо Драгалевци.
Съб Май 04, 2013 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolai081



Регистриран на: 03 Фев 2014
Мнения: 1

Мнение Механа витоша в бистрица! Отговорете с цитат
Алексйо написа:
Да не забравяме механа Витоша в центъра на Бистрица. Невероятно евтино и вкусно! Very Happy
Напълно споделям мнението ти!Едни приятели ми я препоръчаха преди винаги са ходили в р-т параклиса в железница но вече само в механа витоша.Скоро не съм оставал толкова доволен от храна в заведение.Механа витоша стана задължителна част от маршрута ни!
BG
Пон Фев 03, 2014 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Re: Механа витоша в бистрица! Отговорете с цитат
nikolai081 написа:
Алексйо написа:
Да не забравяме механа Витоша в центъра на Бистрица. Невероятно евтино и вкусно! Very Happy
Напълно споделям мнението ти!Едни приятели ми я препоръчаха преди винаги са ходили в р-т параклиса в железница но вече само в механа витоша.Скоро не съм оставал толкова доволен от храна в заведение.Механа витоша стана задължителна част от маршрута ни!
BG


Нали? Няма по-хубави пържени кюфтенца и котлети около Витоша,на супер народни цени. Very Happy
Вто Фев 04, 2014 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimb



Регистриран на: 24 Юни 2013
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, може ли да един ден да се вземе Железница - Черни вр. - Железница?
Пет Ное 14, 2014 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov