ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътеводители за Ком-Емине
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Пътеводители за Ком-Емине
Автор Съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Пътеводители за Ком-Емине Отговорете с цитат
Моля за съвет, кой от по-новите пътеписи може да бъде ползван за пътеводител по маршрута.

Извинявам се, ако това е обсъждано, но уви напоследък нямам време да чета форума, а в събота мисля да поема за седмица от Хаинбоаз на изток и нямам време да се ровя.

Ако някой проявява интерес да се присъедини, добре е дошъл. Темпото няма да е с амбиции.
Пон Апр 22, 2013 4:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На Руми:
http://rumito-h.blogspot.com/2012/12/11-05-08.html

И на Тито:
http://rvetito.blogspot.com/2012/12/14.html

+ това: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=5460&start=195
ако ще стигаш до Ришки проход.

Лек път!
Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Апр 22, 2013 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Пътеводител Ком-Емине? Отговорете с цитат
planinar написа:
...
Ако някой проявява интерес да се присъедини, добре е дошъл. Темпото няма да е с амбиции.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=54505#54505

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Апр 22, 2013 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Не знам дали ви е попадала тази книга, но има много интересни истории в нея - http://komemine.wordpress.com/ - Второто организирано минаване на Пътеката през 1955г.

Аз например винаги съм се замислял какво ли е сполетяло тримата алпинисти на връх Нова година точно тогава през '55-та на Малкия юмрук. Е в този пътепис го пише. Оказва се, че са тръгнали от Калофер към Ботев за да посрещнат Нова година там и са пометени от лавина на Ушите. Намерили са телата им 6 месеца по-късно в джендема в подножието на двете "уши". Интересно кога е построен паметникът и защо точно на Малкия юмрук?

Не е истина колко тайни крие тази Планина и нейната Пътека. Ще трябва май пак да се ходи...

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Сеп 18, 2013 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
След доста време, баща ми написа на компютъра разказа си за минаването ни на Ком - Емине. Качила съм и снимки към него. Ето и линк:

http://e3-kom-emine.blogspot.com/2015/01/blog-post.html
Пет Фев 13, 2015 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
След доста време, все пак разказа ми излезе най-после!
Благодарности към главния виновник за осъществяването на похода и за това, че сложи снимките, редактира и пусна разказа!

Посвещава се на семейството ми!
Пет Фев 13, 2015 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е браво, точно днес ли трябваше да го пуснеш? Като нямам време да чета Sad
Чак в понеделник Evil or Very Mad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Фев 13, 2015 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepo penev



Регистриран на: 09 Ное 2012
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!

Не знам дали е споменавано някъде из форума, но днес има премиера на книга за КЕ:

http://heyevent.com/event/900042603388344/

Видях събитието от страницата на Клуба на пътешественика във Фейсбук.

Дано съдържа обобщена полезна информация Smile
Чет Май 21, 2015 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бяхме с Венко на представянето на пътеводителя, даже купих два броя - за мен и за Стефан. Снощи прегледахме набързо за какво става въпрос, а аз вкъщи прочетох частта за Западна Стара планина.
Това е по-скоро справочник, а не пътеводител, така както аз го разбирам че трябва да бъде.
Като оформление добре е направен, снимките са много хубави, изобщо лъскава работа, но тежи, който успее да го завлече до морето без да се изкуши да го остави някъде, ще му го призная Wink
По-късно ще разкажа подробно впечатленията си от срещата и от самата книга.
(Как ме мъчи всеки ден, тоз` въпрос трагичен: ем да бъда откровен, ем да бъда симпатичен ? Радой Ралин)
А, да, струва 25 лева пътеводителя.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Май 22, 2015 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Крайно време беше да излезе.
Не съм се запознал със съдържанието.
Познавам, автора и съм вид страна в дискусия.
Затова си запазвам мнението лично, след като се запозная.
Пет Май 22, 2015 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Като оформление добре е направен, снимките са много хубави, изобщо лъскава работа, но тежи, който успее да го завлече до морето без да се изкуши да го остави някъде, ще му го призная Wink

Мисля, че хартиеният формат за планинарски пътеводители (и карти) принадлежи на миналото. Едното ми таблетче е 260 грама, телефончето - 118, а носят в себе си къде десет карти (всяко) и колкото щеш книги. Обичам хариената книга, бих си закупил книжен пътеводител заради библиофилски страсти, но първата ми работа - ако няма електронен вариант - ще бъде да го сканирам.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пет Май 22, 2015 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Mariana1000 написа:
Като оформление добре е направен, снимките са много хубави, изобщо лъскава работа, но тежи, който успее да го завлече до морето без да се изкуши да го остави някъде, ще му го призная Wink

Мисля, че хартиеният формат за планинарски пътеводители (и карти) принадлежи на миналото. Едното ми таблетче е 260 грама, телефончето - 118, а носят в себе си къде десет карти (всяко) и колкото щеш книги. Обичам хариената книга, бих си закупил книжен пътеводител заради библиофилски страсти, но първата ми работа - ако няма електронен вариант - ще бъде да го сканирам.


Моето мнение се покрива с твоето наполовина.
Аз често ползвам карти в планината на хартия, да не кажа основно на хартия - по-удобно ми е някакси. Разпечатвам обаче такива в електронен вид - нужните ми участъци, в подходящ мащаб.

За книгите - да, хартиените издания са по-неудобни от тези в електронен вид, особено за хора като мене, пристрастени към електронната книга. Това обаче по-скоро значи, че всеки съвременен автор трябва да има наум издаването и на електронен вариант на книгата си - тенденция, която сякаш още тук не се забелязва.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 22, 2015 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И съм съгласна, и не съм съгласна с горните твърдения. Като ходих на Ел Камино си бях сканирала книгата на Родислав Стефанов и не я мъкнах, голямо улеснение, че и тя беше доста дебела, съответно тежка. Но от друга страна при четците има неудобство при прелистването и трудно се намира нещо набързо, ако не знаеш точно къде се намира. При таблетите това отпада, но пък те трябва да се зареждат по-често.
И като казвам хартиени пътеводители имам предвид малки, нелуксозни и леки книжки. Както и няма нужда да приличат на фотоалбум и да струват скъпо, така че да ти е жал като се омърля на третия ден в раницата.
Между другото един от въпросите ми на срещата щеше да бъде за това дали възнамеряват да направят електронен вариант, но за съжаление не успях да го задам. Много дълга беше официалната част, а времето за въпроси и дискусия кратко Sad
(то и без това от всички зададени въпроси само един не беше от мен Laughing )

Дидо, хората може да не искат да издадат електронен вариант за да не улесняват изпиратстването. Димо постъпи много хитро в това отношение - сприятели се с нас и ни върза ръцете Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Май 22, 2015 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...Дидо, хората може да не искат да издадат електронен вариант за да не улесняват изпиратстването. Димо постъпи много хитро в това отношение - сприятели се с нас и ни върза ръцете Laughing


Вярно е това, за съжаление - последствие от сегашната ни реалност.
За Димо още повече важи това - бройките са у нас, платено и пито, но не ги чета, щото са на хартия.

Айде бе Димо, дай ми електронен вид на книгата - ще си платя и нея Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Май 22, 2015 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
И съм съгласна, и не съм съгласна с горните твърдения. Като ходих на Ел Камино си бях сканирала книгата на Родислав Стефанов и не я мъкнах, голямо улеснение, че и тя беше доста дебела, съответно тежка. Но от друга страна при четците има неудобство при прелистването и трудно се намира нещо набързо, ако не знаеш точно къде се намира. При таблетите това отпада, но пък те трябва да се зареждат по-често.

Веднъж си направих експеримент със стария си таблет (боклуче за никакви пари, колкото за да навляза в света на таблетите) - да го ползвам само като четец със средно ниво на подсветка на дисплея. Четях и записвах времената. Краен резултат - 19 часа. Като имам предвид, че както и да четеш един пътеводител, едва ли ще му отделиш повече от половин час дневно, ще стигне за две Ком-Емине-та.
Новата джаджа я изпънах да ме води в самолетен режим и изключен дисплей (т. е. поглеждане само в случай на нужда) по двудневен маршрут Пирдоп - Паскал - Момина поляна - Планински извори - Антон. Падна от 100 на 94% по въпросния маршрут.

Дидо, що се отнася до картите, аз отдавна не ползвам хартиени (особено откак освен с 60-ката се глезя и с далеч по-големия анроидски дисплей), но те така или иначе не тежат кой-знае колко (освен ако човек не си помъкне комеминейсия многотомник). Виж, книгата кине мЕсо, както казват в Северозапада.

dido написа:
За книгите - да, хартиените издания са по-неудобни от тези в електронен вид, особено за хора като мене, пристрастени към електронната книга. Това обаче по-скоро значи, че всеки съвременен автор трябва да има наум издаването и на електронен вариант на книгата си - тенденция, която сякаш още тук не се забелязва.

При предпечатната подготовка така или иначе се прави като един минимум pdf-файл на книгата, така че винаги има и електронен вариант.

Апропо, комеминейците що не спретнат едно андроидско приложение-пътеводителче за Ком-Емине, ще избият рибата в Световния океан.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пет Май 22, 2015 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov