ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дългата разходка
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Дългата разходка
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Дългата разходка Отговорете с цитат
Измина една година. И ето ме пак на път за х.Мазалат. Ще видя хора, истински хора, приятели на планината. Крачката ми е бодра, този път заходих от х.Партизанска песен. Върви се по равно и за час и четиридесет минути съм на х.Мазалат. Там някаква голяма група, екскурзионно организирани. Не виждам нито една позната физиономия. По едно време отговорничката им вика "...вътре има някой дето спи, казва от 24 часа, че не е спал, но аз му казах да става за да се настаним". Това се случва в 2 часа следобед... минаха ми две мисли през главата - едно, че това е от нашите хора и друго, че можеха да го оставят да се наспи. След пет минути и от хижата излиза Ицо от Лом. Полафихме, изниза се времето и постепенно групата ни нарастна. Дойдоха Ники(маратонеца), Сашо от Русе и Станислав. Появи се Вяра от Варна. После и Севлиево/Габровската група - Гошо(кибик), Ицо, Зорница, Павлин и Богдан. Към края на вечерта в списъка бяхме 23-ма, с десетина по- малко от предната година.
Началото :
В шест се нареждаме за традиционната фотосесия на старта пред хижата. Тръгваме, като този път държим по- бавно темпо което е добре за сънения ми организъм. До х.Тъжа го изкарвам буквално в ходене и дремане. От х.Тъжа до Ботев вече щеш не щеш се събуждаш, баира става как си трябва Smile.
11:35 на в.Ботев, поздравявам Лорен и отново се подкрепям с чудесния чай, който е направил. Посъбира се част от групата и слизаме към заслон Ботев. Там ни чака Лъчо за да каже здрасти и да драсне Wink. Аз хапнах набързо и тръгнах заедно с Ицо(от Габрово). Пред нас са седем души. Настигам Гошо(Дженгала) и Пламен(dareal), по Млечния чал набирам скорост, вече съм напълно разбуден и ходя без грам напрежение. Открива се гледка към една от най- красивите части на Стара планина - района на Купена.
15:15 на Купена. Гледките са страхотни, посядаме с Ицо и Русенеца. След петнайсетина минути тръгваме към в.Амбарица. Там правим петминутен отдих и пускаме към х.Добрила. Цапнахме му по една бира, посъбра се групата и в 18:20 тръгваме към Дерменка. Вървя в пакет с Гошо(кибик), Зорница и Ицо.
20:20 на Дерменка, поръчвам си храна като невидял, от която предвидливо изядох половината. В 21:05 потегляме към Беклемето десет души, това е основната група. От тук нататък ходенето става по- сплотено. Все пак се изчакваме на Орлово гнездо, в групата има две момичета - Зорница и Вяра. В този етап те вървят отпред и не показват никакви признаци на умора.
23:05 на Беклемето сме. Тук Русенеца се отказва, намира се транспорт за него. Оставаме девет. Разпускаме очукани крайници за 25 минути и тръгваме към предпоследната спирка - х.Козя Стена. Стигаме я в 01:30. Хижара ни чака и ни налива чай. Тук на Богдан му прилоша и остана да поспи. В 01:50 даваме газ към крайната точка на прехода - х.Ехо. Осем сме - аз, Станислав, Зори, Вяра, Ицо(Лом), Ицо(Габрово), Павката(Габрово), Гошо(Севлиево). Закъсняваме с 50 минути спрямо предната година. Тази разлика се запази и до самия финал - в 04:10 аз и Станислав сме на хижата. Пийвам традиционно заслужената напитка богата на витамин Б.
Край.

Като се събудих малко след десет видях Дженгала и dareal по леглата. В шест без три били на хижата, като последния участък са бягали, за да влязат във времето. Така бройката на завършилите стана 14 (дано не бъркам).
Последваха тестове до х.Хайдушка песен - тези крачета мои ли са или не са Cool ? От там Павката, Зори, Гошо и аз потегляме с кола в посока Габрово, мен ме стовариха на Априлци, където изкарах рождения ден на една приятелка.

За десерт нещо от творчеството на бат Леми :

"Stoneface dog, swirling fog, gates open on the dark dark night
Standing stone, skull and bone, dead witness to an unseen fight
Beat the drum, beat the drum, beat forever on the endless march
Stricken dumb, cut and run, someone is screaming and the sky is dark"

Снимки ще пусна тези дни...

_________________
Който пие бира не умира!

Последната промяна е направена от dobrudjan4e на Нед Юли 20, 2008 10:30 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Нед Юли 20, 2008 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Браво Цецко, голямо БРАВО........много воля и ентусиазъм са нужни. Кефа ти се максимално... Laughing Laughing Laughing
Нед Юли 20, 2008 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
spi



Регистриран на: 15 Апр 2008
Мнения: 89

Мнение Отговорете с цитат
Браво и от мен на всички! ръкопляскания
Нед Юли 20, 2008 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
И от мен браво. Особено на женската група !
Нед Юли 20, 2008 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, жените са достойни за уважение и възхищение. Още повече, че за първи път се случва 100х24 на Стара планина да се мине от две жени заедно.

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Юли 20, 2008 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Браво бе градски Very Happy Croc Предполагам си понапълни МР3-ката с вярната музика като за дългата разходка Smile
Пон Юли 21, 2008 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
малко снимки

Цецо, голям писател си бре
Пон Юли 21, 2008 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
ръкопляскания
а това да бягаш накрая, за да се вместиш във времето, си е направо постижение Punk
kibik, мерси за снимките Very Happy
Пон Юли 21, 2008 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Браво на всички участници!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юли 21, 2008 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: Дългата разходка Отговорете с цитат
Браво на участниците!

пп
Мислех, че в Дългата разходка има само един победител Laughing Bleh Bleh
Пон Юли 21, 2008 2:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Въъъ, голямо тичане е паднало! Cool Laughing BG Croc

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Юли 21, 2008 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В романът на Стивън Кинг да, победителят е един, всъщност и той е и единствения оцелял. В този вариант на дългата разходка победители са всички BG .

_________________
Който пие бира не умира!
Пон Юли 21, 2008 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хехе то оставаше да има само един оцелял от ходенето ... Very Happy
Пон Юли 21, 2008 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Честито!!! Отговорете с цитат
Поздравления и от мен! На Цецо вече му го честитих де, но честито и на всички останали познати и непознати Smile
Пон Юли 21, 2008 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Мерси, мерси! Smile

Цецо, мерси и на теб за пътеписа! Smile

И аз ще се опитам да напиша пътепис, че има какво да се разкаже - беше голяма драма в края на похода. Само да намеря време!
Пон Юли 21, 2008 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov