ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Амбарица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х. Амбарица
Автор Съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Мен пък на всякъде ме записват, защото обикновено ходя по работа и групата има резервация от миналата година.

Не, не харесвам Че, но комунистите си спомняте с какъв зор си тръгнаха (ако въобще приемем, че са си тръгнали...). Имаше протести, гражданско неподчинение, блокиране на пътища... Докато падне Член 1 от онази конституция. Та така, аз го приемам за бунт срещу статуквото, вие го приемате за кражба от любимото и законно БТС. Всеки има право на мнение Smile
Пон Окт 14, 2019 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3044

Мнение Отговорете с цитат
Винаги, когато нещата по един или друг повод се изродят в спор кой е по-долен и продажен, и как нямало ред и порядък в световните и местни дела, вземам и си препрочитам ей това нещо по-долу, да ми е оправи настроението. Да си припомня, че все пак понякога, някъде, от време на време, са се появявали и читави хора.
https://istorianasveta.eu/index.php/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/%D1%80%D0%B8%D0%BC/649-%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B0%D0%BD.html
Пон Окт 14, 2019 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kavas



Регистриран на: 28 Май 2015
Мнения: 30
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Следя темата от началото и сигурно като изключим gjogobg от всички пишещи съм бил най-скоро на хижа Амбарица . Да хижата е възродена в ръцете на Ема (ходя всяка година поне два пъти и имам преки впечатления),но на Амбарица отидох от х.Левски и се питам справедливо ли е спрямо Вълко той да плаща а Ема не.Условията ги приемаме че са еднакви . И ако зад Вълко стои едно добро туристическо дружество, бих попитал mom4i кой стои зад Вальо на заслон Ботев и кой му помага.Повечето знаят какво е бил заслона преди да го вземе.Надявам се и mom4i е минавал от там макар, че едва ли е можел да прави резервации там тогава.
Пон Окт 14, 2019 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Темата се изроди в абсолютно безмислен спор,защото едните вземат страна на тотално безпринципна позиция-Не харесвам еди,кой - си няма да плащам.
И изобщо не искат да погледнат по далеч от носа си,не искат да разберат и не чуват нищо друго освен собственият или подобен галещ ушите им глас.
И сто пъти да им се каже-да хижа Амбарица сега е ОК и сме много доволни от това.
Не,не е достатъчно щом не харесвате и "бунта" на Ема Гатева вие не сте ОК.
Ето това противопоставяне не ми е ОК пък на мен.
Чакай сетих се то било борба срещу статуквото.
Пон Окт 14, 2019 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Харесвам - не харесвам...

Това не са правилните категории, според мен, не говорим за произведение на изкуството все пак Smile

Супер си е Вълко на "Левски", радвам се, че се върна там след известни митарства. Да - има дружество зад него, има и карловци. Дори бих казал, че са му по-тежки условията, пътят до "Левски" е тежък и дълъг...

Евалата на Вальо - той е "и сам войнът е войн" , дори не ми се иска да му гледам сметките, едва ли си е избил инвестициите. Има си бизнес човека, има финансов ресурс, който му помага. Заслон преди него там нямаше, имаше руини. Що пък да не съм правил резервации при него? Smile

На "Рай" е друго, на "Плевен" трето, изобщо всяка наша хижа има някаква история, и на всяка стопанисването ѝ е особен казус. И си е борба за оцеляване.

Аз пък мога да кажа, че някои не могат да видят по-далеч от някакъв договор, но да, това вече няма голям смисъл.

Поздрави на "принципните"! Smile
Пон Окт 14, 2019 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
А ти Стефак, дето мислиш много, не те ли притеснява какво ще стане после, след като махнат Гатева? Тази гнила организация БТС кой ще сложи на нейно място? И какво ще се случи с хижата?
Ако е някакъв читав човек - добре. Ако е някой безхаберен - пак добре - поне ще са спазени всички закони.

Вие всички се вторачихте в хижарката, но тя е едната страна по договора. Другата страна е БТС - една корумпирана, прогнила организация.

Някой от вас видял ли е нещо добро от БТС? Ял ли е мекици, пил ли е бира, сърбал ли е чорба? Аз не съм. Ако някой ден това се промени може и аз да стана БеТеСар, знае ли човек..

Стефане, вземи се хвани на работа в БТСето да им оправиш счетоводството, че сигурно имат по-голяма нужда от Гатева.

Дидо, може да ти мирише откъм БТСето - май си ги наближил твърде много.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пон Окт 14, 2019 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
А ти Стефак, дето мислиш много, не те ли притеснява какво ще стане после, след като махнат Гатева? Тази гнила организация БТС кой ще сложи на нейно място? И какво ще се случи с хижата?
Ако е някакъв читав човек - добре. Ако е някой безхаберен - пак добре - поне ще са спазени всички закони.

Вие всички се вторачихте в хижарката, но тя е едната страна по договора. Другата страна е БТС - една корумпирана, прогнила организация.

Някой от вас видял ли е нещо добро от БТС?


Йосарян отговарям ти по хронология на зададените въпроси.

1.Чак пък толкова много да мисля,ти пък!Просто разсъждавам върху фактите без да си позволявам да впрягам толкова много емоции колкото Вие.
Мен лично ме дразни адски много това ваше съждение-БТС са гадове,гнилочи и хак да им е дето Ема Гатева ги прецаква за момента и ако може даже да е пример за останалите.
За първото съм склонен да се съглася донякъде -"Централата БТС" за мен в момента са една паразитна структура,но това не може да ме накара да застана зад някой,който с ясното съзнание не изпълнява договорки,договори и т.н.Щото утре като дойдат готините от някоя друга организация пак ли така ще се действа.Не мога да се филмирам за това какво ще стане ако дойде друг на нейно място в хижа Амбарица.
2.Чисто и просто трябва да има коректност.Нека се спазват договорките,нищо по-лесно от това,тръгне ли се на прееби другарче ясно какво става.
3.Аз лично от БТС не съм видял добро,но пък и лошо не съм видял.Но може да питаш хората от организираните групи на БТС които правят Ком-Емине -доволни са?
Пон Окт 14, 2019 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Не ми е "хак за Гатева", нито одобрявам, че не си плаща наема, но я разбирам. При тези обстоятелства толкоз. Изглежда има ново ръководство на БТС и аз като Стефан много се надявам да си оправят бакиите и да заработят както трябва, това е в интерес на всички, но докато това не се случи аз на бих им вярвал.
Най-добре би било БТС и Гатева да се разберат за наемите и да продължат работа - на мен най-много това ми се иска - писах как би могло да стане това според мойта капандура.

А за останалите многознайковци дето правят сметки - какво ще направи БТС с тези 30 000 лева от наемите на Амбарица? Какво прави с парите от останалите хижи?
Двата организирани похода - виж те са мнооого скъпи.
Да не би БТС да съществува само за да прибира наеми? Не вярвам да е така, не може да бъде Smile

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пон Окт 14, 2019 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Живко и Момчил, Ема се е родила и живее в държавата България, получила е за ползване, стопанисване и развиване на дейност държавна собственост съгласно договор. Като гражданин на тази държава от един момент тя трябва да плаща, затова че печели, ползвайки собствеността. В този смисъл е без значение, какво ще направят с парите, онези горе в Централата. Много хора в нашата държава, си мислят, че държавата е нещо химерно, което може да се цица, краде и обругава. Ема е една от тях, тарикат на дребно.
Ние, ако се бием в гърдите, че сме българи, трябва да си уважаваме държавата и да си плащаме съответните данъци, социални и здравни осигуровки. Много хора крадат, и то милиони от държавата, други ползват държавните институции в своя изгода с цел печалба и т.н.
Ема Гатева е лош пример за български гражданин. Тя не уважава държавността по неин си дребно тарикатски начин.
За Централата на БТС какво да говорим, не знам доколко са нови лица и доколко милеят за собствеността на съюза. Ако не успят да оправят достойно тази бакия с хижа "Амбарица" ще е много тъжно.
Аз си плащам наемите, вече 15 години, всеки месец до 15 число. Дори и на Ема Гатева да и позволят да не плаща пожизнено, аз пак ще си плащам, така съм възпитан. Дори и да изглеждам наивен или глупав в нечии очи, аз ще си плащам, чуждите очи не са моите очи. И вечер ще си заспивам спокойно.
И хижа Амбарица ще я избягвам, човекът там не ми хареса още на форумната среща точно преди 6 години. Сега разбирам защо не ми е харесал. Аз тарикати не харесвам!
Със здраве на почитателите на трудоемкото произведение на кулинарното изкуство - амбаришката мекица /топка тесто, запържена в мазнина/.
.
Пон Окт 14, 2019 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 682
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
Живко и Момчил, Ема се е родила и живее в държавата България, получила е за ползване, стопанисване и развиване на дейност държавна собственост съгласно договор. Като гражданин на тази държава от един момент тя трябва да плаща, затова че печели, ползвайки собствеността. В този смисъл е без значение, какво ще направят с парите, онези горе в Централата. Много хора в нашата държава, си мислят, че държавата е нещо химерно, което може да се цица, краде и обругава. Ема е една от тях, тарикат на дребно.
Ние, ако се бием в гърдите, че сме българи, трябва да си уважаваме държавата и да си плащаме съответните данъци, социални и здравни осигуровки. Много хора крадат, и то милиони от държавата, други ползват държавните институции в своя изгода с цел печалба и т.н.
Ема Гатева е лош пример за български гражданин. Тя не уважава държавността по неин си дребно тарикатски начин.
За Централата на БТС какво да говорим, не знам доколко са нови лица и доколко милеят за собствеността на съюза. Ако не успят да оправят достойно тази бакия с хижа "Амбарица" ще е много тъжно.
Аз си плащам наемите, вече 15 години, всеки месец до 15 число. Дори и на Ема Гатева да и позволят да не плаща пожизнено, аз пак ще си плащам, така съм възпитан. Дори и да изглеждам наивен или глупав в нечии очи, аз ще си плащам, чуждите очи не са моите очи. И вечер ще си заспивам спокойно.
И хижа Амбарица ще я избягвам, човекът там не ми хареса още на форумната среща точно преди 6 години. Сега разбирам защо не ми е харесал. Аз тарикати не харесвам!
Със здраве на почитателите на трудоемкото произведение на кулинарното изкуство - амбаришката мекица /топка тесто, запържена в мазнина/.
.

Clap Croc
Пон Окт 14, 2019 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
А бе, смешници, Ема била нанесла вреда на Държавата, с няколко десетки хиляди лева, създавайки нещо стойностно? А БТС, присвоявайки няколко милиона и тотално съсипвайки района на хижа Мусала за години напред минава за коректна организация? А това е само върха на айсберг, показал се от информационното затъмнение. Някой спомена и за милиони намаление на активите през последните години, ама щото му беше по груб езика, никой не го отбеляза?! Различни аршини имате "принципните"... Дори министерството отне лиценза на въпросната организация, може би е заради неплатените наеми от "Амбарица"... Мдам, лошо стопанисване, лошо... 😆
Пон Окт 14, 2019 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
А бе, смешници ...

Така се поздравявате в съюза, милеещите за Гатева или така се обръщаш към хората в групите си ... хмм, интересен вербален подход за приобщаване в общност имаш.
Освен обидите към някои хора тук, друго не ти се получава напоследък ... за съжаление.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Окт 15, 2019 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Я, виж ти! Отговорете с цитат
https://www.btsbg.org/novini/blgarskiyat-turisticheski-syuz-i-dzhi-pi-grup-ad-startiraha-obnovyavane-na-turisticheskata
Вто Окт 15, 2019 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
След 22 страници се случи това което знаехме още от първата, че ще се скараме за едни хора дето не могат да си разделят едни пари Rolling Eyes
Интересното е, че доводите и на двете страни са истина и едните са престъпници и безхаберници, и другите не искат да платят за това което са получили.
Но на никоя страна доводите не изключват или не омаловажават доводите на другата страна, и двете страни са НЕКОРЕКТНИ.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Окт 15, 2019 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Хората са го казали какво се прави в такава ситуация - "Най-добре танковете да дойдат!"

Ако енергията отишла за тракане по клавиатурите в тая тема се насочи в правилната посока, за следващите парламентарни избори можеше да се открие метростанция до тая пуста хижа BG

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Окт 15, 2019 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  Следваща
Страница 22 от 28

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov