ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Амбарица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х. Амбарица
Автор Съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво е да се дадат подробности за случката, имена. Иначе така поднесената информация буди съмнения и подозрения...

Да се разбере дали са били гости за рождения ден или евентуални бъдещи добри платци на наем към БТС, решили да се самосезират и изземат функциите на органите на реда...
Чет Окт 31, 2019 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ми дайте ги подробностите щом знаете , че е имало Р. Д.значи знаете и подробности.
Чет Окт 31, 2019 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Хубаво е да се дадат подробности за случката, имена. Иначе така поднесената информация буди съмнения и подозрения...

Да се разбере дали са били гости за рождения ден или евентуални бъдещи добри платци на наем към БТС, решили да се самосезират и изземат функциите на органите на реда...


Или подставени лица, пратени нарочно от пиар екипа на Ема да инсценират инцидент в ущърб на БТС...
Като гледам въпросната Ема как няма грам свян крадейки държавата, въобще не се съмнявам ума ѝ да роди нещо такова.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 31, 2019 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
EXIIT, във фейсбук много често хората си пишат кога им е рождения ден и това излиза като подсещане на всичките им "приятели" там, няма нужда да се напрягаш за да помниш кой кога е роден. Разбираш го дори за хора, които не познаваш лично Very Happy

Дидо, опитвам се да намеря иронията в твоя пост, трудно е, но дано я има... Very Happy

И верно ли мислиш, че парите отиващи в БТС са пари влизащи в държавата? Доста наивен трябва да си, за да го мислиш... И какво общо има БТС с държавата в момента, освен че стопанисва държавна собственост по някакви постановления от 1957 г. и от 1996 г., постановления, на които отдавна е време да бъдат преразгледани, защото дори от 96 г. всичко в страната се е променило много, да не говорим за 1957 г....
Чет Окт 31, 2019 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:

И верно ли мислиш, че парите отиващи в БТС са пари влизащи в държавата? Доста наивен трябва да си, за да го мислиш... И какво общо има БТС с държавата в момента, освен че стопанисва държавна собственост по някакви постановления от 1957 г. и от 1996 г., постановления, на които отдавна е време да бъдат преразгледани, защото дори от 96 г. всичко в страната се е променило много, да не говорим за 1957 г....


Момчиле, опитваме се да ти обясним, че е коректно, когато ползваш чужда собственост с цел печалба, да плащаш наем за това. Ти обаче доколкото разбирам си на мнение, че държавата трябва да се цица, колкото е възможно. Повтарям се, за което се извинявам. Госпожата говори за социален туризъм, каквото и да означава това през нейната призма. Не съм чул да е настанила социално слаби или хора в неравностойно положение в хижата на преференциални цени или безплатно.
Тайният замисъл на дамата е да ползва, докато може държавната сграда без да плаща за това. Иначе оня ден се похвали, че е направила 130 мекици на сутринта, Стопанисвал съм къща за гости и знам колко се печели от нощувки, закуски, мекици, кафета, кюфтета и прочее. При пълна хижа през топлите месеци /а ти казваш, че е пълна/ , тя прави по 1500-2000лв оборот на уикенд от храна и нощувки, на месец 6000- 10000лв и повече, разходите са около 25-30 процента от тези суми.
Не и броя парите, да не ме разбереш погрешно, това е много труд, но е нагло да говориш за "социален туризъм" и да искаш левче за баня на хора, които плащат нощувка и храна. Тя може да си плаща наемите, но не ще, а доводите и са смехотворни според мен. Но подкрепящите я, просто не виждат част от нещата и не ги е еня да си уважават държавата. Затова обществото ни "Цъфти и връзва" и ни доят, който ни хване. Разбира се въпросната дама е най-малката капчица от реката, пълна с крадци.


Последната промяна е направена от Plamen К на Пет Ное 01, 2019 11:38 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 31, 2019 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Е то е така от край време. Борбата за кокала е голяма. Едни хора искат да изместят други от едно място.
Пет Ное 01, 2019 12:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Ей, хора, в тези договорни отношения има две страни. И за да се е случило това, което се е случило са отговорни и двете. Ако БТС е било добър стопанин тези глупости с неспазването на договора нямаше да се случат. За съжаление така се случва у нас с държавното имущество. И Гатева се възползва от това.
Добре е, че поне се справя като хижар и стопанисва хижата за сметка на БТС и ние веещите крачоли не губим от това.
И все пак ако БТС не успеят да се справят с този казус значи продължават да не стават за нищо.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Пет Ное 01, 2019 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Хм, няма данни за никакви моторджии тормозили Ема през последните дни... Няма смисъл да се нагнетява ненужно напрежението, което и без това е налично в района. Никой няма интерес от това?

А за социалния туризъм - достатъчно е да има чисти и приветливи хижи високо в планината с настаняване за около 15 лева, в които да вземеш един топъл душ и да се нахраниш на нормални цени. Това вече е социален туризъм. От там нататък да му мисли държавата.

И стига сте гледали в паничката на хижарите, която без това не е много дълбока. Качвайте се горе и поработете малко, за да видите колко са разходите и как се правят ремонтите - има нужда огромна нужда както от свестни хижари, така и от помагачи. Всеки вижда в хижа "Амбарица" и изобщо в хижите това което има желание да види. Аз съм им много благодарен на всички стопани, и не понасям БТС, което им пречи да се развиват и да станат поне малко като тези в цивилизованите страни.
Пет Ное 01, 2019 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Markas



Регистриран на: 08 Окт 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Единственото смислено и стойностно развитие на казуса в бъдеще:
1.Титулувания председател-бракониер публично(вече с наведен нос) се извинява на обществото,че БТС стопанисва и се разпорежда с едни обекти неправомерно и противозаконно,приписвайки си вещни права в-у тях;
2.Същия публично се отрича от всякакви индивиди тип"стефчовци", насаждащи омраза в планинарските среди;
3.Оставката също е смислено развитие Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Пет Ное 01, 2019 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lexx



Регистриран на: 31 Юли 2014
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
Markas написа:
Единственото смислено и стойностно развитие на казуса в бъдеще:
1.Титулувания председател-бракониер публично...


Очевидно вече нямате никакви други аргументи и ви остава единствено да клеветите без доказателства и без връзка с обсъжданата тема.
Пет Ное 01, 2019 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:

А за социалния туризъм - достатъчно е да има чисти и приветливи хижи високо в планината с настаняване за около 15 лева, в които да вземеш един топъл душ и да се нахраниш на нормални цени. Това вече е социален туризъм. От там нататък да му мисли държавата.


Как би могло да стане подобно нещо, дори в ниското да нощуваш на чисто и приветливо място струва 30, 40, 50 лв., нерядко е по-скъпо от 100 лв.

Цена като 15 лв в добри условия ми се струва възможна само при някакво държавно субсидиране, кавото не знам как би могло да има .
Пет Ное 01, 2019 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Не hlebarov, не е задължително. Има и други механизми и начини. Например, организацията стопанисваща хижата да не иска да прави бизнес с нея, а напротив - да инвестира. И да не се иска "наем" за издържането на морално остарели организации. Още повече, че наема рядко е това, което БТС обявява, има още толкова или повече под масата...

В къщите за гости спокойно се постига цена от 20 лв за нощувка. В хижата голяма част от стаите са общи, услугите са сведени до минимум, няма отделни санитарни възли. Е, малко е по-трудно е за снабдяване и подържка, но ако не се чака печалба като от хотел - може и да се получи. И да, дружеството може да получава нещо от общината или областта в замяна на това. Ако разбира се чиновниците искат да има такъв туризъм на тяхна територия.

За съжаление грубичките утопии на Маркас няма как да станат. Председателя е избран, УС на БТС също е избран от делегатите (има не малко бракониери там, истина е, между другото...), делегатите са избрани от дружествата, а в тези дружества има още хора, за които БТС и идеите на Алеко са скъпи. Тези хора са ценни, не трябва да бъдат отблъсквани и разочровани. Така че нищо няма да стане с оставки и извинения.

Но ако като за начало се признаят предишните делавери на УС на БТС, и сегашния УС (докато е още нов) се разграничи от тях и тръгне по някакъв по-различен път, никак няма да е зле. Да се поразчистят сивите кардинали, издържащи се от Алековото и соц-наследство. Да се възстанови доверието на държавата и защо не да има пак някакво финансиране, след като се изчистят негативите и виновните да си понесат последствията. А бе, утопии некакви... Very Happy Very Happy Very Happy
Пет Ное 01, 2019 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Ама, mom4i, искам само да вметна, че "инвестиция" означава влагане на средства с цел печалба или повишаване стойността на нещо - точно бизнес, не напротив. Very Happy

Наемател да инвестира в нещо, което не му принадлежи май винаги е било гаранция за конфликт. Пък и българите сме известни с това, колко точно се договаряме - може и в конкретния случай договорът да не е бил много домислен, не знам.

Според мен с 20 лв. нощувка едва ли може нещо да се издържа и след време някои от тия къщи ше се разпаднат като българска велоалея.

А с това, че мислите за решаване на проблемите на българските хижи са утопия, съм напълно съгласен. Very Happy

Най-много способните да мислят да се изпокарат и да не могат да се гледат после.
Пет Ное 01, 2019 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Утопия нарекох нещата, които написа Маркас. Българските хижи вървят полека в добра посока, въпреки всичко, аз съм оптимист Smile
Може би ако заменим "инвестиция" с "дарение", мисълта ми ще стане по-ясна, може би Smile
Пет Ное 01, 2019 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Момчи, маркаса пише тъпотии с уклон към тъпотий, освен обиди де.
Не знам що ни тикате в очите хора, който са пример как не се прави.

То и шиши, и цецо, и маргините, и всякаква друга измет е добра в очите на някои хора, ама си остават утайка.
Дано хижата остане в ръцете на добри стопани.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Съб Ное 02, 2019 12:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
Страница 24 от 28

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov