ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Амбарица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х. Амбарица
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Аз съм им много благодарен на всички стопани, и не понасям БТС, което им пречи да се развиват и да станат поне малко като тези в цивилизованите страни.

mom4i, на път съм да си скъсам и двете дипломи (икономически), като чета какви ги пишеш Laughing
Значи БТС дава под наем хижите срещу символичен наем, с голям гратисен период и дори когато наемателите не плащат, не бърза да ги гони, а само праща писма и разчита на добрата им воля.
Аз лично, ако съм хижар, бих била много доволна да имам наемодател като БТС. Пък нека ми пречи колкото си иска с ниски наеми, гратисни периоди и няколко писма, с които мога да си запаля печката в столовата, след като съм ги публикувала във фейсбука Laughing

Винаги когато се намеси политиката, логиката почва да куца. Ясно е, че като направите организация, която иска да измести БТС, ще почне вадене на кирливи ризи, но ако искате да привлечете мислещите и знаещи хора, да ги убедите, че сте по-различни, трябва и да говорите аргументирано и нормално. Обидите и нелогичните изказвания вървят в политическите диспути, медиите на Шиши и фейсбук групата, което сте си направили. Тук сме се събрали друг тип хора и виждаш, че разговорите са на друго ниво.

А колкото до това, че БТС е една морално остаряла организация, която нищо не прави, не си прав, ето че това лято, най-хубавото организирано Ком-Емине беше тяхното. Имат и доста други организирани походи и мероприятия, то туризмът и планинарството не е само маркиране и стопанисване на хижи. Явно, че не се правят само злоупотреби там, а и туризъм. И не е като да не го знаеш това, защото си в бранша, ама пустата политика много хора е накарала да казват на черното бяло, нито си първият, нито ще си последният.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=133733#133733
pl27 написа:
За финал имахме предварително заявено пред военните разрешение и влязохме в поделението с фара и оттам си хвърлихме камъчетата от Ком в морето. Определено емоцията е голяма и ще се помни цял живот. Организацията за мен лично беше безупречна и си изкарахме много добре. Имах възможност и се качих заедно с други желаещи на всички върхове, които не бяха на пътеката: Мургаш (около 1/3 от групата), Етрополска и всички останали баби, Картала, Пъпа, Юмрука, Кучето (еделвайсите бяха цъфнали), Боба, Козя стена (цялата група), Дерменкая, Голям Кръстец, Костенурката, Вълчата глава, Исполин, Шипка (качихме се на върха на паметника), Бузлуджа, Чумерна (цялата група), Разбойна.
С една дума незабравимо.


Направете и вие в БПС едно незабравимо Ком-Емине, ще кажа браво и на вас. Дайте хижа на някого като дарение, нека се развива планинарството, пак ще ви похваля. За събиране на пари за колове и табелки сте добри, развиите се и в другите посоки. Ето ти си водач, организирайте някакви преходи, а не само бетон партита. И тогава хората сами ще дойдат да се запишат при вас. Политиката в този вид, в който ти, Маркас и Димо ни я демонстрирате, няма място в планината.
Добронамерено ти го пиша това, не заради теб или другите фейсбук клакьори, а защото искам да се стигне до нормални отношения и работещи организации.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Ное 02, 2019 6:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Пишеш много, а не четеш! За трети път ще кажа, че нямам нищо общо организационно, че и идейно с БПС, кефят ме - плащам си членски внос. До сега само добра работа са свършили, а и табелите са им добри. С чужди средства не съм чул да са злоупотребявали, проверки срещу тях не се извършват.

Знам, че си далеч, ама да не бъркаш БТС с БФТ? Very Happy

И пак ще повторя - по места дружествата са каквито са - има и крадливи, има и свестни, има такива дето нищо не правят, има такива, които развиват голяма дейност. Проблема е в ЦС на БТС, но той брат ти е в комисия там, дето се вика не е удобно да признаеш Smile

Чета, mom4i, но съдейки по действията ти, си помислих, че не съм разбрала правилно. Извинявай, грешката е моя.

Не е зле и ти да прочетеш линка към темата, който съм приложила в предишното си мнение, вместо само да прегледаш цитата. Изрично е написано, че групата е на БТС и няма нищо общо с двете групи на БФТ. Колко да съм далеч, на един билет разстояние, това лято маркирах около Ком, не е като да не знам какво става там Wink

Обаче ти вместо да четеш, бързаш да коментираш и незнайно защо вмъкваш брат ми в разговора. Казах ти вече, че в нашите среди не минава да клеветиш роднините на хората, когато нямаш повече аргументи. Яд ме е като гледам и чета какво правят политиците ни, но още повече ми е жалко, когато ние ги копираме толкова успешно.
Иначе бих те попитала как може някой да накара например ТД, чиято собственост е хижа Белмекен да я стопанисва по-добре и как БТС е виновно и за това, но няма смисъл. Ще почнеш да обясняваш как сестра ми е ходила да заплашва Ема Гатева, а някак си не ми е удобно да си призная Не, не, не!

Edit: Mom4i хубаво взе че си изтри мнението като се осъзна какво е написал, но аз като вече съм била натиснала Цитирай, какво да направим сега? Това за поука, че е добре да се ползва Преглед, преди да се натисне Прати, като се пише публикация. И народът го е казал: "Три пъти мери, един път режи, вместо да триеш после" Wink Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Ное 02, 2019 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
иван_м



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 58
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
В интерес на истината Ема Гатева спази договора, като на нашето ТД към БТС беше направена 20% отстъпка от цената на нощувката.
Пон Ное 04, 2019 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
иван_м написа:
В интерес на истината Ема Гатева спази договора, като на нашето ТД към БТС беше направена 20% отстъпка от цената на нощувката.

Бихте ли споделили - ще бъде полезна информация за форума - на коя дата нощувахте, записаха ли ви данните в хижата и колко приблизително приходи оставихте в хижата за нощувките и храни и напитки? Разбира се, ако е удобно да споделите, ако не е удобно - няма проблем.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Ное 04, 2019 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ronja



Регистриран на: 30 Авг 2015
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте и сполайте, приятели и неприятели, познати и непознати, тролове и спамаджии,
От пет години съм част от този форум и не се осмелявам да ви ангажирам с мисловна дейност. Но стана тъй, че в последните месец-два с изумление и трепет следя забавен турски сериал, който взема да деградира до степен на индийски такъв. Напука ми се езика от люпене на семки в стремеж разбера що е БТС, що е БПС, кой е Димчо, кои са Димчовите хора и на кого принадлежи рожденото право да е върхът на г…а и два пръста отгоре.
Да внеса първо яснота за кой отбор ритам /и лично в задника, ако се наложи/ – дойдох тук, за да търся информация за Ком-Емине през 2014 г. Намерих не само информация – намерих приятели. Стефане, Яни, Цецко, Дидо и всички, които не споменавам изрично, благодаря! Дано съм успяла да ви дам поне една десета от това, което вие дадохте на мен.
Съвсем наскоро и съвсем случайно попаднах на изказване на член на УС на БПС, който познавам лично като кротко и смирено момче, лишено от чувство за хумор и с незадоволително ниво на правопис /като за четвърто отделение мисля, защото в пето и шесто отделение се учеше синтаксис/. Оттам разбрах, че спорът, който някакви люде водят, е люта битка с грозни лични обиди. Получих позиви за повръщане.
По тоз повод да взема да напиша един епизод от сериала:
На 08.03.2019 г. член на УС на БПС изказва позиция относно хижа „Амбарица“ във форум, радващ се на широка популярност сред маса хора – поне двайсетина човека, че може да са и двайсет и пет. Следейки развитието на сериала към днешна дата открих и разбрах, че БПС-то, а и самият му член на УС, пеят друга песен.

Публикувам за яснота, размишление и вдъхновение за нови епизоди:


_________________
Fortuna favet fortibus!
Вто Ное 12, 2019 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
- Мекиците на форумната сбирка - велики! Croc

Че и безплатни ... на хижата първо мекици да се научат да правят Laughing

Що се занимавате още с тия хора, то сеира свърши.
Да сме здрави всички ние, и БТС, и БПС, и БСП даже ... ама и градация наредих Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Ное 12, 2019 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:

В къщите за гости спокойно се постига цена от 20 лв за нощувка.


https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/11/15/3992904_blizo_90_ot_proverenite_kushti_za_gosti_sa_s_problemi/#comments-wrapper

Явно къщите за гости не могат да бъдат добър пример.

Дано не ме търсят да връщам парите за няколко нощувки. Daz
Съб Ное 16, 2019 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Hlebarov, ти в колко къщи за гости си спал, и в колко от тях намери нередности? 🤔
Нед Ное 17, 2019 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Де да знам, една - две. Записаха ми данните. За храни и напитки не съм плащал (не съм и консумирал). Явно не мога да доложа за нередност.

Мисълта ми беше, че тия къщи явно масово са част от схема за присвояване на средства и не може цените, които предлагат да са мерило за нещо.
Пон Ное 18, 2019 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Защото аз някак си наричам "къщи за гости" местата където спя и се храня, а не богаташкит вили, вдигнати с европейски пари. Та не "къщите за гости" не могат да бъдат добър пример, а програмите които отпускат средства, както и естествено, тези които ги управляват (Министерство на земелието, основно).

От няколкото десетки къщи за гости, които съм ползвал, само няколко са правени отчасти с европейски пари, което е показателно...
Пон Ное 18, 2019 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
EXIIIT написа:
Ей ти данни от скицата

Сграда 80981.145.1.1
вид собств. Държавна публична, функц. предн. Курортна, туристическа сграда, брой етажи 3, застроена площ 249 кв.м.;с. Черни Осъм, п.к. 5620, М-СТ МОМИНА МОГИЛА
Заповеди
Заповед за одобрение на КККР № РД-18-47/01.06.2009г. На ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР НА АГКК
Изменение на КККР засягащо поземления имот: Заповед КД-14-11-1104/19.11.2012г. На НАЧАЛНИК НА СГКК - ЛОВЕЧ
Собственик
1. ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ НА ОБЛАСТ ЛОВЕЧ, ЕГН/БУЛСТАТ: 000291335 , Ид. част 1/1 от правото на собственост върху сградата, Акт за държавна собственост № 15 том 2 рег. 384 от 14.02.2013г., издаден от Служба по вписванията гр.Троян

В кадастъра е цитилан друг акт за държавна собственост от горния


АДС то е от 2003 г.

Чл. 71. (Изм. - ДВ, бр. 32 от 2005 г., бр. 87 от 2010 г.) (1) При влизане в сила на кадастрална карта за имотите - държавна собственост, се съставят нови актове за държавна собственост, в които се посочват номерът и датата на предходно съставените актове за държавна собственост и данните по


В тази връзка направих справка в ИКАР по вписването в Службата по вписвания и данните от скицата






Добавям и връзка, за да се вижда по-добре https://photos.google.com/share/AF1QipPvRaOwOi21zd8Xk_MukHUucaBwOi0VGw6F2m4kSFKfksPNMLeV7SUhWjPS1895qg?key=QldQejBCRnJ1Z05YTFFTRUVXLVVqLVEwclNtUEpn

https://photos.google.com/share/AF1QipMEhWt9Wm4E5wyDcdUG4dFMuTuvNyB6nAMDTaqHAOtvI7atgVVNClTgyDUk26uf-w?key=cFpuc2VrZ1VLVFF0d3VnRUhrdUFsemo4ZXE2ZVBR

https://photos.google.com/share/AF1QipM9OwT4Sj1HnZ_3ZnQEAmyPk5mNrd2JLunfImPW7duEATUMh0mMV-5GOCtUj4Movw?key=aTJKSE9YZjZITVFiZnh1RFVyOXYyV25lek5JZUtR

Прави впечатление, че 2013 г. има промяна във вписаните обстоятелства.

Това излиза за х. Амбарица


Прави впечатление, че сградите са с идентификатори и предполагам има скица за всяка от тях. Странно е, че няма издаден нов акт за собственост, а само текстовете в коментираното вече АДС..
Вто Ное 26, 2019 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
stefan_iliev38 написа:
Така. Ново развитие по темата. Да не кажат някои, че гледам само от едната страна. Smile

Поддръжниците на Емилия Гатева излизат с тезата, че щом хижа „Амбарица“ е публична държавна собственост, то тя не е собственост на БТС и договорът на БТС със сдружение „Планинска школа Амбарица“ е недействителен.

Друга теза, която издигат поддръжниците на Емилия Гатева, е следната: Щом хижа „Амбарица“ е публична държавна собственост, то БТС не е имал право да я отдава под наем, тъй като това противоречи на „Закон за държавната собственост“, следователно сключеният договор между БТС и сдружение „Планинска школа Амбарица“ е недействителен.

Ето актът за собственост на хижа „Амбарица“, където е записано:

„9. Предоставени права върху имота: БЪЛГАРСКИ ТУРИСТИЧЕСКИ СЪЮЗ“





Сега въпросите са към юристите:

Договорът за наем невалиден ли е?

Или договорът за наем си е валиден, но просто БТС ще трябва да понесе санкцията, която се предвижда за нарушаване на Закон за държавната собственост?

Емилия Гатева трябва ли да плати санкции съгласно „Закона за държавната собственост“:

Чл. 83. (Изм. - ДВ, бр. 124 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 87 от 2010 г.) Който без основание завземе имот - държавна собственост, се наказва с глоба от 1000 до 5000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.

Чл. 85. (Изм. - ДВ, бр. 124 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 87 от 2010 г.) Който в едномесечен срок не изпълни заповедта или решението за освобождаването на имот - държавна собственост, се наказва с глоба от 5000 до 10 000 лв., ако не подлежи на по-тежко наказание.



Става все по-интересно! Smile





____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


В глава 13. на акта за държавна (публична) собственост /АДС/ е описано от областния управител точно какво е по отношение правата за управление и разпореждането с имота. И трябва да се види договора за наем (ако има такъв) и той трябва да е вписан в Служба по вписвания. Това си е облигационно отношение...Има АДС- та където в графа Забележки е описан договора с атрибутите по вписването... За яснота е добре и скицата да се види...
Ние нямаме достатъчно документи, за да правим юридически изводи!!!
____________________


Ето АДС то за съпоставка...
Сря Ное 27, 2019 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
от фейсбук страницата на Ема Гатева
Цитат:
Най-накрая! Гражданско дело в троянски районен съд. БТС най-сетне решиха цивилизовано да разрешим спора между нас в съда. Иска срещу мен е за освобождаване на хижата и за изплащане на обещетение за пропуснатите ползи.
Дълго чакано дело от мен. Толкова години работа под напрежение и партизански войни. Но всичко е на път да се промени. Аз съм оптимист за изхода от делото. А то ще е много интересно. То е важно не само за хижа Амбарица, важно е за развитието на организирания туризъм в Троян. Защото Амбарица се превърна в ябълката на раздора за троянските туристи. Махленското овикване и надвикване, за това кой прав, кой крив, отдалечи много планинари от дейностите на дружествата ( в мн.ч., защото в Троян са много).
Вярвам, че след това дело хижа "Амбарица" пак ще е онзи обединител, каквато реално е била, за поколения троянски туристи.

Цитат:
На чашка троянска и на купища документи около мен, щото нали дело се пече. Та се чудя има ли друга хижа с толкова дълга сага около нея. Седем години разправии, циркове и драми. То бетер сапунка стана Smile Но не съжалявам и за ден от нея. Въпреки това направихме толкова хубави неща, толкова прекрасни емоции, приятелства. Всеки ден си заслужаваше

А председателят на БПС Димо Колев е коментирал следното
Цитат:
Какво е станало? Нещо май пак съм изтървал? Интрига ли има? Или? Или поредния напън на чичковци некакви? А сега сериозно. Мен ми се струва че тази хижа ще я има още дълго време с този й собственик, за разлика от други, които скоро време ще се сблъскат с нещо, което не знаят или по-скоро не са мислили, че може да се случи. Ти поне знаеш какво те чака, а те не. Та ще е по-лесно май за теб. А за някои от тях и подкрепа няма да има, щото така са си го сложили. Ма ще видим де как и кога точно ще се развият нещата

Той неведнъж е казвал, че има човек в БТС, така че има вътрешна информация. Явно нещо ще се случва с българските хижи, но пак ще е задкулисно и само определени хора знаят за него. Ей, няма да се откажат от този маниер всичко да се договаря на четири очи, на ушенце и да се държат туристите в неведение. Как беше онзи лаф за старите мехове... или май бардаци бяха Confused
Ми ще чакаме да видим как и кога точно ще се развият нещата, то друго не ни остава Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Юни 02, 2020 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
... то друго не ни остава Smile

По различни причини в последните години, от една страна обективно ми се наложи, а от друга и след осмисляне, реших /за себе си/ да опитам да променя коренно начина, по който да посещавам планините. Вече избягвам изобщо хижите, освен ако преспиването не е крайно наложително. Спането - в хотели и други ниско разположени обекти, откъдето много рано се тръгва и съответно късно се прибира. Недостатък са по-големите денивелации и преходи често надхвърлящи 15-17 часа непрекъснато ходене - всъщност ходенето по много недостатък ли трябва да е? Нито пия, нито имам нужда от пиянски събирания, така че нищо не отървавам от този гарантиран за повечето хижи "лукс". А предимствата са много - огромно време за движение с лека раница, която освен резервна дреха, вода и малко храна не съдържа нищо друго.... И спане на спокойно, комфортно и тихо място!
Това е моят отговор на случващото се по хижите. Не го препоръчвам, защото е въпрос на личен избор, но все пак е форма предлагаща някаква алтернатива.
Вто Юни 02, 2020 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Mariana1000 написа:
... то друго не ни остава Smile

По различни причини в последните години, от една страна обективно ми се наложи, а от друга и след осмисляне, реших /за себе си/ да опитам да променя коренно начина, по който да посещавам планините. Вече избягвам изобщо хижите, освен ако преспиването не е крайно наложително. Спането - в хотели и други ниско разположени обекти, откъдето много рано се тръгва и съответно късно се прибира. Недостатък са по-големите денивелации и преходи често надхвърлящи 15-17 часа непрекъснато ходене - всъщност ходенето по много недостатък ли трябва да е? Нито пия, нито имам нужда от пиянски събирания, така че нищо не отървавам от този гарантиран за повечето хижи "лукс". А предимствата са много - огромно време за движение с лека раница, която освен резервна дреха, вода и малко храна не съдържа нищо друго.... И спане на спокойно, комфортно и тихо място!
Това е моят отговор на случващото се по хижите. Не го препоръчвам, защото е въпрос на личен избор, но все пак е форма предлагаща някаква алтернатива.


Топло, топло....има и още един вариант за междинните сезони - пролет и есен - в кола, изнесена нависоко по черните пътища. Екстра защита от комари, бури и гръмотевици. Задните седалки ако са свалени, идиално е за спане . Целият багаж е в колата и се ползува само една лека раничка. Избира се маршрут, който започва и завършва от колата. Ако няма такъв - колата се мести привечер 10-20 км. Наблизо до нея се случва да има и маси, друг път няма - не е болка за умиране.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Юни 02, 2020 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Следваща
Страница 25 от 28

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov