ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Амбарица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
х. Амбарица
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ай стига с тази ЕМа...
Пон Яну 10, 2022 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение !!! Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ай стига с тази ЕМа...

Дончо президент!!!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Яну 12, 2022 2:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: !!! Отговорете с цитат
packo packov написа:
EXIIIT написа:
Ай стига с тази ЕМа...

Дончо президент!!!


Да бе, какво стана с Дончо? Laughing

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Яну 13, 2022 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Сигурно е станал вече трезвеник и изчезна хахахах
Чет Яну 13, 2022 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Ай стига с тази ЕМа...

Няма стига! Жената търси мотивация да остане на хижата, ти „стига“ ще ми викаш! Very Happy

Емилия Гатева написа:
А някак рутината не носи удовлетворение. И все още търся за себе си мотивацията да остана тук.

Източник: https://www.hemusnews.com/oshte/lichnosti/item/2082-ambaritza-i-ema?fbcli...:

Цитат:
„Амбарица“ и Ема
10 Ян 2022 Галерия със снимки

Емилия Гатева - хижарка на хижа "Амбарица"

Хижарката Емилия Гатева: Все още търся мотивация да остана тук

2021 година за мен и хижа „Амбарица“. За мен това са 9 години работа и живот тук. В историята на хижата това са 9 години на възраждане. Нещо като нейната нова история. Затова и говоренето ми за мен или за хижата е като за нещо общо. Да се работи тук е и да се живее тук. Съдбата ни някак става обща. Моите дела определят съдбата на хижата. А хижата определя и моята съдба. Поне до момента. И не, това не е клише. Абсолютната реалност е.



Девятката е натоварена с много символика и е знак за промяна. Край на период. Начало на друг. Някак неслучайно за мен, а и за хижата това наистина е завършване на един цикъл и начало (надявам се) на друг. Тази година спечелих на първа инстанция делото с БТС. Вярвам, че и на следващите резултатът ще е същият. Това завърши безкрайната ми битка и отстояването на правото ми да съм стопанина на тази хижа. Толкова години това се оспорваше от БТС, подведено от трима троянци. Уви, в тази битка малко се печели. За мен тя е пирова победа. От една страна, защото развитието на хижата пострада много, а от друга, защото разедини троянските туристи и смятам, че самото туристическо движение в Троян загуби. В личен план е успех, защото се докоснах до две много силни жени - Ели и Надежда, които ми помогнаха и от които научих много. В битките човек се калява, а в срещите със силни хора се развива. И все пак си доказах правотата. А и това дело се случва също в период на промени за страната. Някак е оптимистично, че такъв дребен човек като мен (както казва един общински съветник- ти си като само дърво на баира и ветровете го брулят отвсякъде, не стоят зад теб бизнеси и пари да те пазят), може да се изправи срещу мастодонт като БТС, които винаги са кръжали около властта и са свикнали да им минават номерата. Да, ама НЕ! Съдиите в троянския съд показаха, че имат куража да поставят закона над всичко. И че са много компетентни. Делото беше много засукано, а аргументите на съда бяха много професионално изложени.

Тази година за мен е и време, в което се разделих с

много наивности. Много трудно приемах пари за хижата и смятах, че не е честно това. Че има по-важни каузи другаде. Виждам как днес се злоупотребява с дарителството и се опитвах да съм встрани от това. Но по друг начин не може да се подобрява хижата. Аз самата се опитвам да помагам някъде, защото смятам, че така е редно, трябва да има баланс в даването и приемането. Не че доброто може да се слага на везни, то по-скоро е като усещане и нужда от равновесие. За съжаление, хижата все още не може да бъде включвана в програми и да получава финансиране през проекти. Но това не е проблем само на „Амбарица“. Труднодостъпните хижи и хижарите като цяло сме като отломки от стари времена. Докато в новото време работата на един човек вече се върши и заплаща на десет човека, тук от един хижар се изисква да има уменията на десет и да работи за десет човека. Това сваляне на нивото като цяло във всякакви области на мен не ми се струва добро. Търсим за днес лесни решения и създаваме трудности за утрешния ден. А за малка държава като нашата, в която не можем с количество да сме конкурентни, трябва да е с качество. От друга страна, това масово сваляне на нивото силно демотивира хората, които все още работят в области, които изискват много професионализъм и отдаденост. На мен също ми коства много усилия и размисли защо да бъда добра в работата си. Не съм оптимист, че ще има разбиране за Амбарица и институционална или финансова помощ за нейното поддържане. Всичко ще се крепи на нечии ентусиазъм, моя или на следващия стопанин.

Година, в която се разделих с коня Борко. Насълзяват ми се очите, когато се присещам за него. Цяла епоха сякаш беше времето с него. Всичко свършено по ремонтите на хижата, фестивалите, ежедневната работа, дървата - всичко е минало през неговия гръб. Голям късмет имах, че ми се падна да работя точно с този кон. Бял външно, но и с бяла душа. Тази година купих друг кон, но той пък есента изчезна. Та много е вероятно напролет да купувам трети кон.



Като цяло съм затруднена как да определя годината, дали като добра, дали не толкова добра. Имаше добри моменти, спечелих делото, работата някак върви, макар и затруднена от вируса. Но нямаше нищо ново, голямо. А някак рутината не носи удовлетворение. И все още търся за себе си мотивацията да остана тук.

---

Емилия Гатева
____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Яну 13, 2022 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз така и не разбрах какви са тези драми около тази хижа и стопанина и Smile
Чет Яну 13, 2022 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LorDDemoniC



Регистриран на: 11 Авг 2015
Мнения: 134
Местожителство: Самоков

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Аз така и не разбрах какви са тези драми около тази хижа и стопанина и Smile


Искаха да я изгонят разни троянци , за сега не успяха ...

_________________
Самоковец ... това е едно същество средно аритметично от човек, дърво и животно ...
Чет Яну 13, 2022 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
А Троянци ми БТС искаше...
Пет Яну 14, 2022 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
И фенове на Дончо, за кандидат зетьове да не говорим. Той е добре . Уж. Долу. Танчо Марков как е, има ли скорошна информация?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Нед Яну 16, 2022 2:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
През миналите почивни дни, с една приятна и весела група от Самоков се качихме до х.Амбарица. От Смесите до Папратливата поляна е твърде кално и хлъзгаво. Нагоре е вече снежно, ала има добра пъртина. Имаше голямо движение по трасето от север и от юг също.
Снегоходки не са необходими. По-нагоре по рида Дълги дял, снега вече е на петна, по средата на рида снега е издухан, вижда се трева.
Над 1950м вече е за котки -снега е твърд като бетон. Въпреки прогнозите, в неделя имаше почти ураганен вятър.
Успяхме даже и да изгорим порядъчно от планинското слънце.
Жалко само, че се разминахме с варненеца Kent -можехме да пиеме по нещо. Той правеше зимен траверс от Купена до вр.Ботев -евала на такива хора и нека успеха да е винаги с тях!
Вятърът не ни попречи в събота и неделя на разходките до Платнешки ярове. Имаше панорамни гледки и хубави преживявания.
Дано момичето с Канона да качи някои впечетлителни снимки.
Някой от по-мераклиите нашата група се качиха до вр.Амбарица въпреки силния вятър.

Бъдете Здрави!
Пон Мар 28, 2022 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
t.hristov написа:


кога ще се научиш, че когато правиш копи_пейст се цитира източника¿¿
Twisted Evil
Пон Мар 28, 2022 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Един музикален поздрав за спец групата от Карлово, с които бяхме заедно на х.Амбарица в събота на съседни маси и в осмицата стая №7.

С тях се познавахме от 2016г -форумна среща на х.Бенковски.

Ей как лети това време от шест години, като си спомня и Цецко тогава в снега как изнесе тортата до хижата Smile

https://www.youtube.com/watch?v=TIY3YlAGvac
Съб Апр 02, 2022 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Нормална развръзка (като за България) на делото между Емилия Гатева и БТС:

Източник: https://www.facebook.com/ambaritsa,
https://www.facebook.com/ambaritsa/posts/pfbid0b4bJUdk7bNfbvEapMfdrwCTDggSV65z3ZE6PGo8rCHznBVgmbz1hpMczW4fSu2eRl


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Яну 27, 2023 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз и до сега не мога да разбера, кой какво иска и кой е крив и кой прав.
Пет Яну 27, 2023 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Приятно видео относно хижата и Ема Гатева - https://www.youtube.com/watch?v=GrWzd3AClGU

Интересна дефиниция на х. Амбарица - Планинския дворец на Стара планина палатка

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Фев 26, 2023 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Следваща
Страница 27 от 28

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov