ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпроси за 3 дневна вело обиколка на част от Западни Родопи

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Въпроси за 3 дневна вело обиколка на част от Западни Родопи
Автор Съобщение
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Въпроси за 3 дневна вело обиколка на част от Западни Родопи Отговорете с цитат
Здравейте. Всички тук познавате Родопите и искам да се допитам до вас за една вело обиколка из Западни Родопи. Идеята е следната. С колите до Велинград и от там сте вие.... Нахвърлям места през които ми се иска да се мине. Грашево, Мече корито, Медени поляни, Палатик, Черешово, Бозьова, Горна Биркова, Кръстава, Биркова, Враненци, Бутрева, Рохлева и Аврамово. От Аврамово с теснолинейката до Велинград. Мисля да го направим за 3 дена като ми се иска асфалта да е минимум тоест ако има вариант по пътеки в краен случай черни пътища. Ако по маршрута има места за преспиване ще е най добре да не носим раници. Ако някои са минавали по тези места и има информация ще се радвам да помогне с идеи забележки и препоръки. Селата които посочих не са задължителни идеята е като оставим колите във Велинград края на маршрута да е по линията на теснолинейката за да може да стигнем пак до колите. Благодаря предварително
Пон Май 06, 2013 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Бил съм на почти всички места за които пишеш. За кой сезон става въпрос? Ако е по към лятото бих ви препоръчал и Голяма Сютка - Малка Сютка - Сребрен - Каратепе.
Някакси не мога да свържа махалите, които си посочил в логичен маршрут без връщане. За спане не знам никъде нищо. Мисля, че хората в махалите ще ви подслонят, магазини има навсякъде, но не знам нищо със сигурност. Официални къщи за гости, хотели и др. такива поне аз не знам.
Ако примерно тръгнете както ви казах през Голяма Сютка до Каратепе и от там до Медени поляни по Е8 или по шосето, от там през Бозева махала до Кръстава. Да се пуснете до ГС Софандере да излезете на пътя Велинград - Сърница. / Може и по другото дере, но на мен не ми харесва, че е оживен пътя./ По пътя до Грашево и от там през Мече корито пак до Кръстава. От Кръстава през различни махали за Аврамово, но аз бих завъртял към Цветино, Абланица и ако държите на теснолинейката, ако не си карате до Велинград.

За сега толкова.
Пон Май 06, 2013 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ако успеем да се организираме мислим да е в края на май тоест 24 25 и 26 май. Държим на теснолинейката до толкова, че да има как да стигнем до Велинград. Ако има вариант да се кара по черен път (пътеки) до там не ни трябва теснолинейка. Селцата и махалите не са задължителни да са всичките или в тази последователност. Както ти каза за спането и храната мисля, че няма да е проблем бил съм в тоя край и хората ни канят и пълнят раниците. Въпроса е ако някой е бил в района да каже за пътеки и пътища, а ако има и някакви тракчета ще съм благодарен. Ако има и желаещи са добре дошли.
Вто Май 07, 2013 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Вече имам някаква яснота за маршрута: Велинград от там с колелета до Грашево през Мечо Корито Кръстава, Биркова и спане в Бел Камен. От там към Орцево, Върхари, Бозьова, Златарица, Медени поляни. Според времето може да се спи в селото или ако имаме време качваме бръх Беслет караме към местноста Ранча. Ако има къде да се спи добре ако не слизаме или до Побит камък или до Сърница. Сега мисля как да затворим кръга и да се върнем до Велинград. Ако имате идеи забележки и препоръки ще се радвам да помогнете. Идеята е да няма асфалт. Мислех си за качване на Г. Сяткя от Сърница и слизане в Ракитово, но.....
Чет Май 16, 2013 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Не е ли малко за велосипеди? Ние долу горе по толкова вървим Wink
От Бел камен до Медени поляни не е повече от 25 - 30 км.
От Медени поляни можете да продължите по Е8 към Каратепе. Може там да намерите място за нощувка и после през Сребрен и Сютките да се върнете.
Може от Медени поляни да хванете към Елешница и от там съответно теснолинейката от Белица.
Чет Май 16, 2013 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Тодоре много си прав. 26 км е. Това за удължаването на пътя е добър вариант ще видя по картата дали има някакви пътеки към Каратепе, че не съм бил никога там. За един ден от Каратепе през Сюткя до Велинград ще стане ли???
Чет Май 16, 2013 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Към Каратепе има черен път по вододелното било. На повечето места е разширено до 50 метра, като противопожарна просека. От там минава червената маркировка Е8. На Каратепе има горско, частни вили, магазин/и/, барче/та/. Не знам дали нещо се дава под наем - ние сме с палатка, но собственика на магазина е много любезен човек и ни покани да си я разпънем на поляната в двора му. Може би той има и стай, а освен това не вярвам и в горското да няма начин да се преспи.
Мисля, че трябва спокойно да стигнете за 1 ден през Сютката от Каратепе. Основно пак е черен път, много удобен за велосипеди. Само след Сетьова чука е стръмна пътека, но ще сте на слизане и няма да имате проблеми. Всъщност може от там да има път към Лепеница, но аз не съм минавал. Вървял съм го на обратно - стръмно нагоре по пътеката и излязохме на черен път.
Чет Май 16, 2013 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Маршрута вече е ясен така, че ако някой му се кара в тази част на Родопите е добре дошъл.
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=48&t=138126
Тоше ако имаш някакви координати на собственика на магазина на кара тепе или някой от горското прати ми го да измислим втората нощувка
Съб Май 18, 2013 9:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление не... Sad понеже сме с палатка и нямам навик да събирам такава информация, но ще почна Smile
Съб Май 18, 2013 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ако някой знае при кой или къде може да се нощува в село Бел камен и на Кара Тепе ще съм му благодарен. Става въпрос за 7 и 8 Юни. Засега сме около 12 човека
Пон Май 20, 2013 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov