ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на GPS - 50/50 ходене/офроуд?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Избор на GPS - 50/50 ходене/офроуд?
Автор Съобщение
shaterhand



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
откъде да го сваля?
Пон Май 20, 2013 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
shaterhand написа:
Файлът на MapSource не е архив а направо .exe и съответно не мога да видя файла setup.
сега не ми дава да маркирам картата - дава някаква грешка и ме праща да пускам мейл за грешката на Гармин и после автоматично затваря програмата....

Той нека си е .exe, десен бутон и Extract.
За втория ред изобщо не разбирам за какво говориш.
Пон Май 20, 2013 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
shaterhand



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
няма такава опция за екстрактиране - файлът вече си е екстрактиран изпълним файл exe.

Basecamp - инсталирах го но не мога да маркирам картата и да я пратя до устройството....
Пон Май 20, 2013 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=54448#54448
Инсталационния файл на Мапсорс наистина е изпълним *.exe файл, но ти трябва да го отвориш с програма архиватор, а не директно като кликнеш на него. Повечето програми-архиватори имат такава функция при архивиране готовия файл да е изпълним /*.exe/. Примерно WinRAR.
Десен бутон на мишката в/у exe-то->open with - архивираща програма. И действаш по описания във връзката начин.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пон Май 20, 2013 3:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Май 20, 2013 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Basecamp:
При свързан с компютъра и включен GPS отляво, под My Collection, се появява Devices със съответното устройство, а под него подпапка All Data. Десен бутон на All Data, след това Install Maps on GPS, след което следваш инструкциите. Ще се появи малък вариант на картата, която селектираш с натиснат ляв бутон на мишката, също както в Мапсорса, след което даваш Next, после Finish. После програмата създава мапсет, който качва на GPS-a ти.
Подразбира се, че - както и в Мапсорса - и тук трябва да е активна картата, която искаш да качиш на устройството, а именно BG Mountains.

ПП Инструкциите ми са по версията на Basecamp 3.3.2. По-новите може и да имат някакви дребни различия, но принципът трябва да е същият.
Пон Май 20, 2013 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shaterhand



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=54448#54448
Инсталационния файл на Мапсорс наистина е изпълним *.exe файл, но ти трябва да го отвориш с програма архиватор, а не директно като кликнеш на него. Повечето програми-архиватори имат такава функция при архивиране готовия файл да е изпълним /*.exe/. Примерно WinRAR.
Десен бутон на мишката в/у exe-то->open with - архивираща програма. И действаш по описания във връзката начин.



Не знам при вас как се получава, но при мен няма такива опции.
Файлът си е .exe и не може да се отваря с WinZIp. С десен бутон на мишката не излиза опцията "open with" - а направо 'open "
Следвах описаната процедура точно и не сядам за първи път пред компютър....
Пон Май 20, 2013 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
shaterhand написа:
Ристо Туристо написа:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=54448#54448
Инсталационния файл на Мапсорс наистина е изпълним *.exe файл, но ти трябва да го отвориш с програма архиватор, а не директно като кликнеш на него. Повечето програми-архиватори имат такава функция при архивиране готовия файл да е изпълним /*.exe/. Примерно WinRAR.
Десен бутон на мишката в/у exe-то->open with - архивираща програма. И действаш по описания във връзката начин.



Не знам при вас как се получава, но при мен няма такива опции.
Файлът си е .exe и не може да се отваря с WinZIp. С десен бутон на мишката не излиза опцията "open with" - а направо 'open "
Следвах описаната процедура точно и не сядам за първи път пред компютър....

Smile Добре тогава. Ето това е същото .exе разархивирато и рар-нато. Свали го и пробвай с него.
Пон Май 20, 2013 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
shaterhand написа:
сега не ми дава да маркирам картата - дава някаква грешка и ме праща да пускам мейл за грешката на Гармин и после автоматично затваря програмата....

Дай подробности, че и аз, подобно на igurbev, не вдявам какво искаш да кажеш и какво точно става при теб.
Пон Май 20, 2013 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shaterhand



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Basecamp:
При свързан с компютъра и включен GPS отляво, под My Collection, се появява Devices със съответното устройство, а под него подпапка All Data. Десен бутон на All Data, след това Install Maps on GPS, след което следваш инструкциите. Ще се появи малък вариант на картата, която селектираш с натиснат ляв бутон на мишката, също както в Мапсорса, след което даваш Next, после Finish. После програмата създава мапсет, който качва на GPS-a ти.
Подразбира се, че - както и в Мапсорса - и тук трябва да е активна картата, която искаш да качиш на устройството, а именно BG Mountains.

ПП Инструкциите ми са по версията на Basecamp 3.3.2. По-новите може и да имат някакви дребни различия, но принципът трябва да е същият.


тук всичко се случи както трябва. благодаря за напътствията.
лошото е, че липсват пътеки по нашия варненски край... не виждам и такива около търново, жеравна и т.н.
Пон Май 20, 2013 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shaterhand



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
shaterhand написа:
Ристо Туристо написа:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=54448#54448
Инсталационния файл на Мапсорс наистина е изпълним *.exe файл, но ти трябва да го отвориш с програма архиватор, а не директно като кликнеш на него. Повечето програми-архиватори имат такава функция при архивиране готовия файл да е изпълним /*.exe/. Примерно WinRAR.
Десен бутон на мишката в/у exe-то->open with - архивираща програма. И действаш по описания във връзката начин.



Не знам при вас как се получава, но при мен няма такива опции.
Файлът си е .exe и не може да се отваря с WinZIp. С десен бутон на мишката не излиза опцията "open with" - а направо 'open "
Следвах описаната процедура точно и не сядам за първи път пред компютър....

Smile Добре тогава. Ето това е същото .exе разархивирато и рар-нато. Свали го и пробвай с него.


това си е друг файл според мен - 117 МБ е, оригинално от Гармин страницата е 54 МБ.....
сега ще пробвам.
Пон Май 20, 2013 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shaterhand



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
shaterhand написа:
Ристо Туристо написа:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=54448#54448
Инсталационния файл на Мапсорс наистина е изпълним *.exe файл, но ти трябва да го отвориш с програма архиватор, а не директно като кликнеш на него. Повечето програми-архиватори имат такава функция при архивиране готовия файл да е изпълним /*.exe/. Примерно WinRAR.
Десен бутон на мишката в/у exe-то->open with - архивираща програма. И действаш по описания във връзката начин.



Не знам при вас как се получава, но при мен няма такива опции.
Файлът си е .exe и не може да се отваря с WinZIp. С десен бутон на мишката не излиза опцията "open with" - а направо 'open "
Следвах описаната процедура точно и не сядам за първи път пред компютър....

Smile Добре тогава. Ето това е същото .exе разархивирато и рар-нато. Свали го и пробвай с него.


Направих точно както сте го описали и всичко се инсталира без забележки.
отивам на картата и се опитам да я маркирам... И ми дава следното съобщение за грешка.




[img]http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2590/14274438683675746881369057735Nl2a4bg3B1xNKLJ5l8Po.JPG[/img]
Пон Май 20, 2013 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shaterhand



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
Утре трябва да взема комплект батерии и зарядно.
Препоръки? Никел- Метал, Литиеви?
Пон Май 20, 2013 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
shaterhand написа:
Утре трябва да взема комплект батерии и зарядно.
Препоръки? Никел- Метал, Литиеви?

Най-евтините алкални или Ni-MH с читаво зарядно.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Май 20, 2013 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
shaterhand написа:
Утре трябва да взема комплект батерии и зарядно.
Препоръки? Никел- Метал, Литиеви?


Аз лично имам две зарядни: този Sony Power Charger и Varta EE Pock. Второто отдавна събира прах, тъй като зарежда комплекта батерии за не по-малко от 12 часа (а в зависимост от напрежението и за много, много повече), докато първото се справя с тази работа за около 4-5 часа, не повече.
В случая разликата от 16 лева в полза на Сони-то определено си струва. Устройството не ме е подвело вече две години, а оригиналният комплект батерии все още се държи чудесно. Към него съм добавил още една "четворка" батерии на Varta по 2700 mAh, така че имам общо осем батерии, които могат да бъдат заредени за общо около 8 часа и ми осигуряват автономна работа за около 5-6 дни, и то при пълно натоварване от по около 8 часа дневно.
Чувал съм добри думи и за продуктите на Energizer, но не мога да споделя личен опит, тъй като никога не съм ползвал.
Пон Май 20, 2013 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shaterhand



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
още утре тичам към технополис.
[/list]
Пон Май 20, 2013 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov