ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Възстановяват хижа"Планински извори"!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Възстановяват хижа"Планински извори"!
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
% на заетост на легловата база във всички хижи е смешен

Възможно е далеч не всички нощувки да се отчитат. Случаите през годините, в които съм получавал документ за заплатена нощувка, се броят на пръстите на едната ми ръка. Фактура и фискален бон за нощувка май не съм получавал нито веднъж.
Сря Дек 09, 2015 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ведрин е прав Ники. Такива статистики са неточни и подвеждащи. Но ходейки по хижите и виждайки как е заетостта можем да си направим сметка кои хижи се пълнят и кои не. Тези които не се пълнят защо е така. Лошо обслужване, кофти условия, не толкова атрактивно място и т.н. Ако тази заработи сигурно в началото обслужването ще бива, условията също ще ги направят да става за спане. Остава мястото. Което по моя преценка е скучно. На запад е едно смешно връхче с гръмко име, на изток е Бабата, която не е също нищо кой знае какво. От там поне има хубава гледка. Иначе мястото е широко и равно. Може да се организира турнир по футбол или волейбол. Нещо такова

Ако беше друго - дали да се гради хижа на такова място мисля, че никой нямаше да се навие. Но нея все пак я има, без значение в какво състояние. И е добре да се стегне. Това е ясно. Само, че този който го направи няма да се надява само на пешеходния туристически поток. Трябва да е нещо в повече - конен туризъм или нещо друго. За организирани групи. За хора с повече пари. Които ще плащат за пакетна услуга. А не само някакви си смешни 10-12-15 лева за нощувка.

А и как се зарежда туй чудо на това място? Да предположим, че парка ще разреши качване на някакви джипки по време на ремонта. За извозване на материала. Макар, че и това ме съмнява. Но после със сигурност ще трябва да се подкара кервана.
Сря Дек 09, 2015 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Приказка за водолаза и огромните сомове.... Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
. Според мен е направена на интересно място,


13.03.2014


Dimo Kolev написа:
Добро място от гледна точка билен маршрут - по средата. Кофти място от към ветрове, бури, сняг и т.н.


08.12.2015


Dimo Kolev написа:
Остава мястото. Което по моя преценка е скучно.


09.12.2015


Да живее революцията у Човеко- Пътеводител- Повелител- Предводител- Подбудител!


Последната промяна е направена от tzezko на Сря Дек 09, 2015 4:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Дек 09, 2015 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Еволюцията не е пощадила и Димо, нищо, че не ще да мине в електронен формат ... Tooth

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Дек 09, 2015 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ба си Цецко ти го разби........... Very Happy Very Happy Very Happy
Димо ааааааа............на мен ще ми се смееш, че имам раздвоение на личността.
Сря Дек 09, 2015 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Остава мястото. Което по моя преценка е скучно. На запад е едно смешно връхче с гръмко име, на изток е Бабата, която не е също нищо кой знае какво. От там поне има хубава гледка. Иначе мястото е широко и равно. Може да се организира турнир по футбол или волейбол. Нещо такова

Алоо, Lam
Сря Дек 09, 2015 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Айде Ванката пак изкара каса бира хахахахахахаах. Ванка извинявай брат. Very Happy ще се реванширам
Сря Дек 09, 2015 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тодор (Тошко)



Регистриран на: 02 Дек 2014
Мнения: 234
Местожителство: от Шумен

Мнение Отговорете с цитат
От там минава Пътеката, която Димо не харесва.
Ники, ние на Ванката пак ще му дадем бира, но в случая мисля че той се показа от монитора на Димо и го удари по лявото око Very Happy
Сря Дек 09, 2015 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Цецкоооо, не вади думите от текста Отговорете с цитат
Disgust Disgust Disgust

Dimo Kolev написа:
Преди много години когато правих първите си по-сериозни стъпки по билото на Стара планина минах от там и то по-точно нарочно минах от там за да видя разрухата. Нямах възможност като Мечо например да я видя работеща. Беше гадна гледка. Отчайващо ми подейства. Та бяхме с приятели с които без да се хваля разбираме от сметки и разходи по ремонт и строеж на такова нещо. Първата ми реакция беше давай да я емнем и стегнем. Като мина еуфорията и загризахме молива излезе една луда работа. Ако си откачен и имаш много пари които да ги строшиш става. Иначе не. Според мен е направена на интересно място, но неблагоприятно. Много трудно достъпна от всякъде, почти недействаща и недостижима при тежка зимна обстановка, в една част от Балкана, който колкото и да ни се иска си остава в задния двор на Централен Балкан около Карлово. Е не става. Може и да успееш да излъжеш някой и друг човечец да даде някой лев или час труд и толкоз. После остава коптора. Ама и това си има своята положителна страна. Говори се често за нея и се оплаква. А за много други хижи, които са в много по-добро положение в този район хич и не се споменава нищо. И от там освен местните почти никой не ходи. Но нека има мечти и трепети - така човек се чувства жив. Така ще бъде май и с Богдан - дано не съм прав. С SMS хижа ще градиш. Абати и БТС-то. Никога не съм харесвал този организъм. Ама това си е мое виждане. И сега като се наберат някои.... Гледай кво става Punk


Това е от 2014. Не виждам с какво се различава от 2015



Dimo Kolev написа:
Цецко аз ти го казах наскоро. Преди много години когато видях за първи път таз хижа ми стана жално, че се е превърнала в конюшна. Даже с приятели си приказвахме да вземем да я стегнем. Това на приказка само естествено. После бяхме заедно на х.Вежен с един човек от Пирдоп, който е много свързан с тази хижа. Слизахме заедно към Клисура и се разправяхме надълго за нея. Разправя ни как през зимата са я търсили къде е, нищо че знаят много добре къде се намира. Случайно нацелили комина и така я открили тогава. После си направих една груба сметка какво ще трябва за да се възстанови това чудо. Има си понятие от такива неща - до някъде това ми е работата. Сумата излезе отвратително голяма. И спрях да мисля за нея. Тази година за пореден път видях какво е там горе при кофти, даже много кофти метеорологични условия. Зимата във виелицата и снега бяхме на 20 м от нея и не можахме да я намерим. Сега на срещата духаше така кофти, че се спряхме за малко само отстрани. И в двата случая се чудя кой ще ходи там, особено в такива условия. От друга страна кой ще е този дето ще остане горе да се грижи за нея, като половината година духа яко и от вън е животинско. Една четвърт от годината има сняг до кръста.


Много труден казус е това Планински извори. Добро място от гледна точка билен маршрут - по средата. Кофти място от към ветрове, бури, сняг и т.н.


И ми разправяш на мен за Подбутител и Подстрекател. А?

Изходееее. Ти не дей злобей. Твоето беше направо на 180 градуса по Целзии. Пратих ти го на лична - видя го. Щото не ща да те излагам пред хората така да се каже. Тъй че Baby

Дидо ще го пропусна. Там е ясна работата. И в електронен вариант да е - пак неразбрал Laughing Laughing Laughing

Тошко тука грешиш. Я люблю этот путь звездное. Наистина

И Ивааааааааан...... Ванка немога те разбера що за мазохист си. Влез в Профил, после в раздел Преференции на третата отметка дай НЕ. Лесно е HarHar
Сря Дек 09, 2015 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
аааАААААААААААА айде сега аз излязох раздвоен / виновен/ хахаха. Весела вечер на всички.........абе да ви кажа Ванката най намаза от цялата безсмислица. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Дек 09, 2015 6:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Re: Цецкоооо, не вади думите от текста Отговорете с цитат
[quote="Dimo Kolev"]Disgust Disgust Disgust

Dimo Kolev написа:
Преди много години когато правих първите си по-сериозни стъпки по билото на Стара планина минах от там и то по-точно нарочно минах от там за да видя разрухата. Нямах възможност като Мечо например да я видя работеща. Беше гадна гледка. Отчайващо ми подейства. Та бяхме с приятели с които без да се хваля разбираме от сметки и разходи по ремонт и строеж на такова нещо. Първата ми реакция беше давай да я емнем и стегнем. Като мина еуфорията и загризахме молива излезе една луда работа. Ако си откачен и имаш много пари които да ги строшиш става. Иначе не. Според мен е направена на интересно място, но неблагоприятно. Много трудно достъпна от всякъде, почти недействаща и недостижима при тежка зимна обстановка, в една част от Балкана, който колкото и да ни се иска си остава в задния двор на Централен Балкан около Карлово. Е не става. Може и да успееш да излъжеш някой и друг човечец да даде някой лев или час труд и толкоз. После остава коптора. Ама и това си има своята положителна страна. Говори се често за нея и се оплаква. А за много други хижи, които са в много по-добро положение в този район хич и не се споменава нищо. И от там освен местните почти никой не ходи. Но нека има мечти и трепети - така човек се чувства жив. Така ще бъде май и с Богдан - дано не съм прав. С SMS хижа ще градиш. Абати и БТС-то. Никога не съм харесвал този организъм. Ама това си е мое виждане. И сега като се наберат някои.... Гледай кво става Punk


Това е от 2014. Не виждам с какво се различава от 2015



Dimo Kolev написа:
Цецко аз ти го казах наскоро. Преди много години когато видях за първи път таз хижа ми стана жално, че се е превърнала в конюшна. Даже с приятели си приказвахме да вземем да я стегнем. Това на приказка само естествено. После бяхме заедно на х.Вежен с един човек от Пирдоп, който е много свързан с тази хижа. Слизахме заедно към Клисура и се разправяхме надълго за нея. Разправя ни как през зимата са я търсили къде е, нищо че знаят много добре къде се намира. Случайно нацелили комина и така я открили тогава. После си направих една груба сметка какво ще трябва за да се възстанови това чудо. Има си понятие от такива неща - до някъде това ми е работата. Сумата излезе отвратително голяма. И спрях да мисля за нея. Тази година за пореден път видях какво е там горе при кофти, даже много кофти метеорологични условия. Зимата във виелицата и снега бяхме на 20 м от нея и не можахме да я намерим. Сега на срещата духаше така кофти, че се спряхме за малко само отстрани. И в двата случая се чудя кой ще ходи там, особено в такива условия. От друга страна кой ще е този дето ще остане горе да се грижи за нея, като половината година духа яко и от вън е животинско. Една четвърт от годината има сняг до кръста.


Много труден казус е това Планински извори. Добро място от гледна точка билен маршрут - по средата. Кофти място от към ветрове, бури, сняг и т.н.



Dimo Kolev написа:
Остава мястото. Което по моя преценка е скучно.


09.12.2015

Е по това последното.
Еволюция, брат.
Сря Дек 09, 2015 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Една четвърт от годината има сняг до кръста.

Айде сега небивалици. Незнам за сумата на ремонта, вероятно наистина не е малка, но останали приказки са хвърлени с голямата лопата. Мястото е хубаво, хижата е достатъчно достъпна (има няма 3 часа от
Антон), на самото било е, което я прави много удобна за дълги преходи и онази напаст, комеминеците, които се роят напоследък ще я пълнят по цяло лято. Зимата също си има контингента, мога да ти кажа, че за разлика отпреди няколко години, когато на такива места като Вазов и Тевно трябваше да откопаваш вратата, за да влезеш, сега място да легнеш не можеш да си намериш.
Че няма да е лесно, няма, но от черни приказки на общо основание - полза никаква. Дискретно замълчаване е удачно в случая.
Сря Дек 09, 2015 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
айде и чинията на бузлуджа да възстановим Cool за ко е тоя пънеж господа, хижата е строена през едно време на масов туризъм /организиран/и поради голяма глупост на билото точно...поддръжката е адски тегава, ама другарите си мислеха, че ще векуват хахахаха / не само сега се усвояяват едни пари.../, ся посмъртно мастодонт с подобни размери няма да приютява и една стотна от хората които тогава е приютявал / ако въобще е приютявал/, а кинтите кой ще даде....да се изрине до основи или някакъв заслон за зор заман според мен по се струва да се остави като част от нея.
Сря Дек 09, 2015 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Re: Приказка за водолаза и огромните сомове.... Отговорете с цитат
tzezko написа:
.....Да живее революцията у Човеко- Пътеводител- Повелител- Предводител- Подбудител!


tzezko написа:
....Е по това последното.
Еволюция, брат.


Само не разбрах последно - революцията ли да живее или Примата който е Еволюирал?

Croc
Сря Дек 09, 2015 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
за ко е тоя пънеж господа, хижата е строена през едно време на масов туризъм /организиран/и поради голяма глупост на билото точно...

Алоо, морските! Lam
Сря Дек 09, 2015 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov