ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за маршрут-Ледницата-Тешел/Девин
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Питане за маршрут-Ледницата-Тешел/Девин
Автор Съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Питане за маршрут-Ледницата-Тешел/Девин Отговорете с цитат
Здравейте!
Имам въпрос за по-горният мършрут като част от нашето бъдеще ходене в района.Идеята ми е да тръгнем от Каньона на водопадите и през х.Перелик да спим на Ледницата.После 2-я ден да минем по Мурсалица,но не знам колко часа ще ни трябват до Тешел(гледам че пътеките не са маркирани)и от там да тръгнем към х.Орфей.Резервен вариант е слизане към Девин(гледам че има черни пътища нататък) и от там към Орфей-обаче часовете вече се удвояват,според дебелите книги Sad
Приемам и алтернативни предложения!Благодаря предварително!
Пет Май 17, 2013 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За колко дни се планира разходката, с какво примерно натоварване и темпо и колко дневно време за преход? Преходи без маркировка притесняват ли компанията? Идеи някакви ще има, но нека поне малко да са съобразени с плановете и мераците.

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Пет Май 17, 2013 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Начи расотката се планира за 24 май-3 дни-1-я го споделих.2-я някак си да стигнем Орфей,а 3-я-ако може да се походи 3-4 часа до Девин и да хванем рейса за Пловдив...
Компанията каза че е садо-мазо по отношение продължителност и натоварване...освен това много се кефила на липса на маркировка Laughing (повече от мене даже Confused ) Very Happy
Преходи без маркировка не ме притесняват-само да има близки пътечки на гпс-картите-а то има такива...
Пет Май 17, 2013 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Маркировка име. Мисля, че беше жълта. Върви по цялото било към кв.Настан. Невероятни гледки! Преди 3 години минахме Девин - Орфей - Чаирски - покрай Ледницата- по билото, което искате да минете - кв.Настан. Там където завихме от билото надолу към Настан видяхме мечешки следи в които още се оцеждаше вода.... Ние вече си търсехме място за нощувка и като ни дойдоха едни сили - още 1-2 часа надолу вървяхме до ловния дом. Там беше отключено и пренощувахме без да разпъваме палатка.
Въобще не си представям от там как искате да отидете към Тешел. От Тешел до Орфей е още 2-3 часа . Пътят е изоставен асфалтов, който не се поддържа от 60-те, откогато е станало резерват. На места въобще няма път - долу в реката е Smile или затрупан от паднали скали по които се минава. От Девин до Орфей ние го взехме за 5-6 часа, но вие ще го вървите на обратно - нанадолнище.
Рейса за Пловдив е в 12ч. мисля. Трябва по раничко да тръгнете Smile
Съб Май 18, 2013 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Сетих се!
Ако тръгнете от Ледницата по на време..... за 6-7 часа сте в Настан. От там всичко което минава за Борино и Доспат минава през Тешел. Сигурен съм че в 15ч. има автобус от Девин за Борино. Можете и от Тешел и от Борино да стигнете до Орфей за не повече от 3 часа.
Ех.... че хубаво ви чака.....
Съб Май 18, 2013 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Мерси много!Идеята за автобус от Настан до Тешел е СУПЕР! Щом няма пътеки дитектно натам-тъй ше сторим....мисля че ще успеем да го уловим-нали спира в Настан??
Нед Май 19, 2013 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Маркировката х. Ледницата - кв. Настан е синя. Видях я миналото лято, като слизах от Чаева чука на югоизток към панорамния път (водопроводната алея). Има я на един стълб за високо напрежение заедно с червената Е8.
Така като гледам в Гугъл Земя има някакъв подбилен (откъм юг) път, който започва да личи след последния облак в западната част на билото Мурсалица. Координати:
41°40'54.25"N
24°24'59.00"E
Ако го прихванете, би трябвало да слезете на 1 км. от с. Грохотно по пътя към Тешел срещу нещо като кариера или бетонов възел с координати:
41°41'29.90"N
24°22'23.32"E

Иначе слизането по края на реброто към Тешел не знам как е. Доста внушително изглежда... Laughing Laughing Laughing
Нед Май 19, 2013 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да ве-и на гпс-картите го има-може да пробваме да го прихванем от билото,не знам обаче ще спестим ли нещо като слезем до Грохотно...трябва да махаме по Хасфалта или да чакаме пак споменатия Хавтобус Sad
Пон Май 20, 2013 8:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Мерси много!Идеята за автобус от Настан до Тешел е СУПЕР! Щом няма пътеки дитектно натам-тъй ше сторим....мисля че ще успеем да го уловим-нали спира в Настан??


Там всичко спира навсякъде Smile Ако не сте много можете и на стоп да се предвижите
Пон Май 20, 2013 8:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Проблем!Х.Орфей няма места Sad ще трябва да спим на Тешел...
Пон Май 20, 2013 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
вървяхме до ловния дом. Там беше отключено и пренощувахме без да разпъваме палатка.

Какъв е тоя ловен дом??Даден е на едната гпс-карта-става ли за спане,има ли условия и отключен ли е постоянно??
Пон Май 20, 2013 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Много е хубав ловния дом. На първия етаж има голяма банкетна зала с телевизор камина и разни други неща - виждат се през прозореца, защото е заключено. Отзад /към пътя/ има веранда и отключена врата, коридорче. На ляво стая с /не помня/ 2-3-4 пружинни легла със следи от присъствие, като че някой ей сега ще се върне; на дясно по-голяма стая с нар за около 6-8-10 човека и одеала. Имаше свещи. В стаята с леглата имаше дрехи, едното беше неоправено с чаршафи /все едно някой е станал сутринта набързо и ей сега ще се върне/, а имаше и още 1 с чаршафи.
Въобще не знам дали е отключен постоянно, какъв му е статута, кой му е собственика и т.н. Вратата е доста вдигната над верандата - имаше 1 пън като допълнително стъпалце. Вероятно зимата се затрупва яко и така по-лесно се отваря.
Ние си вечеряхме на верандата и после спахме в стаята с нара в спалните си чували. Никой не дойде и си мисля, че сигурно не са разбрали, че ние сме нощували - оставихме така както заварихме Smile
Абе аз не съм ли пускал снимки? Ако не съм довечера ще го направя.
Проблемът е, че малко ходене от Ледницата. Ние до там отидохме от Чаирските през Мугла и билото, а не се славим като бързоходещи Wink

Не мога да разбера - защо не си носите палатки в Родопите Smile такъв е кеф и независимост, а освен това е и разрешено Smile
Пон Май 20, 2013 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
На Тешел никак не е лошо да спите - 15 лв. беше преди, а условията са перфектни с баня и тоалетна на блок от 3-4 стаи. Много чисто, много хубаво - теракот и ламиниран паркет, нови мебели и матраси. Само дето там пак ви е близо от Ледницата, а на другия ден до Девин да успеете само с транспорт Smile или тичане по на време през Орфей
Пон Май 20, 2013 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Не мога да разбера - защо не си носите палатки в Родопите Smile такъв е кеф и независимост, а освен това е и разрешено Smile

Палатките предполагат много допълнителен багаж за носене а ние обичаме да си угаждаме вечер.... Rolling Eyes
Пон Май 20, 2013 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Само дето там пак ви е близо от Ледницата, а на другия ден до Девин да успеете само с транспорт Smile или тичане по на време през Орфей

Ами другия вариант е да не си даваме зор 1-я ден и да спим на Перелик вместо на Ледницата...Колко ще дойде всъщност от Ледницата до Тешел??
Абе мерак ми е да го минем целия този рид Мурсалица-много красив и обзорен бил...инак можеше да идем пак към чаирите...
Пон Май 20, 2013 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov