ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за маршрут-Ледницата-Тешел/Девин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Питане за маршрут-Ледницата-Тешел/Девин
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
По моя преценка, на нас би ни било 5-6 часа чисто време до Настан + 1-2 часа моткане, обяд и т.н. За такъв дълъг ден си е малко. Така че може да му добавите още 3 часа от Перелик или пък да си оставите раниците в Тешел и да притичате горе до Орфей или поне до там където свършва потрупания път - има чешма и беседка. А може да седнете по-навреме в Тешел и да се отдадете на бира и картофки /не са бланширани Wink/ Има барче с телевизор и т.н. , а има и маси с пейки пред стаите и е много приятно Smile.
Вто Май 21, 2013 8:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Направо ме убеди с тия благини в Тешел Very Happy и аз така смятам-следобедна расотка към Орфей(ако има повече време)или до Борино(ако е по-малко)-и ако няма AC/DC,де...
Все още съм навит да пробваме слизане направо на юг-към пътя Грохотно-Тешел...
Вто Май 21, 2013 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Че то си има път от Мурсалица надолу към Грохотно ... пък мугленци разправяд легенди за грощянки Laughing

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Май 21, 2013 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Че то си има път от Мурсалица надолу към Грохотно ... пък мугленци разправяд легенди за грощянки Laughing

Е ся вече окончателно кандисах! Very Happy само да няма легенди за грощяни с големите сопи..
начи следобеда на 2-я ден ше се отдадем на бири-мири и туй-онуй..уй..уй Very Happy
Сря Май 22, 2013 8:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма, няма ... грощЯни и нАстанци са известни в района като къркачи (те щото в другите села там ме близват Alcohol )
... и грощянки като нямало кой ... па не могло да одат те по другите села ... как да докарат момците, как ... и да почнат да се епилират навсякъде ... Oops ... продължението - от Конфитюра
Иначе пак от него да ти обясни дали от пътя Мурсалица-Грохотно, дето слиза на бетоновия възел над селото, може да се слезе някъде по към Тешел или на Мугленската река преди водослива и с Триградската.
Успех

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Май 23, 2013 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Няма, няма ... грощЯни и нАстанци са известни в района като къркачи (те щото в другите села там ме близват Alcohol )
... и грощянки като нямало кой ... па не могло да одат те по другите села ... как да докарат момците, как ... и да почнат да се епилират навсякъде ... Oops ... продължението - от Конфитюра
Иначе пак от него да ти обясни дали от пътя Мурсалица-Грохотно, дето слиза на бетоновия възел над селото, може да се слезе някъде по към Тешел или на Мугленската река преди водослива и с Триградската.
Успех

Много поучителна история... Smile
Гледах на гугъл-земята -там май се виждат некви пътчета към въпросния възел...де да го търся него мармалад?!? Confused
Също гледах пътечка от Тешел към Орлово око(към 5км.,но 650м.денивелация ),та аако евентуално въпросните моми не са достатъчно дашни или на недостатъчно ниво на епилация-да ида да се върла оттам от отчаяние...
Чет Май 23, 2013 8:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение репорт-даден!:) Отговорете с цитат
Минахме маршрута без затруднения-Каньона на водопадите-Перелик-Ледницата-Мурсалица-асфалтовата(или бетонна)база м/у Грохотно и Тешел-Тешел-Орфей-Девин.Всичко се нареди както трябва(МУрсалица наистина е уникален рид с невероятни гледки).Благодаря на всички които помогнаха с напътствия и съвети!!!
п.п.снимки за съжаление(както вече знаете)-няма Sad
Пон Май 27, 2013 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: репорт-даден!:) Отговорете с цитат
fena73 написа:
Минахме маршрута без затруднения-Каньона на водопадите-Перелик-Ледницата-Мурсалица-асфалтовата(или бетонна)база м/у Грохотно и Тешел-Тешел-Орфей-Девин.Всичко се нареди както трябва(МУрсалица наистина е уникален рид с невероятни гледки).Благодаря на всички които помогнаха с напътствия и съвети!!!
п.п.снимки за съжаление(както вече знаете)-няма Sad



Как пък поне един от вас не прежали една "половинка" за сметка на някое канонче Very Happy ........Както и да е - и за мен фотото не е от любимите ми неща в раницатаLaughing . Иначе чуден маршрут сте си спретнали !

п.с. От доста време ми се върти в главата нещо подобно:

ден 1 - Качване вечерта с колата на хижа Перелик
ден 2 - Перелишкото било - Мурсалица - Настан
ден 3 - Прибиране на колата

Та молбата ми е за малко помощ как да планирам ден 3(вероятно неделя) Rolling Eyes ?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Май 27, 2013 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Меташ се на хафтобуса от Девин за Смолян, слизаш на Превала и оттам пеша до колата. Снимките ми с разписанието са стари, ама сутрин има автобус ... ама то от 6 до 12 все е сутрин Laughing
Фена73 - дай некой жокер как слезнахте от Мурсалица до бетоновия възел - все по пътя ли?
Мдааа, ходенето по Карлък и Мурсалица е много обзорно.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Май 27, 2013 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Фена73 - дай некой жокер как слезнахте от Мурсалица до бетоновия възел - все по пътя ли?
.

Ами след като пътя почна да завива на север към Настан ние го напуснахме и се целихме в едно ръбче ,което продължава напред и назапад...не е тясно но не е и много разлато-като направихме 1-2 зиг-зага по него попаднахме на хубава пътека с "конска марка" и по нея полека-лека се смъкнахме на черния път,който ни дойде отляво и води към възела.На едно място пътя прави широка дъга и заобикаля плавно стръмно ръбче,но има просека през ръбчето и със стръмно слизане се прихваща пак пътя-спестява се обиколката Smile после все по пътя и до Хасфалта...
да не забравя да спомена че основна роля изигра гпс-а макар че имаше само черните пътища драснати там Very Happy
Вто Май 28, 2013 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мерси! Питам че пътя и с колелото ми се видя дълъг.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Май 28, 2013 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Абе на мен и до Тешел не ми се вървече по Хасфалта и мислех още по ръба да караме и да търсим слизане към края ама като гледах скалите нататък отдолу после-добре че сме се смъхнали овреме Very Happy на гугъл-земята се вижда някаква просека(сигурно е черен път)дето слиза към Мугленска река но после си е пак толкоз тепане и не печелиш нищо-ние за 35мин.го взехме от бетонния възел до Тешел.
Сря Май 29, 2013 8:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Малко след като се слезе от Мурсалица по няколко дерета може да се спусне човек на юг до Мугленската река около местността Конска поляна и по неработещия понастоящем, а някога асфалтиран път, да се излезе направо на Тешел. Малко преди Тешел, в една нива- поляна с ябълкови дървета съм почуствал най- красивата природноесенна гледка в живота си. Обаче съм индианец и не мога да намеря снимката, която в бледа степен ще разкрие Родопското чудо.
Сря Май 29, 2013 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Малко след като се слезе от Мурсалица по няколко дерета може да се спусне човек на юг до Мугленската река около местността Конска поляна и по неработещия понастоящем, а някога асфалтиран път, да се излезе направо на Тешел.

Ясно!Значи него съм видял на гугле-тоSmileама по този начин май даже се удължава пътя-доста се върви първо по мугленска река и после-по триградска...
Сря Май 29, 2013 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Една зима този път ми се видя най- дългото ходене в живота - четирима човека и едно куче влачихме близо 200 килограмов глиган до Тешел. Very Happy
Чет Май 30, 2013 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov