ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Черни Връх
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Черни Връх
Автор Съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Черни Връх Отговорете с цитат
Здравейте Smile Ще започна с това, че малко ме е срам, но до сега все още не съм ходил по Витоша, а живея в София от години наред. Та реших че е крайно време да пообиколя и планувам да го направя в някой от почивните ми дни (през седмицата).Мислех си за някой добър маршрут, като се има в предвид че за първи път ще ходя, но не съм ограничен във времето. Разбрах че от х. Алеко лесно се стига да Черни Връх, но пък транспорта до там ми е пълна индия ... На едно място чета че автобус 66 се движи само в почивните и празнични дни , а на друго че има само 2 автобуса в делничните дни. Та искам да ви помоля за малко помощ, днес е вторник, аз планувам разходката ми за четвъртък, така че до тогава приемем всякакви съвети Smile Мерси предварително.
Вто Май 21, 2013 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
66 явно се движи само по празници:
http://sofiabus.bg/izletni-linii

Лифтовете също май работят само в празнични дни:
http://www.skivitosha.com/

_________________
www.summitsweb.com
Вто Май 21, 2013 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
"Лятното разписание" на лифтовете изглежда влиза в сила на 24 май, а четвъртък е 23 май, така че лифтовете може и все още да работят, независимо, че е делничен ден. Това важи и за този петък (празник), както и за събота и неделя. Все пак не е зле специално за този четвъртък да се провери на посочения телефонна страницата, дадена от Gamina.
Линия 66 не върви в делнични дни, това е сигурно.
Иначе всеки ден има маршрутка (№10, фирма "Нов пламък") за Златните мостове, откъдето качването на и слизането от Черни връх за един ден също е напълно постижимо.
Вто Май 21, 2013 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
В събота ходих до Черни Връх през Алеко. Качих се със залеза и слезнах по тъмно...
На стената все още има места със сняг (2 или 3 пресичания по 10 метра по права линия)...на самият заход за Черни Връх също има сравнително дълъг (70-100метра) участък със сняг, но там наклона е малък и е безобидно. Пътеката влезе под снега още на 1вото място и така и не я намерихме после. Стигнахме Платото следвайки максимата - само на горе и все ще излезнем на пътеката с колците...на връщане максимата беше - само надолу и ще излезнем на пътя. С читави обувки и набиване нямах никакъв проблем...момчето, което беше с мен беше с обикновени градски ботуши+ щеки и замалко да стане белята...
За транспорта не знам...ние се качихме с кола.
Вто Май 21, 2013 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за информацията, до тук добре. Има ли друг транспорт до хижа Алеко освен въпросният автобус 66, който няма да ми свърши рабита през седмицата ? И какъв по точно е маршрута от Златните мостове и средно колко време би отнел за изкачване до върха и за слизане обратно до долу ?
Сря Май 22, 2013 2:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Има ли друг транспорт до хижа Алеко

Не
Цитат:
какъв по точно е маршрута от Златните мостове

м. Златни мостове - хижа Кумата - м. Конярника - Черни връх. От Златни мостове до Кумата пътеката е покрай Владайска река, добре маркирана. От Кумата към върха има колова маркировка. Няма къде да се объркаш.
На връщане - просто за да не е същият път - препоръчвам връщане през Платото - х. Тинтява - х. Момина скала - Златни мостове.
Цитат:
средно колко време би отнел за изкачване до върха и за слизане обратно до долу

Средно: 7 часа в двете посоки. Времето е ориентировъчно, не зная какви са възможностите ти да ходиш, не зная колко искаш да се бавиш на върха и какво ли още не. Може да е с час по-бързо, може да е с два повече - затова "ориентировъчно".
Сря Май 22, 2013 8:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
А защо не от Железница... вярно, има зъл баир до Академик, ама после е пей сърце, пък и има колци от селото до върха Rolling Eyes
Може да пробва и стоп до Алеко, аз в последно време все по тоя начин се добирам до горе Smile

Снегът горе се топи с часове. Миналата неделя щъкахме по Резньовете, имаше си добри петна, вчера гледах снимки от тази неделя - 3/4 от тях вече ги няма.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Май 22, 2013 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
А защо не от Железница...

Може, разбира се, но от думите на valkata332 останах по-скоро с впечатлението, че иска да стигне максимално високо в планината с обществен транспорт, затова давам Златните като алтернатива на Алеко.
Пак казвам - не зная какви са възможностите му за ходене, ако е начинаещ турист без много тренинг според мен Железница-Черни връх и обратно (или слизане от където и да е другаде) си е истинско предизвикателство. Все пак има значение дали ще качваш денивелация от 900 метра (в единия случай) или 1300 метра (в другия), особено ако ти е за пръв път. Освен това и линейното разстояние от Железница е по-дълго. Според мен не му мърдат 4.00-4.30 часа в едната посока, а може да стане и повече в зависимост от ... много неща.
Колкото до стопа - може и да може, но не зная колко ще е "вървежен" в делничен ден. Аз лично опит в това отношение нямам.

Ако изобщо говорим за Железница, според мен е най-добре да слезе оттам, още повече, че градският транспорт до селото върви до късни доби и ще има цялото време на света, за да слезе на спокойствие.
Сря Май 22, 2013 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Начинаещ съм, качвал съм се на Мусала през септември, и на Любаш този април. Мисля да се кача както каза колегата Златните мостове - х. Кумата - Конярника - Черни Връх. Имам карта на Витоша видях маршрута и съм по уверен. За връщането обаче има ли маркировка от Черни връх до х. Тинтява и от там съответно до х. Момина скала и м. Златните мостове ? Мисля да опитам този маршрут а през Железница ще е следващия път, наистина транспорт от там Господ дал ..
Сря Май 22, 2013 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
има ли маркировка от Черни връх до х. Тинтява и от там съответно до х. Момина скала и м. Златните мостове

Има, като слънце. Колова по северозападния склон на Черни връх и после по Платото до седловината между върховете Ушите и Камен дел, след което пътеката (де факто алея) навлиза в гората и е маркирана (скл. табели), а и лесно проследима визуално.
Сря Май 22, 2013 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
welmud



Регистриран на: 23 Яну 2013
Мнения: 93
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вчера бях на "Конярника" и нагоре към заслон "Самара" и всичко си е екстра а и сняг почти няма, но да предупредя че ако се движиш по коловата маркировка има доста вода и кал та се приготви да се понамокриш! Very Happy
Сря Май 22, 2013 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
А дали може да се мине въобще по източния ръб на платото от Алеко до Ушите, там е проблема?
Сря Май 22, 2013 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много на всички, страшно отзивчиви сте и ми бяхте адски полезни. Нямам търпение да тръгна утре сутрин, но имам само още едно въпросче Oops въпросната маршрутка номер 10 редовна ли е, и отговаря ли на това разписание което намерих в инертнет http://www.planinite.info/Transport_do_planinite/Avtobusno_razpisanie/Sofia_Avtostantsii/Sofia_Ruski_Pametnik/Sofia_Zlatni_Mostove.htm , защото пише събота, неделя и празнични дни. Звънях на посочените телефони, но уви никой не вдига.
Сря Май 22, 2013 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Май наистина всуе ще са всичките ни съвети, и аз не можах да открия достоверна информация за движение на тази маршрутка в делнични дни.
Мам' си джейса стана качването на Витоша, не е истина просто. Crying or Very sad
Сря Май 22, 2013 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А в краен случай друг начин за стигане до златните мостове - от бояна предполагам ? С автобус или пък пеша ? Все пак Бояна ми е близо (в Овча Купел съм) и ако няма транспорт съм готов и пеша да тръгна.
Сря Май 22, 2013 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov