ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша.
Автор Съобщение
mirosllaw



Регистриран на: 21 Сеп 2011
Мнения: 81
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще почерпя разбира се! Без това, което ти беше написал, изобщо нямаше да отида на лекар. И да си изпатя жестоко, защото се оказа сериозна щетата. Както и да си мисля, че само с повече подготовка ще успея следващия път. Само да проходя отново и ще почерпя задължително.
Съб Юни 20, 2015 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
mirosllaw написа:
Ще почерпя разбира се! Без това, което ти беше написал, изобщо нямаше да отида на лекар. И да си изпатя жестоко, защото се оказа сериозна щетата. Както и да си мисля, че само с повече подготовка ще успея следващия път. Само да проходя отново и ще почерпя задължително.

Искането за почерпката, разбира се, е майтап. Важното е, че проблемът е установен. Нямам съмнения, че ще се разреши и ще ходиш и тичаш още много, много километри. Радвам се, че бях полезен. Бързо оздравяване!

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Нед Юни 21, 2015 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Малеее...колко клавиатура се е изписало тук ... ама така е, като все по-рядко влизам вече. Smile

Абе Миро, че да беше дошъл при мен, да направим анализ, и да видим има ли проблем, няма ли ... нали знаеш къде съм ... пък и чепик да подберем подходящ: http://runningzone.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81/
То и сега все още не е късно де ... Wink

Гледам и че различни капацитети се изказват ...и особено такива, НЕ участвали на Обиколката (както и НЕ запознати с ултрамаратоните), но изказващи се убедително. Та нека първо се тестват там, и тогава да дават компетентни мнения. А това със сумарната денивелация от над 3000 м. на Обиколката направо ме хвърли в оркестъра. Wink

А ето и малко инфо ... ей тъй, за ограмотяване (за който има нужда):
http://runningzone.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%BE/

П.С: И слушайте повече бате ви Лъчо (Огнедишащ) ... нищо че още е малък. Smile))

По-здрави ...и до-скитане (до-тичане) ! Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Юни 22, 2015 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:
Малеее... колко клавиатура се е изписало тук ... ама така е, като все по-рядко влизам вече.

Явно мен визираш за част от написаното. Smile Нямам претенции да съм "капацитет". Има неща в които съм се убедил от личен опит и които мога да потвърдя със сигурност, има и такива, които не съм и не бих пробвал. Ако някъде съм написал някоя глупост - нямам проблем да приема грешката си. Рядко реагирам емоционално, опитвам се видя първо дали човека срещу мен има основание за твърдението си или не. И ако има право - ОК!

Но начина, по който влизаш и коментираш колко се е изписало в неговото /явно "недооценено" от останалите/ отсъствие... после праскаш автореклама на магазина си... след това ни пращаш да се "ограмотяваме" пак със същия сайт с има-няма 10-на статии, при това не авторски, а преписани от ранърсуърлд... извинявай, но няма по-типична реакция на човек, който всъщност се има за "капацитет" /непотърсен при това/, за да реагира толкова засегнато.

p.s.
Нямам желание да навлизам в спорове на подобна тематика и да развалям хубавата тема /затова това е посл. ми пост в темата/.
Но ако човек коментира нещо е хубаво да има и обратна връзка - дали самия той не се държи така като това, което критикува. Wink
Пон Юни 22, 2015 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти Julius ...да, в интерес на истината най-вече теб визирах (да не кажа изцяло). Smile

Разбира се, има неща, споменати от теб, които са верни по принцип, но и доста теоретични постановки, които на практика не вършат работа. Но нека да не издребняваме и навлизаме в детайли, за да не осираме допълнително темата.

А относно изписването на клавиатура - имах предвид, че доста се е написало по-принцип, а не че това е станало в мое отсъствие ...и видиш ли, как така без мен, едва ли не. Опазил ме Господ от такива твърдения. Smile ...а и още по-малко пък се мисля за "голям капацитет". И ако по-този начин съм бил изтълкуван, моля за извинение !

И относно линка към магазина и статиите, то къде пише че са авторски ...но пък ако ти имаш нещо авторско, на драго сърце бих го прочел. Wink
За авторекламата без коментар, а за ограмотяването - защо пък не, все на някой може да му е от полза.

И те така ... бъди здрав, "покорявай" ... опс, качвай 4-хилядници и Умната (ако не Умната, то Русата). Smile

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Юни 22, 2015 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пускам линк към пътеписа за обоколката, който написах в блога. По-голямат част от текста я има като постове и тук, единсвено заключителната част е новото.

http://blog.igurbev.net/2015/06/vitosha100.html
Сря Юни 24, 2015 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Е, браво, изчакахме си чакането.
Иване, от лекари зная, че приемането на магнезий текущо, по време на усилието, няма никакъв ефект (освен евентуално плацебо). Препоръката им да се вземе след приключване на дейностите, преди лягане.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Юни 24, 2015 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:

Иване, от лекари зная, че приемането на магнезий текущо, по време на усилието, няма никакъв ефект (освен евентуално плацебо).

Много ясно си спомнях поста ти от коментарите за миналогодишното издание. И в действителност наистина не ми помогна, поне физически, но пък от друга страна ми стана по-добре от факта, че правя нещо по въпроса Smile
Пет Юни 26, 2015 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Плацебото е голяма сила Very Happy
Сря Юли 01, 2015 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Витоша 100 for dummies - първи официален ултрамаратон

Или как с igurbev завъртяхме Витоша под 11 часа

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Сря Юли 22, 2015 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SakatOrel



Регистриран на: 09 Сеп 2014
Мнения: 71
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
SakatOrel написа:
Витоша 100 for dummies - първи официален ултрамаратон

Или как с igurbev завъртяхме Витоша под 11 часа
Николай умее да провокира хората да правят такива неща.Smile
Личен опит.Smile
И аз останах учуден когато разбрах че си успял да завършиш толкова напред на маратона.
Бях останал в впечатление от Ком Еминето че си към десетина кила горница и за върхови постижения в бягането не може да се говори, но сега прочетох и разказа за подготовката. Като за първи сериозен опит си се справил повече от добре. Следващия опит при това положение няма как да не е още по-добър.


Благодаря!
Учудването все още си стои и в мен.
Да, преди година бях с доста "горница".
За върхновни изобщо не говоря и мисля, но следващият опит ще бъде изцяло за усещане и наслада (и малко жегаво страдане), а колко ще е успешен се надявам, живот и здраве, в петък по залез да знам Smile

_________________
Какво са очите ми без гледки?
http://peshanamore.blogspot.com/
Сря Юли 22, 2015 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение 2016 Отговорете с цитат
Обиколката на Витоша тази година ще бъде на 18 - 19.06.2016

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Яну 25, 2016 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Дайте съвет с какви обувки е най-подходящо да се проходи обиколката. Мисля за маратонки за планинско тичане с по-голям грайфер Rolling Eyes
Нед Апр 17, 2016 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година финиширах успешно с два чифта маратонки след два неуспешни опита през 2007 и 2008, когато тръгнах с трисезонни планинарските обувки и резерва-чифт сандали втория път. Резултатът беше изморени, набити крака, а от сандалите яки пришки. 2007 издържах 75км до Белите брези, а 2008 85км до над Бистрица.

Успешна работа свършиха чифт меки маратонки за дълго бягане и един чифт ефтини по-твърди. Сменях ги като усетя умора за да прехвърля натоварването към други места. Памучните чорапи накрая махнах и обух обувките на босо само на протритите места сложих лепенки и бинтовах. И най-малкото неудобство се натрупва и изморява страшно. Обувката трябва да е лека, задрава и гъвкава, за да запазва естествената походка. Твърдите обувки пазат от камъни, но блокират ходилото и много мускули се обездвижват, а други се претоварват.

Всяко спиране за повече от няколко минути води до натрупване на млечна киселина, скованост и мускулна треска. Преодолява се с още движение и стискане на зъби докато отпусне.
Чет Май 12, 2016 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Видео кадри от миналогодишната обиколка.
Сря Юни 01, 2016 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 8 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov