ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша.
Автор Съобщение
welmud



Регистриран на: 23 Яну 2013
Мнения: 93
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Успех на всички участници в обиколката!
Пет Юни 21, 2013 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Наистина, успех на всички участници. Благодаря на всички, които се включиха в темата, за полезните мнения и съвети.

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Пет Юни 21, 2013 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
valkata332 написа:
Наистина, успех на всички участници. Благодаря на всички, които се включиха в темата, за полезните мнения и съвети.

Успех и от мен, дано финала е по-близо от колкото сте го планирали Smile
Пет Юни 21, 2013 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз финиширах но финалът беше много по-далеч от очакваното...
И като цяло адски съжалявам за това участие.
Това е един тотално безсмислен маратон, който всъщност е чисто и просто брутална месомелачка.
Какво доказах? Че може?!? На каква цена обаче...
Подбити ходила, появи се болка в лавата тазобедрена става...
Сега поне 2 дни ще реанимирам.
Накрая свалих темпото за да не стане по-лошо.
След месец и половина краката ще ми трябват за нещо по-важно от това да обикалям Витоша Evil or Very Mad
А това, че този "маратон" е една брутална безмислица го доказва и процентът завършили...
Тази година ще видим колко са завършилите пешаци но обикновено не са повече от 40%.

Освен това този, който е решил да го направи комбиниран за байкъри и пешаци направо е за затвора Sad
Направо е цяло чудо, че не стана някой баш сакатлък по пътеките... И по пътя.
Абсолютно дива работа. В която и да било европейска държава това няма как да бъде разрешено в този му вид!

Както и да е. Сега имам 1 брой срамота и 1 брой пениска - страшна работа.
И поредното доказателство, че кучето играе според тоягата.
Съб Юни 22, 2013 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Честито Еспер, браво за финиша и то от първия опит.
Догодина се обади на старта да се запознаем Smile
Съб Юни 22, 2013 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аматьор



Регистриран на: 25 Май 2013
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
някой знае ли, дали някой от тези, които пробват двете дисциплини са успели ?
Нед Юни 23, 2013 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря но едва ли ще участвам пак някога поради горните причини...
Сандалите обаче се справиха чудесно - нито един мазол по краката.
Крайно време беше - 4 пъти по около 30км и всеки път с протривания...
Тъкмо бях решил да ги хвърлям някъде.

А интересното е, че GPS-ът отчете 90км, не 100.
Като сваля трака ще видим къде е грешката

Цитат:
някой знае ли, дали някой от тези, които пробват двете дисциплини са успели ?

Двете дисциплини?
Искаш да кажеш, че някой е имал идея да го мине и пеша и с копелело в рамките на това мероприятие ?!?!?
Нед Юни 23, 2013 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Аматьор



Регистриран на: 25 Май 2013
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Благодаря но едва ли ще участвам пак някога поради горните причини...
Сандалите обаче се справиха чудесно - нито един мазол по краката.
Крайно време беше - 4 пъти по около 30км и всеки път с протривания...
Тъкмо бях решил да ги хвърлям някъде.

А интересното е, че GPS-ът отчете 90км, не 100.
Като сваля трака ще видим къде е грешката

Цитат:
някой знае ли, дали някой от тези, които пробват двете дисциплини са успели ?

Двете дисциплини?
Искаш да кажеш, че някой е имал идея да го мине и пеша и с копелело в рамките на това мероприятие ?!?!?


Да, имаше 4-ма ентусиасти, които първо тичат после велосипедстват.
Нед Юни 23, 2013 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Еsper,

това, което си изредил като недостатъци на "маратона", всъщност е неговият чар, очарование и притегателна сила. Всеки финиширал казва, че това му е за последно, че вече няма да участва, че няма повече да толерира тази "брутална месомелачка", докато не излезе датата за Обиколката следващата година. Тогава мъките и страданията са вече позабравени, пламъчето на лудостта отново се запалва и неизвестно как се виждаш отново на старта да потегляш с останалите "луди" и да се питаш "Защо си причинявам всичко това ОТНОВО?" Very Happy

За километрите - наистина вече са под 100.

За травмите - всеки може да се откаже от прехода във всеки един момент, когато прецени, че вече няма сили и възможности да продължи, или има други обстоятелства, поради които трябва да си спести по-нататъшно натоварване. Желателно е това да става на контролен пост, но и да няма сили да стигне до такъв, спасителите са за това - те сами предлагат на изоставащите, ако желаят, да ги закарат с джипа си до място, откъдето могат да си хванат транспорт. Така че за цената, която плащаме после, сме си отговорни самите ние. Въпросът е ЗАЩО САМИ СИ ГО ПРИЧИНЯВАМЕ?

За наградите - първия път ми дадоха само тениска и грамота. После започнаха да ни "разглезват" с допълнителни подаръци, особено миналата година. Но да получиш найлонова торбичка с тениска, брошурка за Мальовица-Скайрън и МАЛКО пликче с ШЕСТ желирани мечете Харибо - това с мечетата НЕ ГО РАЗБИРАМ! А някои от участниците не са имали и мечета в торбичката. Би ли споделил съдържанието на своята? Smile

За протокола - официално обявявам, че тази година ми беше за ПОСЛЕДНО! Догодина НЯМА да участвам! Very Happy
Нед Юни 23, 2013 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления

Аз бях на работа и ми беше много трудно да работя в тази жега та трябваше да пусна климатика, а вие как се справихте при положение че сте били горе - долу на половината разстояние когато въздуха се разгоря не знам. Честно да си кажа - не съм сигурен ,че искам да знам палатка
Нед Юни 23, 2013 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ldmlz



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Обиколката беше супер! Поздравления за всички финиширали! Croc

Впечатленията/опита от първото ми участие:

компанията е много важна - разговорите мотивират, помагат за разсънване и да се забрави състоянието на краката

ако не можете да пробягате полумаратон - не тичайте въобще, средното темпо от 6км/ч при бързо ходене е достатъчно (освен ако не се гони резултат)

добре е ако човек не познава трасето, да има гпс или часовник, за да си следи километрите до другия пункт

освен какаовите десерти, носих фурми и стафиди(стафиди има по пунктовете, но не на всеки) - определено дават пауър Smile

чанта за кръст vs раница -> чанта за кръст

И при мен разстоянието излезе по-малко, 94км, макар че на последните 10км финалът сякаш се местеше напред

Естествено мъки и проблеми имаше, но те са част от приключението Smile

Догодина пак!
Нед Юни 23, 2013 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Еsper,

това, което си изредил като недостатъци на "маратона", всъщност е неговият чар, очарование и притегателна сила. Всеки финиширал казва, че това му е за последно, че вече няма да участва, че няма повече да толерира тази "брутална месомелачка", докато не излезе датата за Обиколката следващата година. Тогава мъките и страданията са вече позабравени, пламъчето на лудостта отново се запалва и неизвестно как се виждаш отново на старта да потегляш с останалите "луди" и да се питаш "Защо си причинявам всичко това ОТНОВО?" Very Happy

За километрите - наистина вече са под 100.

За травмите - всеки може да се откаже от прехода във всеки един момент, когато прецени, че вече няма сили и възможности да продължи, или има други обстоятелства, поради които трябва да си спести по-нататъшно натоварване. Желателно е това да става на контролен пост, но и да няма сили да стигне до такъв, спасителите са за това - те сами предлагат на изоставащите, ако желаят, да ги закарат с джипа си до място, откъдето могат да си хванат транспорт. Така че за цената, която плащаме после, сме си отговорни самите ние. Въпросът е ЗАЩО САМИ СИ ГО ПРИЧИНЯВАМЕ?

За наградите - първия път ми дадоха само тениска и грамота. После започнаха да ни "разглезват" с допълнителни подаръци, особено миналата година. Но да получиш найлонова торбичка с тениска, брошурка за Мальовица-Скайрън и МАЛКО пликче с ШЕСТ желирани мечете Харибо - това с мечетата НЕ ГО РАЗБИРАМ! А някои от участниците не са имали и мечета в торбичката. Би ли споделил съдържанието на своята? Smile

За протокола - официално обявявам, че тази година ми беше за ПОСЛЕДНО! Догодина НЯМА да участвам! Very Happy


Ами тази година явно бяха изяли мечетата доде ни чакат или поне моите...
Иначе същото - брошурка за Мальовица-Скайрън, срамотата и една пениска.
Пениските къртят мивки с дизайн - виолетова на цвят със сини надписи.
Не само от самолет не се виждат надписите ама карай Smile

След финалгона вече не съм толкова критично настроен ама след това:

Цитат:
Да, имаше 4-ма ентусиасти, които първо тичат после велосипедстват.


с чиста съвест си мисля да предложа да се въведе психо-тест и за това мероприятие... Very Happy
Нед Юни 23, 2013 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:

Цитат:
Да, имаше 4-ма ентусиасти, които първо тичат после велосипедстват.


с чиста съвест си мисля да предложа да се въведе психо-тест и за това мероприятие... Very Happy


Аз бях един от тея. А теста ще го издържаSmile
Нед Юни 23, 2013 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да споделя и аз моите впечатления.Адски много хора, но всичко беше организирано много добре, страхотна маркировка просто.Трудно, но надали някой си е мислел, че ще е лесно преди началото, то месомелачката е ясна, друг е въпроса ако някой е тръгнал с друга нагласа.За психо теста, спорелих с колегата, с който стартирахме и финиширахме заедно, че може да стартира всеки един нормален човек, но за да продължиш 40-50 км, въпреки умората и болката... тук вече има нещо сбъркано.Обиколката беше това, което очаквах, че дори и повече. Най-странното е, че дори когато пълзяхме към финала, вече мислех за догодина, и макар да не бях, вече съм убеден че пак ще се пробвам.Приключението си заслужава.Браво на всички, които се включиха и на всички които подкрепяха цялото състезание.

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Пон Юни 24, 2013 1:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
За Витоша 2х100

http://iwanttoclimbtheworld.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%BE%D1%88%D0%B0-2013/
Пон Юни 24, 2013 8:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 2 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov