ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чумерка - района на Теодориана

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Предишната тема
Следващата тема
Чумерка - района на Теодориана
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Чумерка - района на Теодориана Отговорете с цитат
Това е втората част на първомайското гръцко пътешествие. Е, така и не стигнахме до Катафиди, но пък направихме хубаво базово проучване наоколо, набелязахме местата за палатки, чешмите, убедихме се в проходимостта на пътя - все ценни неща за следващи посещения.

Снимки, трак и текст.
Сря Юни 05, 2013 7:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение До Катафиди (Джумерка) - Септемврийска поправителна сесия Отговорете с цитат
Предвид огромния интерес към темата тук, нямаше как да не се върнем в района и да довършим започнатото. Smile
Този път случихме на време и маршрут, направихме хубаво кръгче, качихме се на най-високия в района, Катафиди (2393м), и останахме доволни. И преди съм го казвал, както и не пропускам случай да го повторя: в Гърция има страхотни планини.



Ето го и линка към пътеписа, ако някой все пак има желание да прочете повече.
Вто Ное 12, 2013 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Ее много готино!Забравил си да споменеш колко готини планини имат гърците... Very Happy
Вто Ное 12, 2013 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
Peak Katafidhi in Greece - 05-07.09.13



Снимките:
Вто Ное 12, 2013 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И едно клипче от бивака над Теодориана.
Сря Ное 13, 2013 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Супер! Благодарско Ви за споделянето и да питам топографските карти на ген. щаба от 1984 г. могат си да свършат някаква работа за района?

п.п. гледам и пържоли се разхождат из гръцките планини Smile
Чет Ное 14, 2013 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Petya написа:
да питам топографските карти на ген. щаба от 1984 г. могат си да свършат някаква работа за района?

Не съм ги виждал. Принципно има и хубави хартиени карти за там, но трябва да се потърсят в някое по-населено и туристически ориентирано място - в малките селца е почти невъзможно да се намерят.
Аз основно използвам Гугъл ърт за набелязване на местата и намиране на тракове, и ГПС карта от тук. Картата е с някои отклонения, но върши работа за планините. Не е рутираща обаче, за шофиране е хубаво да се намери друга.
Чет Ное 14, 2013 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Petya написа:
Супер! Благодарско Ви за споделянето и да питам топографските карти на ген. щаба от 1984 г. могат си да свършат някаква работа за района?


Здравейте!Преди две години като бях в Гърция проверих как са въпросните топографски карти.Не съм се качвал по планини,само следях пътя на автобуса по тях-привързани са изключително точно,точно както е и у нас.На които от познатите ми съм слагал тези топографски карти на навигациите им винаги са били доволни от тях...Същото се отнася и за Сърбия.Поздрави!

_________________
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си.
Вто Ное 19, 2013 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov