ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пирин 10-14 Август

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пирин 10-14 Август
Автор Съобщение
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 162
Местожителство: София

Мнение Пирин 10-14 Август Отговорете с цитат
От Вихрен тръгнахме към Муратово езеро където коньовете казват че са по-миролюбиви:



Голямото Влахинско от Муратов, всеки път като се кача всеки път си го снимам и му се радвам хубаво си е:



Караулите:



Небезизвестния Караулски (среден) пръст:



Бъндеришки и Башлийски чукар:









Горното Башлийско:



И билото:



Куклите и Зъба от Башлията; Куклите изглеждат много интересно от тая страна:



Гледки назад:



При слизането:



Тука някои хора търсеха нещо под камъка ;>



На другия ден - Синаница:





И мястото за слизане от средата на билото:



Георгийско езеро на другата сутрин:



И Георгийца хърселф:



Горното Влахинско ъгейн:



Тука някои хора са се размазали като прасета няма да споменавам имена за да не се обидя:



Последния ден задрапахме по Джамджиевия ръб:













От пътеката от х. Вихрен за Казаните нагоре и подсякохме първия зъбер по билото.
След това продължихме да подсичаме и следващите, което не се оказа блестяща идея та в крайна сметка се върнахме обратно, за щастие живи и здрави. Поне еделвайси имаше купища и не малко от тях бяха цъфнали:








Нед Авг 17, 2008 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Много добре!

Тия Джамджиеви скали така и не им дойде реда да ги разходя. Откъде се тръгва всъщност?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Авг 17, 2008 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 162
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ръба тръгва доколкото знам още малко над Бъндерица.
Иначе пътеката от Вихрен за Казаните го пресича и малко върви по него. Там където се слиза от него я зарязваш и продължаваш нагоре. Малко след това един зъбер трябва да се подсече което и направихме, после обаче трябва вероятно да се качиш пак на билото щото ние не го направихме и се вкарахме малко в приключение. Тия склонове отдалече изглеждат все пак минаваеми ама като стигнеш до тях самите виждаш колко подло са те заблудили ...
Виждаш че нагоре не може; надолу по обратния път е ужас ...
Абе веселбица си беше, уж имаме акъл у главата ама нещо не си пролича тоя път ...
Нед Авг 17, 2008 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Важноро е че коньовете не са ви атакували пак! Laughing Снимката с голямото Гергийско ез. е много гот!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Авг 18, 2008 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
По тия Джамджиеви скали си трябва внимание.. за качване знам, че бива, ако не се отделяш съществено от скалите. За слизане от върха ми е интересно как е - слиза ли се или си е самоубийство? Rolling Eyes
Пон Авг 18, 2008 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Всички снимки са страхотни! Толкова красиви места сте посетили за няколко дни! Възхищавам ви се и ви завиждам!
Пон Авг 18, 2008 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
По зелената маркировка над х. Бъндерица има едно отклонение, добре утъпкано и без обозначение накъде отива. Намира се на 15 мин. над хижата, из черномуровата гора, малко след голямата серпентина нагоре. Някак си ми се струва, че то трябва да е отклонението за пътеката по Джамджиевите скали, но не съм сигурен. Затова питам Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Авг 18, 2008 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 162
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
По тия Джамджиеви скали си трябва внимание.. за качване знам, че бива, ако не се отделяш съществено от скалите. За слизане от върха ми е интересно как е - слиза ли се или си е самоубийство? Rolling Eyes


Аз лично не бих опитал; може и да е възможно по принцип.
Иначе доколкото разбирам има 2 гадни участъка - тоя който тактично и не особено интелигентно подсякохме и следващия точно преди ръба да се качи на върха. Това второто е доста подло щото ако нещо не ти хареса и искаш да се откажеш слизането надолу ще е една приказка ...
От Бъндерица по ръба дотам където ние се качихме на него изглежда стръмно но май все пак по-човешко. Поне гледано отгоре.
Пон Авг 18, 2008 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Последния път намерих само едно местенце 3-4 м. дълго, което ме накара да сляза 3 м. под ръба. След като го подминах видях, че вярното място за минаването му отгоре е в дясно. Не ми се връщаше. Другия път. Иначе за минаването на целия ръб съм на мнение, че майката му е отгоре- само най-отгоре. Но все пак запазвам мнението си само за мен /в смисъл не го приемайте на доверие- за всеки си е различно/.
Поздрави!
Пон Авг 18, 2008 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov