ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планински снимки на луната...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Планински снимки на луната...
Автор Съобщение
Явор Митев



Регистриран на: 13 Юни 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна/София

Мнение Планински снимки на луната... Отговорете с цитат
Благодарение на разреденият въздух заради надморската височина, в планините се правят страхотни астро-фотоси. Естествено, най-снимана е луната. Миналата седмица висях на връх Ибър като идиот, умрял от студ....само и само да докарам що-годе качествена снимка на луната....споделям я с вас, а вие оценявайте... Wink

Позволих си да пусна нова тема, с която ви приканвам да споделите и вашият опит, ако не на луната, то поне на други небесни тела, а защо не и нощни снимки.... Wink



Ето и Ибърско езеро, огряно от луната и незнайна планета / по мнението на компанията / до нея...:



Ето отново, но от друг ъгъл...


Пон Авг 18, 2008 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
На втората снимка, небесното тяло до луната си е планета - Юпитер или Сатурн. Те двете светят така, дори присъствието на Луната не ги смущава. Може и Венера, в някое по-близко минаване до Земята Very Happy Това явление си има име в астрономическите среди, ама аз отдавна вече не членувам там и съм позабравила... аа, сетих се, съединение се наричаше /на Луната с Юпитер/примерно//

ето и от мен снимчура на луната, тя е даже със стария апарат, който също беше Панасоник:


Вто Авг 19, 2008 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Това е снимано тази зима на х. Алеко, виждаха се три слънца едновременно, илюзия от мъглата

Вто Авг 19, 2008 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В планината се правят хубави астроснимки най-вече защото няма улично осветление и затова има добра видимост. А като няма и луна, звездите се виждат дори още по-добре. Снимките ми в момента не са ми под ръка, но ще ви покажа една на Луната и Венера. Снимана е от София, затова няма звезди:



_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Вто Авг 19, 2008 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Лунно затъмнение Отговорете с цитат
Никой ли не се сети да снима лунното затъмнение в събота срещу неделя? Нощта беше страхотно ясна. Поради липса на техника аз не съм го заснел, но ви предлагам снимките на мой приятел от Атина (в противоречие със заглавието на рубриката снимките са правени от морето, но няма само заради тях да откриваме нова рубрика, зер!):


Вто Авг 19, 2008 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм, аз го снимах от района на Тевно езеро в Пирин, съвсем случайно при това. Тъкмо се зарадвахме на луната, че изскочи иззад Дясната Краледворска порта, и тя взе да се нащърбва Very Happy

Не са ми под ръка снимките, бих пуснал някоя иначе.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 19, 2008 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Кадрото на затъмнена луна - със 105 мм обектив е, къс за съжаление...



Ето го и по-интересния за мен кадър - луната се изтъркулва иззад дясната краледворска порта Very Happy


_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Сря Авг 27, 2008 9:02 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Авг 19, 2008 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Спасе, това е "хало", страхотна снимка, абе всички качени снимки са готини!
Вто Авг 19, 2008 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov