ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тимфи в Северен Пинд - посред лято ...
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Предишната тема
Следващата тема
Тимфи в Северен Пинд - посред лято ...
Автор Съобщение
nothingfail



Регистриран на: 10 Юли 2018
Мнения: 3
Местожителство: Ямбол

Мнение Re: . Отговорете с цитат
Pagane написа:
Записах се и аз към посетителите на хижа Астрака и връх Гамила , на хижата е много чисто и има вода ,но няма баня и топла вода , няма и чаршафи Smile).
нощувката е 12 евро.
Много е красиво в района ,но ходенето през каньона Викос от Микро Папиго до Монодендри е досадно и не особенно интересно, има малко заслужаващи внимание места , срещахме една двойка белгиици трите дена , и те разочаровани бяха вървяли 2,5 часа (а са доста добри туристи,като ги гледахме как ни задминават първия ден Smile ) , та се връщаха от каньона ,беше им писнало Smile
Селцата са уникално романтични ,природата красива , и най-вече !!! гърците поддържат перфектно пътеки , маркировка и ориентири .
Белгииците ме питаха в България така ли е организирано Rolling Eyes , казах -да .
Но ,ако решат да дойдат къде ли да ги ориентирам Smile


Кекавмен, погърчен болярин от Тесалия, нарича Епир - Планините на БъЛГария/ БуРГария. Дори преди век при последното османско преброяване преди погърчените да заграбят тия земи, има все още едни 20 000 от санджак Янина (тоест тая част на Епир, която гледа към Йонийско море), които се определят за БуРГари (вургари). От тоя край е и основателят на италиянската модна марка BVLGARI, но и такива предатели на БуРГарщината като Еугениос Вулгарис, гръцки просветител, и Атанасиос Цакалов, работил за мегалогръцката и великоруската (Греческий проект - Москва Трети Рим, в който няма място за БъЛГарите!), каквито аптали Паисий нарича неразумни уроди!!! Не знам знаете ли, но до 1878г. БъЛГарите учат основно на гръцки език, дори в днешна северна БъЛГария, не само тая част, останала в Гърция.

Кои селца препоръчаваш? На езерото Драколимни ходил ли си? Биковия (Викос) каньон видя ли го от Beloi (???) Viewpoint?

_________________
Nothing Fails
Вто Юли 10, 2018 2:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nothingfail



Регистриран на: 10 Юли 2018
Мнения: 3
Местожителство: Ямбол

Мнение Re: . Отговорете с цитат
Pagane написа:
Записах се и аз към посетителите на хижа Астрака и връх Гамила , на хижата е много чисто и има вода ,но няма баня и топла вода , няма и чаршафи Smile).
нощувката е 12 евро.
Много е красиво в района ,но ходенето през каньона Викос от Микро Папиго до Монодендри е досадно и не особенно интересно, има малко заслужаващи внимание места , срещахме една двойка белгиици трите дена , и те разочаровани бяха вървяли 2,5 часа (а са доста добри туристи,като ги гледахме как ни задминават първия ден Smile ) , та се връщаха от каньона ,беше им писнало Smile
Селцата са уникално романтични ,природата красива , и най-вече !!! гърците поддържат перфектно пътеки , маркировка и ориентири .
Белгииците ме питаха в България така ли е организирано Rolling Eyes , казах -да .
Но ,ако решат да дойдат къде ли да ги ориентирам Smile


Добринище, Безбог (Беси бог), Попово езеро, Тевно езеро, Синаница

_________________
Nothing Fails
Чет Юли 19, 2018 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bibsy



Регистриран на: 12 Мар 2018
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
До хижата могат да се опъват палатки, 5 евро на човек се плащаше.Можеш да си избереш къде, но мястото на снимката е на завет и хижарите насочват към него. Има вода и тоалетни. Хижата обаче се заключва в 10 вечерта и сутрин от 8-9 до 11 някъде чистят и не допускат хора вътре.
Вто Юли 24, 2018 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение Re: . Отговорете с цитат
nothingfail написа:
Pagane написа:
Записах се и аз към посетителите на хижа Астрака и връх Гамила , на хижата е много чисто и има вода ,но няма баня и топла вода , няма и чаршафи Smile).
нощувката е 12 евро.
Много е красиво в района ,но ходенето през каньона Викос от Микро Папиго до Монодендри е досадно и не особенно интересно, има малко заслужаващи внимание места , срещахме една двойка белгиици трите дена , и те разочаровани бяха вървяли 2,5 часа (а са доста добри туристи,като ги гледахме как ни задминават първия ден Smile ) , та се връщаха от каньона ,беше им писнало Smile
Селцата са уникално романтични ,природата красива , и най-вече !!! гърците поддържат перфектно пътеки , маркировка и ориентири .
Белгииците ме питаха в България така ли е организирано Rolling Eyes , казах -да .
Но ,ако решат да дойдат къде ли да ги ориентирам Smile


Кекавмен, погърчен болярин от Тесалия, нарича Епир - Планините на БъЛГария/ БуРГария. Дори преди век при последното османско преброяване преди погърчените да заграбят тия земи, има все още едни 20 000 от санджак Янина (тоест тая част на Епир, която гледа към Йонийско море), които се определят за БуРГари (вургари). От тоя край е и основателят на италиянската модна марка BVLGARI, но и такива предатели на БуРГарщината като Еугениос Вулгарис, гръцки просветител, и Атанасиос Цакалов, работил за мегалогръцката и великоруската (Греческий проект - Москва Трети Рим, в който няма място за БъЛГарите!), каквито аптали Паисий нарича неразумни уроди!!! Не знам знаете ли, но до 1878г. БъЛГарите учат основно на гръцки език, дори в днешна северна БъЛГария, не само тая част, останала в Гърция.

Кои селца препоръчаваш? На езерото Драколимни ходил ли си? Биковия (Викос) каньон видя ли го от Beloi (???) Viewpoint?

Селцата Микро и Макро Папиго, Монодендри съм видяла и са очарователни. Каньонът Викос го преминахме от Микро Папиго до Монодендри. Има панорамна гледка от манастира Агиос Параскеви до с. Монодендри.
https://photos.app.goo.gl/bWoupHmAZGHsp8uC9
Пон Яну 21, 2019 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение И ние така... Отговорете с цитат
Имам предвид-и ние посред лято Smile
Първо-да благодаря на Дидо за съветите и за картата!
Спахме след границата-мястото, на което с Ванката(Igurbev) спим като ходим в Гърция.
На другия ден по съвет на Дидо минахме през Монодендри да видим от високо големия ров Викос и продължихме за Папиго.Спахме между Мегало и Микро Папиго-местенце край пътя с чешма,отбивка и гледки...

На другия ден нарамихме тежките тюфлеци и-нагоре!
Скрихме ги покрай отбивката за вр. Астрака и отидохме до върха

Минахме покрай хижата-работеше:

(за тая снимка се плаща 2.80 евро)
и отидохме на езерото да спим.Гледките да потресающи-както беше писал Дидо

под Астрака синята точка е палатката
На другата сутрин снимах изгрева, а до мен козичката не се впечатляваше нито от него, нито от мен

Слязохме обратно и хванахме за вр.Гамила

както пише и Дидо следващата кота се вижда да е по-високо и скокнахме да провериме Smile -не е! Smile
слязохме без пътека надолу и -към селото.От там-газ и към Смолика(с).Спахме на залнончето под хижата(колата се качи без проблем до там) и на другия ден качихме върха.Най-хубавото на планината май са гледките към Тимфи-

Оказа се,че колегата имал някаква работа и както преди обед бяхме на върха-вечерта бяхме в леглата си в Ст.Загора Smile
п.п. Един въпрос ме гложди...: на картата на компа има пътека от хижата директно към върха(Астрака), а на версията в приемника(свалих я точно преди да тръгнем) я няма...та-има ли я тая пътека??? Макар, че като гледах отвесите-май по-добре,че я нямаше на ГПС-а,да не се набутваме сред шамарите(скалите) Confused
Вто Юли 30, 2019 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до fena73: Хубав разказ, фене, издържан в твоята безкомпромисна стилистика. Напълно непознат район за мен. И как само всичко става толкова лесно и бързо ... Smile.
Благодарности.
Чет Авг 01, 2019 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
И как само всичко става толкова лесно и бързо ... Smile.

бе не е много бързо-падна кьорене по карти,сравняване с гугъла и снимки,питане(основно Дидо и Гърбев)...и т.н...предварителната работа,де-да може основната да стане бързо Smile
Пет Авг 16, 2019 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov