ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпроси за велосипеден маршрут
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Въпроси за велосипеден маршрут
Автор Съобщение
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Въпроси за велосипеден маршрут Отговорете с цитат
Здравейте. Замислил съм едно каране в Родопите и имам нужда от помощ и съвети. Идеята е в начален стадии и с ваша помощ се надявам да се получи също добро каране като предното.
Ден първи с коли до с. Гела тръгваме към Голям Перелик после към Малък Перелик, Орфей и спане в Мугла.
Ден втори: Мугла - Чайрски езера - Триград - Ягодина - площадка Орлово око - Гьоврен - Чамла и пак спане в Мугла.
Ден трети: Мугла и трябва да стигнем до колите в Гела.
Не съм бил по тези места така, че въпросите ми са. Добре ли съм разчел прехода ден по ден? Ако е къс за велосипеди къде може да се удължи или ако е дълъг да пропуснем нещо да не замръкнем? Търся маршрут с минимално асфалт да са пътеки и черни пътища. За третия ден от Мугла до Гела от къде да караме?? Ще съм благодарен на всички за съвети, критики и напътствия. Alcohol
Пон Юни 17, 2013 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Колелата, предпичотаното каране - крос-кънтри или баш планинско?
Колите задължително ли трябва да са в Гела? Както си го написал, е яко нагоре-надолу. Дай по-конкретни предпочитания, пъщ ще измислим нещо Think
А пещери, друго зяпане предвиждате ли? Къде ще спите в Мугла?

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Юни 17, 2013 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Карането ми се иска да има от всичко без асфалт. За колите не е задължително да са в Гела. Просто трябва да се съобразим маршрута да е кръгов. Ако имате по добри предложения ще се радвам. До където има асфалт с колите от там хващаме пътеките. Две нощувки и три дена. Няма да носим палатки за това ще гледаме да сме или в някоя къща или в хижа. Ако има време може да се отбием до някоя забележителност които изобилстват в този район. На ден гледам да са около 40 км. Благодаря ти Васе
Пон Юни 17, 2013 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peshooo



Регистриран на: 15 Апр 2013
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Така начертан маршрута е предимно бутане и спускане. Особено ден втори има 1000+ метра денивелация където за каране (без спускането) стават само една голяма поляна под Чамла и от Триград нагоре до превала към Ягодина . Всичко останало е бутане и е малко множко за 1 ден. И защо 2 пъти ще катерите към Чамла? Преди разклона за Гьоврен (като идваш от Тешел) имаше един страхотен маршрут за колела. Тръгва се по течението на реката която идва от Мугла и след 15-тина км черен път и 7-8 дървени моста се стига до Мугла. Но не съм минавал от 5 год оттам и не знам дали е още проходим. Иначе ден първи и ден трети ако минавате през хижа Ледницата са сравнително кратки по 3-4 часа заедно с бутането.

_________________
Вместо подпис
Пон Юни 17, 2013 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ами както казах не съм го карал и само гледам през гугъл земя и чертая. За това питам тука понеже голяма част от вас са били по тези места. Приемам всякакви корекции за маршрута както за места така и за посока. Просто искам да са две нощувки и да е в посочения район. Дневно да са около 40 км. Ако някой знае конкретни пътечки и пътища за каране нека сподели. След това като се очертае маршрута ще мисля и за нощувките
Пон Юни 17, 2013 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peshooo



Регистриран на: 15 Апр 2013
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето една идея за кръгов маршрут. За съжаление има и асфалт.
Ден1: Сърница -Голям Беглик -Тошков чарк - Кавалтепе (на Широка поляна)
Ден2: Кавалтепе -Дженевра -х.Орфей -Кастракли - Тешел -Триград -Водни пад -Буйново.
Ден3: Буйново -заставата с езерото -с.Чавдар-Барутин-Доспат-яз.Доспат(по черния път)-Сърница

Просто като идея за размисъл.

_________________
Вместо подпис
Пон Юни 17, 2013 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
добре изглежда.... ще търся алтернатива да избягаме от асфалта. Имаш ли идея колко са километрите ден по ден?
Пон Юни 17, 2013 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тъй ...
Колите в Стойките.
Ден 1 - Стойките (има един голям хотелски комплекс над селото, на рецепция уговаряте паркинга) - изкачване по асфалт до Превала (пътя за Смолян), стръмничко е, 3-4 км. От Превала надясно по път за хижа Перелик, асфалт и макадам. На Голям Перелик не може да се ходи. От Перелик до Карлък (написаното от теб Орфей) е пътека, караема почти цялата, аз съм с крос-кънтри, та за това. Маркировката е червена туристическа през целият път от Превала. От Карлък спускането е забава , скоро след върха червената маркировка се отделя надясно и надолу към хижа Ледницата, а синята наляво към пътя за Мугла. Спускането към Ледницата е в гора, другото по поляни, препоръчвам второто. А и от Ледницата ще трябва да качвате баир към Удабашийца (най-високата точка на пътя от Гела към Мугла). Та малко преди пътя се спускате по поляни без много пътека, но за кратко. Оттук надолу все по черния път през Касъка и край водохващането за веца, та в Мугла.
Ден 2 - Мугла, в горния край на селото при веца има дървен мост - оттам е черният път за Чаирите и Чамла, бутането е сумарно 1 км, по туристическата маркировка бутането е 3-4 км. По този черен път са 14 км до Чаирите. Спускане по Чаирска река, Триград, Орлово око, Ягодина (забравете за пещерата че отнема по час), Тешел, и пътя по Мугленска река, дето има джунглусти участъци и от отбивката след Тешел до Мугла са 17 км от които 2-3 се бутат. Ако се връщате през Гьоврен - голямо бутане е над селото, после е песенкрай Бойдалъка, Чамла и същият черен път или по туристическия.
Ден 3 - Мугла, Мурсалица (едни обори на баира дето се виждат от селото като погледнеш по течението на реката, затова и питах къде ще спите, да ви кажат отбивката на място), билото на Мурсалица, Удабашийца, пътят оттам до Превала, дълъг и сравнително равен. До Стойките е лесно после.
...
как и да го мисля все са по 50-60 км и отгоре, първият ден ще пътувате, затова предложих Стойките.
Май е по-добре да го нарисувам на топографска карта.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Пон Юни 17, 2013 10:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юни 17, 2013 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ехеее Васе сууупер. Ще разгледам и двата варианта. Ако го начертаеш някъде да го видя нагледно ..... ще се видим да почерпя.
Пешо за твоя вариант колко са дневните километри и има ли начин да кажеш алтернатива на асфалта??Вече намерих пътеки от сърница до кавалтепе. Но от там до Тешел нещо не се справям както и третия ден заставата с езерото
Пон Юни 17, 2013 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peshooo



Регистриран на: 15 Апр 2013
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Утре ще направя gps трак на този и 1-2 алтернативни маршрута. Иначе като дължина са приблизително : ден1 - около 40 км( около 5 асфалт) , ден2 - около 60 км (около 20 асфалт), ден3 - около 50-60км (около 20 асфалт). Подробно утре. Иначе от Кавалтепе се тръгва към г.с.Дженевра и оттам по черен път се стига до х.Орфей. Оттам по червената маркировка през резервата Кастракли се излиза на Тешел. През Кастракли трябва да се внимава , защото на места пътя е затрупан от свличания и колелата трябва да се носят. Но затова пък е много красиво Smile

_________________
Вместо подпис
Вто Юни 18, 2013 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Много ще съм ти благодарен ако има и трак. На 7,8 и 9 бяхме 19 човека пак в Родопите и беше невероятно. Сега ще покараме малко по на изток и до края на сезона мисля да направя още едно две родопски карания.
Вто Юни 18, 2013 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Вече начертах трака на карането. Направил съм го във kml и kmz формат, но не знам как да го кача тука. Грубо се получи следното:
Ден първи: С колите до средата между с. Побит Камък и Сърница. От там караме яз. Г. Беглик - яз. Тошков Чарк - яз. Широка Поляна местността Кавал Тепе. 41 км.
Ден втори: Кавал Тепе - с. Тешел - площадката Орлово Око - с. Ягодина - с. Водни Пад - с. Кожари - с. Буйново. 61 км.
Ден трети: с. Буйново - покрай границата - над с. Чавдар - с. Бръщен - с. Ваклиново - пресичаме път 197 Доспад - с. Кочан и караме към местността Ранча - от там се спускаме до колите. 70 км.
Как ви се вижда като разстояние постижимо ли е? Някой знае ли къде точно може да се нощува в Кавал Тепе и село Буйново? Приемам корекции на маршрута.
Сря Юни 19, 2013 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В Буйново има къщи за гости, питай гуглето, да не стане реклама.
Кавал тепе - бунгала, не много евтини. По рибарските форуми им се намират телефоните.
Внимавйте надолу по камънака от Ранджа ... много удрят тия камъни

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича

Последната промяна е направена от vaskoo на Чет Юни 20, 2013 3:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 19, 2013 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peshooo



Регистриран на: 15 Апр 2013
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На Кавалтепе бунгалата миналата година бяха 100-120 лв на вечер за четирима. Ако ви е много на 1,5-2 часа надолу е хижа Орфей. От 20-тина километра поне 15-16 са спускане. Не зная обаче дали в момента работи. Тази неделя или понеделник минавам оттам и ще проверя. За ден втори имате доста бутане Smile А за спускането от Ранча , дано да имате добри амортисьори Smile

_________________
Вместо подпис
Чет Юни 20, 2013 12:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Разбирам, че ще оставите колите в Селище. От там към Голям Беглик от къде ще карате?
Чет Юни 20, 2013 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov