ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мазалат,скали и водопади
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Мазалат,скали и водопади
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
http://bg.wikipedia.org/wiki/Vipera_ammodytes

Тук пише, че зъбите и са до 13мм, така че шарените гащи няма да ни отърват, но ако сложим и гети, може и да стане - все пак създават буфер.

Ето и едно забавно четиво, колко е вярно, не знам:

http://www.rodopipress.com/2006/08/07/zmii/

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Авг 27, 2008 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
лелее-- Blink
историята дето змията прегризва връвите, заклещени на релсите, малко ми е невероятна, но другото--- може да се позамисли човек, а повече медиците--
Сря Авг 27, 2008 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Направих и 8 минутно слайдшоу, включени са и някои непубликувани снимки и саундтрак. Можете да го изтеглите от ТУК(42Mb).

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Сеп 04, 2008 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Изгледах го, много е приятно, малко е дългичко, ама аз съм в отпеска и му се насладих блаженно...
Чет Сеп 04, 2008 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Браво Отговорете с цитат
Мдаааа, страхотни снимки. Браво. За следващата пролет съм си поставил за цел да премина по всички пътеки, който не се поддържат вече от х. Ехо до х. Момина поляна (северна посока). Много биха помогнали при евенуална гръмотевична буря, когато си горе на билото.
Чет Сеп 04, 2008 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Браво Отговорете с цитат
rosen_talov написа:
Мдаааа, страхотни снимки. Браво. За следващата пролет съм си поставил за цел да премина по всички пътеки, който не се поддържат вече от х. Ехо до х. Момина поляна (северна посока). Много биха помогнали при евенуална гръмотевична буря, когато си горе на билото.

Exclamation Накара ме да се замисля за дните около 22 септември! Далечко ми е, щото е от север, и не познавам района, но може да се завъртя по маркираните маршрути поне.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Сеп 05, 2008 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Re: Браво Отговорете с цитат
mislesht написа:

Exclamation Накара ме да се замисля за дните около 22 септември! Далечко ми е, щото е от север, и не познавам района, но може да се завъртя по маркираните маршрути поне.


Около 22-ри е добра идея, но ще знам малко преди това дали ще имам възможност да го направя. Изгледах и слайда. Поздравления

П.П. С каква програма си го правил?
Пет Сеп 05, 2008 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Програмата е ProShow Gold:

http://www.photodex.com/products/proshowgold

П.П. И аз не знам дали в съботата няма да бачкам, но ще забегна на някъде... Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Сеп 05, 2008 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Слайда и аз го изгледах, много е хубав и добре си ги подбрал снимките. С втората музичка се настроих да гледам вечерни снимки - залези и подобни, ама имаше май 1-2. А водопада над с.Тъжа беше, нали?
Пет Сеп 05, 2008 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, от там би могъл да се види с бинокъл, ако има повече вода и човек знае къде да гледа. Smile

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Сеп 05, 2008 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много ефектно е местенето на снимките. Все едно съм там и се оглеждам Cool .

_________________
Който пие бира не умира!
Пет Сеп 05, 2008 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
От време на време аз си се сещам за змиите и тяхната лековитост.. и сега попаднах на нещо, което искам да ви покажа.
"В бутилките на това корейско вино производителите поставят цели змии или скорпиони,като вярват,че сока,който се извличал от тези влечуги е лековит".

снимки

_________________
Сря Окт 15, 2008 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
От време на време аз си се сещам за змиите и тяхната лековитост.. и сега попаднах на нещо, което искам да ви покажа.
"В бутилките на това корейско вино производителите поставят цели змии или скорпиони,като вярват,че сока,който се извличал от тези влечуги е лековит".

снимки


Господи - на къде върви света....Тая търговия и тия азиатци МАЛОУМНИ...Ще затрият дивата фауна. Сега и тези ненападателни УНИКАЛНИ твари са наред - змиите.
То не беше прах от рог на носорог за афродизиак, то не са бивните на слоновете за накити, то не са перки от акули за целебна супичка, то не........АААААА

Неам думи просто - то ТЪРГОВИЯТА стана като ПОЛИТИКАТА - т.е. мръсна дума...

П.п. Аз началото на август над х.Заврачица щях да умра от кеф - видях една малка усойничка - 25-30 см. Докато отместих поглед да зема фотото да снимам и тя изчезна в тревата....Значи е бърза - ще оцелее Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Окт 15, 2008 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
хм, не става въпрос само за търговия.. пуснах картинките за да покажа нагледно змии в бутилка, щото преди това в поста си говорехме за змии... прочети по-нагоре

_________________
Сря Окт 15, 2008 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
хм, не става въпрос само за търговия.. пуснах картинките за да покажа нагледно змии в бутилка, щото преди това в поста си говорехме за змии... прочети по-нагоре


Изчетох сичко нагоре...Страховете на хората в България са абсолютно безпочвени...В България има 6 вида отровни змии /пепелянката, усойницата, остромуцунестата усойница, каменарката, котешката змия и вдлъбнаточелият смок/ - но нито една не може да убие здрав човек с отровата си.

Ей тук можете да се запознаете с инфо по въпроса - Отровните змии в България и какво да правим при ухапване

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Окт 15, 2008 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov