ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Козя стена
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Козя стена
Автор Съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат


Малко снимки от района.
Чет Сеп 11, 2008 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Чудесни снимки, поздрави!

Това явно е еделвайс, виждам въди се в района на Козя стена. Варовити ли са почвите там?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 11, 2008 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
че колко вида еделвайс има
иначе и на мен снимките ми харесаха
Пет Сеп 12, 2008 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Има, има старопланински подвид! Wink
Снимките са чудесни!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Сеп 12, 2008 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Как съжалявам, че преди 2 седмици като минахме от там нямахме възможност, заради късното тръгване от Беклемето, да видим еделвайсите в района на в. Козя стена ...
Пет Сеп 12, 2008 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
И ние не видяхме еделвайси Confused По обяд в съобта бяхме в Троян, но нямаше как да стигнем до Беклемето - имаше автобус чак в 16.30. Затова до Чифлик и от там след леко залутване в гората - към х. Козя Стена. По пътя събрах и материал за темата с боклуците Evil or Very Mad
Хижата се оказа по-читава отколкото очаквах. Толкова кофти отзиви изчетох, че действителността се оказа доста по-приемлива Smile Има храна, но е скъпичко, макар и да са бая големички порциите... 3 кинта боб с джолан Confused
През уикендите там е арендатора с жена си и едно семейство от не помня кое село - сигурно Хр. Даново. Ако някой има желание да ходи през седмицата - нека се обажда предварително, защото май няма никой горе. Тока ни го пуснаха от 7 до 11 - доволно. Банята също работеше - 1.50лв.
Имаше и един безобразно лигав домерман на име Добри - по-гальовно и любвеобилно куче не бях виждала, честно. Въпреки породата.
Първия ден не ни валя докато ходехме, но в момента в който седнахме пред хижата на биричка започна да вали. Точно докато разпалено навивах някой да отидем до Козята Стена, понеже беше още рано следобяд и имаше време Very Happy
На следващия имаше мъгла, но рехава. Към Ехо беше по-гъстичка, но пак беше ОК. Юмрука ту се показваше, ту се скриваше докато ядяхме боб на Ехо после. Оказа се, че е можело да спим там, групите дошли с по-малко хора, но никак не ми се рискуваше.
Слезнахме после към Рибарица по един много досаден черен път и по живо по здраво си хванахме рейс от Тетевен до София.
Аз доволна като цяло, само малко ме е яд за самия връх Козя Стена, но следващия път.








Пон Сеп 15, 2008 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Снимки Отговорете с цитат
Хайде и от мен малко снимки и траклог

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=325&start=30

последния пост към момента.
Пон Окт 06, 2008 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много са ви хубави снимките Wink
Довечера ще гледам да кача и аз снимки от района (от пролетта).
Пон Окт 06, 2008 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Добре сте си походили...
тая снимка много ми хареса...


Поздрави

_________________
Пон Окт 06, 2008 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
kkalina



Регистриран на: 10 Авг 2007
Мнения: 21

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
И ние не видяхме еделвайси Confused По обяд в съобта бяхме в Троян, но нямаше как да стигнем до Беклемето - имаше автобус чак в 16.30. Затова до Чифлик и от там след леко залутване в гората - към х. Козя Стена. По пътя събрах и материал за темата с боклуците Evil or Very Mad

Няма как да ги видиш, защото не цъфтят сега...
Вто Окт 14, 2008 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
И да бяха цъфнали, пак нямаше да ги видим - просто не минахме там, където цъфтят Wink
Иначе наистина не знам по кое време цъфтят Rolling Eyes
Вто Окт 14, 2008 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
тази година искаме да отидем на козя стена

кога цъфтят еделвайси и къде е маршрута за да ги видим?

гледахме едни карти, харесали сме си и Марагидик за качване
Сря Апр 08, 2009 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Това за еделвайсите кога и къде само на ушенце /на маса, или както и да се нарече/, щото знае ли човек.. Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Апр 08, 2009 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%81 Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Апр 10, 2009 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
преди си мислех, че само в Пирин има еделвайс
за Козя стена и еделвавйсите научих на скоро
Съб Апр 11, 2009 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov