ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
за начало
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
за начало
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение за начало Отговорете с цитат
Така е добре, за начало! Laughing Cool
Чет Ное 30, 2006 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Eeyore



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 1
Местожителство: Неврокоп

Мнение Отговорете с цитат
Началото е добро, идеята е добра, остава само да се развие и придобие реален облик!Smile А това става с желание и работа, и като всеки добронамерен помага с каквото може, като това се отнася в пълна степен и за моя милост!Smile
Съб Дек 02, 2006 3:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Мъчим се, има много работа до промоцията... Confused Ще има нужда от още шерпи, така да се каже! Smile
Съб Дек 02, 2006 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Yassen



Регистриран на: 03 Дек 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Каква е разликата между обща дискусия и лафче? Според мен се дублират. Това поражда конфликт и вътрешна конкуренция. Да махнем лафче засега?

Или обща дискусия, ама ми звучи по-добре и сериозно от лафче?

Има ли как да оправим риплая, така че да се вижда кой на кого отговаря. Това е една от най-силните страни на дира.

Ха здравейте всичкиSmile



Поздрави,
Ясен
Пон Дек 04, 2006 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Yassen написа:
Каква е разликата между обща дискусия и лафче? Според мен се дублират. Това поражда конфликт и вътрешна конкуренция. Да махнем лафче засега?

Или обща дискусия, ама ми звучи по-добре и сериозно от лафче?

Има ли как да оправим риплая, така че да се вижда кой на кого отговаря. Това е една от най-силните страни на дира.

Ха здравейте всичкиSmile

Поздрави,
Ясен


Ами дискусията трябва да е "туризъм" общо
а лафчето е за вицове глупости и други извън темата, поздрави за празници, абе всичко извън туризма.

Реплая като гледам е само като се отговаря с цитат!?!?!?! Confused
Пон Дек 04, 2006 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Yassen написа:
Каква е разликата между обща дискусия и лафче? Според мен се дублират. Това поражда конфликт и вътрешна конкуренция. Да махнем лафче засега?

Или обща дискусия, ама ми звучи по-добре и сериозно от лафче?

Има ли как да оправим риплая, така че да се вижда кой на кого отговаря. Това е една от най-силните страни на дира.

Ха здравейте всичкиSmile



Поздрави,
Ясен


Здрасти! Може би трябва да махнем "Други" това ще се дублира с "Лафче". Иначе идеята е под "Туризъм" да попадат неща извън планините но в духа на форума - примерно море, манастири, пътешествия - такива неща, може да не са в планините, но да не са в "Лафче" и да потънат там.
Пон Дек 04, 2006 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
tsvetozar



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 14
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Yassen написа:
Има ли как да оправим риплая, така че да се вижда кой на кого отговаря. Това е една от най-силните страни на дира.


няма начин да се оправи това. дир.бг използва йерархичен модел на отговорите, а тук е плосък (flat) - на едно ниво - тема и нахвърляни отговори след нея. двете схеми са доста различни и така или форума е йерархичен или на едно ниво (като чаршаф с отговори).

като че ли обаче практиката налага не йерархичния модел, ами като този тук - чаршафа със съобщения, тъй като може да се проследят всичките отговори на едно ниво в контекста на темата. не че йерархичния форум не може да се обърне в плосък режим, но като направиш това с форума на дир.бг и става пълен хаос и объркване.

така че както по-горе казаха - единствено с цитат.

идеята на този модел за форум е повече да е отговори и коментари по темата в контекста на останалите отговори и мнения, а не дискусия всеки отговаря на конкретно някой и създава съответна нишка и т.н. и в повечето случаи - вземе та завие нанякъде хептен OFFTOPIC накрая.
Пон Дек 04, 2006 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yassen



Регистриран на: 03 Дек 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tsvetozar написа:
Yassen написа:
Има ли как да оправим риплая, така че да се вижда кой на кого отговаря. Това е една от най-силните страни на дира.


няма начин да се оправи това. дир.бг използва йерархичен модел на отговорите, а тук е плосък (flat) - на едно ниво - тема и нахвърляни отговори след нея. двете схеми са доста различни и така или форума е йерархичен или на едно ниво (като чаршаф с отговори).

като че ли обаче практиката налага не йерархичния модел, ами като този тук - чаршафа със съобщения, тъй като може да се проследят всичките отговори на едно ниво в контекста на темата. не че йерархичния форум не може да се обърне в плосък режим, но като направиш това с форума на дир.бг и става пълен хаос и объркване.

така че както по-горе казаха - единствено с цитат.

идеята на този модел за форум е повече да е отговори и коментари по темата в контекста на останалите отговори и мнения, а не дискусия всеки отговаря на конкретно някой и създава съответна нишка и т.н. и в повечето случаи - вземе та завие нанякъде хептен OFFTOPIC накрая.



Ясно. Ще трябва да променим държавата - тук е говорилня предимноWink
Иначе работим с даденостите.

Зеленият вид е добър. Цайсатото слънце също.
Мисля си, че за модератор на Родопи може би трябва да вербуваме Hri100. Той може би е най-подходящ. Помислете и дайте мнение. Той ми е приятел и току виж съм успял да го примамя за шерп. Ех, Мислещ, така е живота - едни мислят, други са шерпи. Това в квадрата на шегата.

Смяна на емотиконите? Тия са големи дървета. Или поне да ги увеличим, както и шрифта. 10 pt е много вреден размер.

Моля, извинете, че критикарствам. Старая се да е градивно.





Поздрави,
Ясен


П.П. Светозар, с теб не се познаваме. Ясен, приятно ми е Smile
Пон Дек 04, 2006 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
На мен зеленото също ми харесва. Свежо е за разлика от предния стандартен вариант. Ако и mislesht му хареса нека остане този цвят и вече там да се дооправят бутоните. За шрифта ще каже Цветозар.. Rolling Eyes

Модер за Родопи съм съгласен да е Hri100. Той ги разбира, особено що се отнася до Източните Родопи, не виждам кой по-добре би могъл да се справи. Cool Стига да се навие да шерпува разбира се! Wink
Вто Дек 05, 2006 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
На мен зеленото също ми харесва. Свежо е за разлика от предния стандартен вариант. Ако и mislesht му хареса нека остане този цвят и вече там да се дооправят бутоните. За шрифта ще каже Цветозар.. Rolling Eyes

Модер за Родопи съм съгласен да е Hri100. Той ги разбира, особено що се отнася до Източните Родопи, не виждам кой по-добре би могъл да се справи. Cool Стига да се навие да шерпува разбира се! Wink


Ми каквото решиш ти, нали си шефа! Зеленото не е лошо.Снощи гледах дълго на изморени очи(нарочно) над 40 стила и определено най-спокойно се гледа на бледосив фон, но и така е добре.За бутоните, ще се хвана да ги "побългаря", нямаш грижи, само малко време...За слънцето - вместо него ще натъкмя някакво лого, няма да го оставим така.Дайте предложения за лого!

Все пак ще си позволя да ви покажа на бледосив фон как се гледа, освен стандартния стил който познавате ето още:
http://www.phpbb.com/styles/forum/index.php?style=258

Кажете си мнението! Smile

разновидност на стандартния:
http://www.phpbbcity.com/forum/index.php?mforum=palladium

Иначе знаеш, аз се кефя на дизайна на артемис, най много, но е много тъмен:

http://www.phpbb.com/styles/forum/index.php?style=223
Вто Дек 05, 2006 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Оп, ето току що забелязах още нещо по дизайна, линковете са с такъв цвят, че не се открояват! Какво ще кажете за това?
Вто Дек 05, 2006 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Всички са шефове тука щом е в полза планинарстването. Laughing Няма такива директорски работи да прайм!Smile)))))

За лого нещо планинарско може да се измисли (нарисува) на фотошоп или корел. Артемиса и другия са добри също, но зеленото е научно доказано, че успокоява очите а и е по планински (горски) цвят. В тоя ред на мисли викам да остане зеленото и вече да се човръкнат бутоните. Very Happy Rolling Eyes
Вто Дек 05, 2006 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Yassen написа:

Смяна на емотиконите? Тия са големи дървета. Или поне да ги увеличим, както и шрифта. 10 pt е много вреден размер.


Така си е. По нета има много емотикони ако харесаш нещо, пращай на админа, или дай линк тук.
Аз ще правя същото и като се съберат повечко, админа ще ги качи.Тия са стандартните, вървят си с базата.За шрифта що да не пробваме малко по-големичък.Е тогава ще възникне един друг проблем, но идеално решение няма.
Вто Дек 05, 2006 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Оп, ето току що забелязах още нещо по дизайна, линковете са с такъв цвят, че не се открояват! Какво ще кажете за това?


на мен не ми пречи цвета на линковете, ма стига да може що да не се барне! Mr. Green
Вто Дек 05, 2006 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Я да пробвам няколко човечета да видим как стоят всред текста! Тия са много хубави мдам и това или . Много са
Вто Дек 05, 2006 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov