ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-4 Витоша - Верила - Рила - Пирин - Алиботуш лято 2013
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
Е-4 Витоша - Верила - Рила - Пирин - Алиботуш лято 2013
Автор Съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Е Е Е Е Отговорете с цитат
Това е най - новият късометражен български сериал.
Сниман е по билата или около тях търсейки "ефекта" на пеперудата.
Сценарий: Йосарян
Режисьор: АЗ
Продуценти: Йосарян и Стефан
Метереолози: Георги, Стеф, Яница
Гостуващи артисти: Яница, Мариана 1000 и Магаренцето Йори, Тодор, Гери и Илия.

Цел : НЯМА, няма и да има.

Клапа 1 BG - Витоша, от Ярловският Купен.
Клапа 2 тра-ла-ла - Витоша, залез от седловина Смильо
Клапа 3 Clap - Лакатишка Рила
Клапа 4 - Рила, залез над Сапарева баня
Клапа 5 HarHar - Рила, вр. Дамга
Клапа 6 Bleh - Рила, Додов връх
Клапа 7 Croc - Рила, х. Рибни езера
Клапа 8 Punk - Пирин, близо до Превалската порта
Клапа 9 Trampoline - Пирин, Тевно езеро
Клапа 10 Boxing - Пирин, преди дясна Краледворска порта
Клапа 11 Surprised - Централен Пирин, Демиркапийската долина
Клапа 12 Cool - Славянка, Царев връх.
Клапа 13 - Славянка, на слизане от Малък Царев връх.
Клапа 14 Jumpy - Славянка, изкачване на последната безименна кота.
Клапа 15 - Славянка, Гоцев връх - край на Е - 4


Последната промяна е направена от Йосарян на Вто Авг 13, 2013 8:13 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Авг 12, 2013 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Йосаряне поздравления за прехода. Бих искал да направя някои корекции в написаното за Пирин и да допълня информацията от фотосите.

Васильов гроб е местност, а не връх. Върхът се нарича Бойков. След Суватя е поляната Аскерски колиби (на снимката), която ти си писал Чемерикова. Чемерикова поляна е след Аскерски колиби. Мястото където сте нощували под в. Муторок се нарича Койнарето. Топоним Срутената джамия има само в главата на някой канцеларски плъх. Местността - седловината, се нарича Джамията или Койнарско гробе.


Поправих неточностите. Благодаря.
С теб няма смисъл да се спори за Пирин Smile
Пон Авг 12, 2013 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
докарах го до Предела онзи ден вечерта и поради контузии и желание да обикалям из Пирин в по-малки жеги, сложих точка на моя половин Е-4 на ханчето Предела след 6 дена ходене, започнало от дома ми в квартал Хладилника, София Smile. Прехода, особено сам и с палатка и провизии, си беше крайно интересен и вдъхновителен, но и доста изтощителен и натоварващ, особено за бедното ми ляво коляно. Впечатления имам хиляди, дано мога да ги споделя успешно идните дни и седмици. Пиринската част на е4 я правихме преди 2 години, та надали ще тръгна втори път да правя 'целия' маршрут. Заслужени поздрави за Йосарян и компания, които сте имали упорство и желанието да го извървите целия наведнъж! Smile
Връх Капатник и дивите гори от него към Предела се превръщат в новото ми любимо диво място в наще планини, гледката отгоре към Пирин е зашеметяваща и неповторима.. както се оказа, с право я е описал Асен Христфоров в 'Скици из Рила', думите на този невероятен писател вървяха до мен цяла седмица, благодаря на Ристо че ме подсети да прочета тази книга, и че си е направил труда да я сканира и качи тук!
Сря Авг 14, 2013 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Браус, Митак.
Некакси мноо ти се кефа за това ходене.
За кво ли?
Ми как за кво - тръгна сам. Пеша от дома си буквално в София. За през 9 планини в десета. Пълна автономия в планината. Като едно време в приказките, когато не е имало хижи, а овчарски колиби.
И за това, че го направи по същата причина като както аз бих го направил - не на всяка да го мина. И не по начертания от някой кхмер маршрут. А така - харабийската - за ценители.
Така го разбирам аз туризъма - до индивидуалната граница на удоволствие.

Предполагам си гледал безопасни линии за зимното скиенье. Wink
Croc

пп - момчето е скромно Tooth - позволявам си да го цитирам от ФБ, за същото ходене, тук:
Цитат:
Търча като че ме гони някой нагоре към Рилските била над 7-те езера, и достигайки Раздела и Пазардере срещам овчарите с техните летни стада. Вижда ме един възрастен овчар, поздравяваме се сърдечно и завързваме приказка, той ме пита накъде съм тръгнал и защо така бързам, ами не взема да си почина и отморя, пък и палатка имам, закъде бързам. Казвам му трябва да стигна еди къде си, водя нямам, маршрути гоня.. глупости някакви туристически, а той човека цяло лято е горе и следва със овцете и кучетата си промените на времето и сезоните. Зачуди се за миг как чак от София съм стигнал тук, пообменихме географски насоки и знания, сподели ми че и на Аладжа слап се бил качвал, а аз споделих че ще съм там след 2-3 дена. Друга е представата и усещането за планините ни на тези планински хора, дето живеят там горе по цяло лято.. Обясни ми къде има водица по билото преди Даутов и поехме си по пътищата, а след следващото било - на Дамга - пред мен се разкрива тази чудна гледка. Младия овчар пасящ това чудно стадо, след забързан разговор, щото нали пак 'гоня' някакъв маршрут, оказа се бил от селото на баба ми, от Кочериново, та даже се сети и къде й е къщатата.. май съм си почти вкъщи, пък макар и на 100 км от дома.



_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Авг 14, 2013 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Браво, Mitko,

Очакваме да споделиш повече подробности! И снимки!

Ние имахме не толкова желание, колкото инат и глупост, та да издържим докрай. Иначе подкрепям мнението на едната си сестра - кому е необходимо да се мъчи да минава пет толкова различни една от друга планини една след друга наведнъж? По-добре е да се минат всяка поотделно, по-лесно и по-приятно. Аз и досега не мога да възприема Е-4 като цялостен поход, подобен на Ком-Емине, а все още ми стои някак разпокъсан, на части. Отделните планини са толкова различни, че човек се обърква, особено ако като нас до обяд е бил в едната, а следобеда се прехвърли в другата.

Лично аз това лято си го освободих, напуснах работа с цел дълга почивка, поради което така и така имах много свободно време и затова реших да мина целия маршрут. Пък и имаше други желаещи.

Силно впечатление ми направиха горите на Среден и Южен Пирин. За първи път бях там, та може и да е нормално това, но аз се бях приготвил за скучно еднообразно бъхтене на път по прашни земни пътища, а то се оказа нещо различно и много красиво. А от последната планина от маршрута ( Smile ) бях още по-приятно изненадан. А и там най-накрая успях малко да се стопля това лято, че още ми държеше студ от връх Ботев Smile
Чет Авг 15, 2013 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Браво, Mitko,

Очакваме да споделиш повече подробности! И снимки!

Ние имахме не толкова желание, колкото инат и глупост, та да издържим докрай. Иначе подкрепям мнението на едната си сестра - кому е необходимо да се мъчи да минава пет толкова различни една от друга планини една след друга наведнъж? По-добре е да се минат всяка поотделно, по-лесно и по-приятно. Аз и досега не мога да възприема Е-4 като цялостен поход, подобен на Ком-Емине, а все още ми стои някак разпокъсан, на части. Отделните планини са толкова различни, че човек се обърква, особено ако като нас до обяд е бил в едната, а следобеда се прехвърли в другата.

Лично аз това лято си го освободих, напуснах работа с цел дълга почивка, поради което така и така имах много свободно време и затова реших да мина целия маршрут. Пък и имаше други желаещи.

Силно впечатление ми направиха горите на Среден и Южен Пирин. За първи път бях там, та може и да е нормално това, но аз се бях приготвил за скучно еднообразно бъхтене на път по прашни земни пътища, а то се оказа нещо различно и много красиво. А от последната планина от маршрута ( Smile ) бях още по-приятно изненадан. А и там най-накрая успях малко да се стопля това лято, че още ми държеше студ от връх Ботев Smile

Ами като събера снимки и думи, ще споделя обещавам ! Smile
Прав си за това разкъсване на маршрута между отделни планини и прескачане от една а друга, макар че има някаква логична последователност, да кажем ботанически-геологична. Аз като биолог поне, на това се 'радвах' докато страдах по маршрута - да проследавам как се променя живота около мен и как едната планина прелива в друга. Въртрешната ми мотивация беше да видя 'колко далече' от вкъщи са любимите ми места в Рила и Пирин , е сега вече знам че Мальовица е на 100 км от на и на 3 дена мъки, а любимия Пирин - на 150 и както каза и Ристо - през 9 планини в десетата. Иначе, например Верила, никога не бих я преминал втори път пеша, та тя сякаш е създадена да бъде прекосена с колело, такива чудни черни пътчета има нагоре и надолу. А Пирин си е Пирин.. Относно дивите гори на Среден и Южен Пирин, а и южните склонове на Рила - тези области на планините ни наистина си заслужават вниманието, скромнот ми мнение е, че това са последните горе-долу диви части на любимите ни планини, където наистиа губиш връзка с цивилизация и туризъм. Живот и здраве, ще се ходи натам скоро.. Както и по Риломанстирсите баири, тази част на Рила - Бричеборското било и наоколо - наистина си заслужава внимание!
Чет Авг 15, 2013 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
В събота тръгвам с децата по "пътеката"...... Дано сте я утъпкали добре Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Авг 15, 2013 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
В събота тръгвам с децата по "пътеката"...... Дано сте я утъпкали добре Very Happy Very Happy Very Happy


Ей, ти почивка не знаеш какво е! Smile

Жалко, че в събота се каня с едни приятели да ходим на Мусаленския венец и няма да мога да ви изпратя подобаващо Sad Но някой друг може и да го стори Smile

Отвори направо нова, своя тема (да позапълним малко раздела, само внимавай със заглавието и имената Smile ) и пиши по-подробно в нея - какъв е планът, ако може нещо да помогнем, пък може и някой да се присъедини към вас на даден по-късен етап, ако приемате спътници.

Ако има нужда от информация - питай.

Успех!
Чет Авг 15, 2013 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Попътен вятър,успех!
Чет Авг 15, 2013 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
mikesli написа:
В събота тръгвам с децата по "пътеката"...... Дано сте я утъпкали добре Very Happy Very Happy Very Happy


Ей, ти почивка не знаеш какво е! Smile

Жалко, че в събота се каня с едни приятели да ходим на Мусаленския венец и няма да мога да ви изпратя подобаващо Sad Но някой друг може и да го стори Smile

Отвори направо нова, своя тема (да позапълним малко раздела, само внимавай със заглавието и имената Smile ) и пиши по-подробно в нея - какъв е планът, ако може нещо да помогнем, пък може и някой да се присъедини към вас на даден по-късен етап, ако приемате спътници.

Ако има нужда от информация - питай.

Успех!

Нямаше много време за планове. Утре в 15:18 пристигаме на централна гара. Ще вземем някакъв транспорт до Драгалевци, за вечерта сме се обадили, че ще спим на Алеко и с това се изчерпва планът ни ..... ТРЪГВАМЕ Smile Разбира се, че ще се радваме на спътници Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Авг 15, 2013 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Mitko написа:
stefan_iliev38 написа:
Браво, Mitko,

Очакваме да споделиш повече подробности! И снимки!

Ние имахме не толкова желание, колкото инат и глупост, та да издържим докрай. Иначе подкрепям мнението на едната си сестра - кому е необходимо да се мъчи да минава пет толкова различни една от друга планини една след друга наведнъж? По-добре е да се минат всяка поотделно, по-лесно и по-приятно. Аз и досега не мога да възприема Е-4 като цялостен поход, подобен на Ком-Емине, а все още ми стои някак разпокъсан, на части. Отделните планини са толкова различни, че човек се обърква, особено ако като нас до обяд е бил в едната, а следобеда се прехвърли в другата.
Smile

Ами като събера снимки и думи, ще споделя обещавам ! Smile
Прав си за това разкъсване на маршрута между отделни планини и прескачане от една а друга, макар че има някаква логична последователност, да кажем ботанически-геологична. Аз като биолог поне, на това се 'радвах' докато страдах по маршрута - да проследавам как се променя живота около мен и как едната планина прелива в друга. Въртрешната ми мотивация беше да видя 'колко далече' от вкъщи са любимите ми места в Рила и Пирин , е сега вече знам че Мальовица е на 100 км от на и на 3 дена мъки, а любимия Пирин - на 150 и както каза и Ристо - през 9 планини в десетата. Иначе, например Верила, никога не бих я преминал втори път пеша, та тя сякаш е създадена да бъде прекосена с колело, такива чудни черни пътчета има нагоре и надолу. А Пирин си е Пирин.. Относно дивите гори на Среден и Южен Пирин, а и южните склонове на Рила - тези области на планините ни наистина си заслужават вниманието, скромнот ми мнение е, че това са последните горе-долу диви части на любимите ни планини, където наистиа губиш връзка с цивилизация и туризъм. Живот и здраве, ще се ходи натам скоро.. Както и по Риломанстирсите баири, тази част на Рила - Бричеборското било и наоколо - наистина си заслужава внимание!


А за мен Е - 4 беше предизвикателство, това е най - дългият ми преход засега. А преминаването от планина в планина много ми хареса, особено когато стигнахме Рила.
Определено има скучни участъци и за мен това са Северна Витоша, Верила и последната отсечка на Южен Пирин. Но всички планини свързани заедно са интересен маршрут с различна трудност. А за да ми е интересно на дълъг маршрут и да не загубя смисъла за мен е важно раницата да е лека и да разполагам с време. Ако раницата е по - тежка ще е необходимо повече време.
Съб Авг 17, 2013 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение лобното място на Г. Делчев Отговорете с цитат
Преди няколко дена се върнах от оикаляне по мои си пътеки и пътища. Та една част минаваше и през Гоцев връх. Там за мой късмет имаше една група от около 4-5 човека от, както казаха, карловско-сопотска група. Те ми казаха какво са си говорили с хижаря на х. Извора - някакъв готин и отзивчив чичко (и според думите на едно момиче, което се беше засилило за х. Славянка) - че лобното място на Г. Делчев се намира в пещера, която се намира някъде около гр. пирамида 99 от юг (т.е. гръцко) (доколкото не се лъжа Гоцев вр. е гр. пир. 100). Даже имало и идея да се прави паметна плоча на това място, но гърчулята са отказали.

Някой да знае нещо за тази пещера и как се стига до там???
Съб Авг 31, 2013 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
и То пещерата на Раковски, също излезе, че не е пещерата на Раковски. Говорим за Източна Стара Планина. Тъй че нищо чудно. С годините историите се утаяват като легенди просто.

Използвам темата да питам - толкова ли е гърч от Предела до засл. Синаница да се стигне по харно време през Даутово езеро, Суходолски и Черната вода за едни десет часа /примерно тръгване в 09 ч. от Предела/, че с жената ше правиме някаква вариация на югозападната част /Пирин - Славянка/ на Е-4.
В тая част на Пирин не съм ходил. Не ми се слазя към Яворов. за 10- 12 часа имаме режим както и бивачки при нужда. Благодаря.
Съб Авг 31, 2013 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:

Използвам темата да питам - толкова ли е гърч от Предела до засл. Синаница да се стигне по харно време през Даутово езеро, Суходолски и Черната вода за едни десет часа /примерно тръгване в 09 ч. от Предела/, че с жената ше правиме някаква вариация на югозападната част /Пирин - Славянка/ на Е-4.
В тая част на Пирин не съм ходил. Не ми се слазя към Яворов. за 10- 12 часа имаме режим както и бивачки при нужда. Благодаря.


Ако не сте в добрав форма, ще ви дойде мноого дълъг този ден. Трябва да качите от 1000 до 2500 мнв ( на бегом мисля без багаж е минимум 4 часа), оттам ви чака едно големичко спускане до Черната вода до 2000-2100 мнв, след което следва една доста дива и рядко минавана от хора пътека с губеща се маркировка към Синаница.. която преди 5 години поне като я минавах, си беше пълна джунгла. Там шанса да се затриете е доста голям, ние навремето се озовахме в съседния на Синаница циркус, хем че GPS имахме... Та ако тръгваш.. планирайте си 10-12-тина часа ходене, от които последни 4-5 - по пътеки с голям шанс за загубване ( освен ако не е пооправен маршрута от 2007-ма година насам де, не знам). Добър вариант според мен е да се качите първата вечер на Яворов и на другия ден рано сутрин да поемете нагоре и към Синаница..
Съб Авг 31, 2013 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
благодаря митко. Smile чат пат съм наясно с денивилацията, интересно дали някой се е пробвал така.... а имаме готовност за бивак. поздрави. Smile
Съб Авг 31, 2013 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov