ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине-ZCEZBPM-пътепис-2013г.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине-ZCEZBPM-пътепис-2013г.
Автор Съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Ха,ха,ха прочетох,го градски!Много хубаво и духовито(както и другите ти пътеписи).Аз като се притеглих,се оказа,че съм смъкнал 9кг.Добре,че свърши този поход в този ден!С тези парцали и балони(особено кървавият на дясната ми пета) нямаше да изкарам още и един ден!Едвам се добрах до Елените!Тук,у дома,жената ми е сърдита много-това не бил мъжът,за когото се омъжила.Бил съм скелет,нямал съм месце по себе си,да съм отивал пак на поход(да не й се мяркам пред прекрасните й очи) или да съм отивал в някоя морга,студентите да се учат кое къде е върху мен(има нещо вярно...).За любопитните как са изглеждали крачетата ми по време и особено на края на похода-моля да видят моите снимки на Ком Емине 2013г.-те са в новия ми подпис,който е под стария!Дано съм го направил както трябва,че малко съм скаран с компютъра!А за случките-има много-сега например се сещам за една-на влизане в гр.Котел ти вече беше много зле и се канеше да умираш! Shocked Аз ти казах,че ти си Учителя,Силата е с теб,ти не можеш да умреш!Умират само учениците!И Силата наистина беше с теб-ти направо се изстреля като куршум напред и ме остави далеч назад! Shocked Shocked Shocked Боже,колко много Сила имало в теб!Затова и аз покрай теб,черпех от нея и тя/ти ми помогнахте да завърша!Благодаря ти за всичко!Дано пак сме заедно с теб някъде!
Да предупредя-снимките на нозете ми,които ще видите от подписа ми НЕ СА за хора със слаби нерви и сърца! Jumpy

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Съб Юли 20, 2013 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Цял ден основното ми занимание беше да дебна кога Z....... ще пусне следващия пост в темата Very Happy ! Евала на Ивайло за поредната порция смях Laughing ....... А за "градския " - Гунди, ти или си пълен идиот, или си мазохист , или си бахти коравото куче ! Не се обиждай - казвам всичко това с много голяма доза възхищение от силата на духа ти ! Признавам си , че не бих изминал и километър в това състояние на ходовата част ! Шокиран съм - такова нещо съм виждал само по документални филми с военна тематика ! А ти на всяка снимка до самия край си ухилен и щастлив като малко дете ! Shocked Нямам думи.......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Съб Юли 20, 2013 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да,прав си,Павле!И жена ми,и близките ми бяха шокирани и недоумяваха как,аджеба,съм ходил с тези крака!Мога без излишна скромност да кажа,че имам силна воля и дух,макар и да съм все още пълен аджамия по планинската част,както казва градския(но лека полека напредвам в тази област).Именно волята и духът ми помагаха да ставам с тежката раница и да продължавам напред!Дори и да давам кураж и на градския(Иво).Вече знам за друг поход какво и колко да взимам!Моля не ме съдете Smile много строго! Smile Аз бързо се уча и съм прилежен ученик!Но най-много се радвах и с чиста съвест мога да кажа,че въпреки всички болки,не действувах като спирачка на Иво и Дидо по време на похода!Благодаря!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Съб Юли 20, 2013 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Гунди написа:
Да,прав си,Павле!И жена ми,и близките ми бяха шокирани и недоумяваха как,аджеба,съм ходил с тези крака!Мога без излишна скромност да кажа,че имам силна воля и дух,макар и да съм все още пълен аджамия по планинската част,както казва градския(но лека полека напредвам в тази област).Именно волята и духът ми помагаха да ставам с тежката раница и да продължавам напред!Дори и да давам кураж и на градския(Иво).Вече знам за друг поход какво и колко да взимам!Моля не ме съдете Smile много строго! Smile Аз бързо се уча и съм прилежен ученик!Но най-много се радвах и с чиста съвест мога да кажа,че въпреки всички болки,не действувах като спирачка на Иво и Дидо по време на похода!Благодаря!


Едва ли някой извън твоето семейство може да те съди за каквото и да е Smile ! Но един съвет - скътай някой лев настрана, фани Учителя Z да те заведе у Софето в някой квалитетен магазин за екипировка, и си вземи нормални обувки !Като гледам друго не ти трябва...... Втори път да не си качил подобни снимки във форума Very Happy , че тогава вече няма да ти се размине Old

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Съб Юли 20, 2013 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да,това е първото,което ще направя преди следващия поход-хубави обувки като на Дидо и стелки като на Иво-от дебелите.

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Съб Юли 20, 2013 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Ви Момчета че макар и за кратко докато четях ме ХВАНА болеста!
Голяма Напаст е..!Веднъж хване ли те не пуска.!Заразени сте това е.!
А това за Лудницата , може и така да се каже. Поздрави !
Още веднъж Благодаря ,че споделихте преживяното!
Нед Юли 21, 2013 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Приема се вярно с критиките и забележките.
Като го прочета още веднъж ,но не на един дъх ,като преди малко,
вероятно ще отговоря на някои въпроси,примерно за пътя след Котел.
Нед Юли 21, 2013 3:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
Честито... страшен преход... Днес смятах да ти пиша да питам, какво е станало с начинанието... Smile
Пон Юли 22, 2013 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Браво адаш! Ама и време сте улучили... Wink
Пон Юли 22, 2013 2:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 415
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Човеко, ЕВАЛА за страхотния пътепис!!!
На малко хора им се удава в сбит преразказ да пресъздадат толкова добре атмосферата на такова 16-дневно ходене.
Шапка ти свалям за това, а на трима ви за усилията и волята, които сте вложили.
На един дъх изчетох всичко и на моменти с глас съм се смял на чувството ти за хумор.
Евала, още един път. От такива като вас се разпалва искрата на туристите. Няма да крия, че и в моята глава вече се пораждат някакви "скверни" мисли за Ком-Емине. Но има време, потърпи сърце....
Пон Юли 22, 2013 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за успешния преход Браво на вас Very Happy
Пон Юли 22, 2013 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Ей, пак много смях, Ивайло! Very Happy

В дългия път си направил мъдри изводи, а самоиронията ти е запазена марка.

Мина през девет планини в десета и за награда намери рускините на морето! Laughing
За мен в тоя преход Ком – Емине, има нещо много патриотично! BG
Помня преди доста години един мой познат, с колко вълнение се готвеше. Даже си беше отрязал част от дръжката на
четката за зъби и ред други хитрини, та да му олекне багажа, а не като Гунди с канчето и ножа. Very Happy
А тогава, екипировка и навигация като сега – само в мечтите...

Ето затова се питам, как би се справил, Иво, само с карта и компас?!
Сякаш вече хората станаха много зависими от GPS и може би е нормално, но все си мисля, че това взима донякъде от
романтиката в планината.
Поздравления за Прехода! Respect Това Загората сте голяма работа! BG

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Юли 22, 2013 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Laughing
Това е единствената творба свързана с този маршрут, която прочетох.
Единствено, заради откровеността ти Иво.
Поздравления за ината на групата. То друга основателна причина не виждам да се мине целия наведнъж.
И кво са - догодина пак? Laughing Rolling Eyes
Земи напиши подробно каква храна носи на гръб.
А па тва с камъчетата е толкова трогателно. И пирамидките по върховете...
BG

пп - да си направиш възпоменателна тематична тениска Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юли 22, 2013 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Иво би се справил добре и само с карта и компас!Всъшност аз си включих машинката някъде около Котел(дотогава пазех батериите като резерв за GPS на Иво).Маркировката беше отлична.виждаше се добре и общо взето с изключение на Върбиш и Риш се следваше добре!Но както каза Иво защо да не ползуваме улесненията,които ни дава техниката!Защо да си утежняваме допълнително и без това тежкия преход?А колкото до мен,аз съм си преценил,че ще мога да си нося и канчето,и манерката,и колана,и касапския нож,и лосиона против изгаряне,и Рексоната за парфюмиране,и ред други неща и си ги нося!Проблемът ми бяха обувките(вече си взех поука),а не теглото на раницата!Всъщност мислех да си взема и сгъваемо столче за сядане,но не намерих място за него в раницата!Другият път ще си купя като на Иво една 70л. Ташевка,че моята е 50л. и ми се струва малка!Поздрави!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Пон Юли 22, 2013 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Гунди, герой си ти.
Голям мерак и воля се иска, за това което си направил, само че възползвай се и ти от улесненията на индустрията за туристическа екипировка. Very Happy
Другият път предлагам да минеш контролна проверка на багажа и оборудването Very Happy Very Happy

Иво, повече не можеш да се наричаш аджамия, на оръженосеца ти, на този етап по му приляга.Very Happy
Хайде догодина и другите Е-та да минете успешно, щом ви влече.
Пон Юли 22, 2013 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov