ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине-ZCEZBPM-пътепис-2013г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине-ZCEZBPM-пътепис-2013г.
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
... а другата с прословутия телевизор до чешмата преди Предел.


Чешмата с телевизора, над г.д. Българка, казва се "Бабин Райкин чучур".
Първо поздравления за успешния поход.
Второ овации за интересния и увлекателен пътепис.
Не съм го прочел още. Не мога да седя дълго на компа, левият ми крак е с оток от коляното надолу. При седене се отича повече.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Авг 12, 2013 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
HHristov



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 88
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:


Цитат:
Сега всички боровинкаджии по тези Етрополски зъбери знаят, че лятото вратите на лудниците се отварят и пациентите тръгват из планината.


А по-тежките случаи ги пускат зимъска


Това ме остави без дъх поне за половин час Respect Gamina, не съм се смял така от месеци.
Сря Дек 25, 2013 12:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сашож



Регистриран на: 15 Ное 2012
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей Ивайло, значи изтеглих ти трака,който си направил и мисля да го ползвам.Аз ще тръгна към края на месеца към 26ти Януари. Ако можеш да ми дадеш напътствия относно трака ти-става дума къде според теб НЕ мога да го ползвам предвид естеството на терена при зимната обстановка..например при местността Врелото при изворите на р.Пробойница (между х.Петрохан и х.Пробойнаца). Наясно съм,че може доста от дните да си виждаме само краката и може би ще разчитаме основно на ГПС-а - да се надявам, че няма да е в Централен Балкан Very Happy
Съб Яну 04, 2014 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сашож



Регистриран на: 15 Ное 2012
Мнения: 23
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Значи, мисля да запиша трак. Сега ще почна да звъня на всички хижи да видя каква е обстановката на всяка една-работи ли,предварително обаждане за готвене,на агрегат ли са...е такива...и според това да знам дали да пазя батериите на ГПС-а само за извънредни случаи иначе ще трябва да нося 15 чифта Very Happy . Аз писах на Орлин Чачановски, който има 3 зимни преминавания със ски, да ми каже някои неща. Всеки ден ще си водя нещо като бележки-пътеписче, ще снимам само да намеря камера, че преди 2 дена ми я откраднаха в хотела в Истанбул докато спя (заедно с планинарския ми часовник,парите и телефона....абе мани).Някой от форума ако може да ми даде някакви съвети,за каквото и да се сети, колкото и елементарно да е ,ще бъда наистина много благодарен.
Съб Яну 04, 2014 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Сашож написа:
..например при местността Врелото при изворите на р.Пробойница (между х.Петрохан и х.Пробойнаца).


Далеч съм от мисълта да давам акъл за зимна планина, тъй като в нея опита ми е нула... Oops Ще си позволя само да споделя личен опит свързан с Врелата (стръмното слизане от билото в посока Пробойница), и то при летни условия. При последното ми КЕ миналото лято при Червената локва се отклонихме вдясно веднага след локвата (буквално покрай нея) и хванахме черен път, който прави една голяма дъга от юг-югоизток и впоследствие навлиза в долината на Пробойница. Това в същия път, на който излиза и маркировката, просто ние го хванахме много по-рано, което ни струваше няколко километра повече (обаче с колело не се усеща, понеже е само спускане), но пък се спестява стръмното слизане през Врелата, където хора като мен не само не могат да спускат с колело, но дори се налага носене...
Не знам доколко е приложим зимата този вариант, споменавам го само информативно.
Вто Яну 07, 2014 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Сега ли го виждаш?Rolling Eyes И ти си един хакер!...

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Мар 18, 2014 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Айде, чети го и мисли за Е-4. Нещо ми се върти из главата...

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Вто Мар 18, 2014 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
...Някак си като видиш на картата тази планина дето почва от единия край на България до другия и край и ти се приисква да минеш по целия този път от началото до края.
Нямам това усещане за другите маршрути като Е-4 и т.н.
...

Smile Smile Smile +1

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Мар 18, 2014 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
чак сега прочетох пътеписът ти - поздравления за страхотния изказ и така добре представената информация. Винаги съм споделял радостта на хора минали това тежко изпитание каквото е "пътеката" на Ком-Емине. Много пъти съм мечтал но знам че това скоро няма да се случи - явно не съм готов. Поздрави и на "градския"
Сря Мар 19, 2014 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение нещо не разбрах Отговорете с цитат
Няма да питам повече " Защо си го причинявате?"- изложи Гунди своето становище по въпроса преди време.
Не разбрах, обаче, дали сплотената групичка целокупно завърши прехода и си хвърли комските камъчета в морето или преследването на мечтата позволи проявата на известни егоистични наклонности от вида: "Някъде по пътя на Дидо му стана лошо на стомаха и изостана да почине,а ние с Иво продължихме".
Трябва ли да разбирам, че "човекът" е на заден план? Прекрачваме го ако падне и отиваме на морето?
Сря Мар 19, 2014 4:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Tooth Tooth ръкопляскания
Сря Мар 19, 2014 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Тецко, всъщност Дидо го заровихме в една канавка край пътя, защото решихме че е предал богу дух.
Постарахме се да го заровим надълбоко и не знам как се е измъкнал изпод два метра пръст и е продължил. Smile
Преди Емона дори изтича напред да резервира местата, защото ние с Гунди едва се влачихме.

Има такава нова тема във форума за любителите на сапунките в която се ронят сълзи за предаденото довериеSmile.
И мен ме болеше коремът, а болката в краката не се търпеше, задника ме сърбеше, топките ми се бяха протрили и аз също бях на два акъла дали да спра някъде за ден два за хапове и мазила(главно за протритите си топки) или да продължа с градския, защото нямаше повече дни отпуск и трябваше като власите да се удави на края на Дунав и да не завърши.
Каквото и да бях избрал решението ми щеше да е окончателно и нямаше да съжалявам и опявам.
Както Тито спомена в оная сапункината тема не сме ходили на война и никой не е бил на крачка от ритването на камбаната.
Големи хора сме и можем да преценим какво да правим в подобна ситуация.

Начина на ходене на Дидо беше специфичен и той спираше доста пъти на ден за да хапва и пуши.
Това ни разбиваше ритъмът на ходене , ако сядахме за по половин час няколко пъти на ден после с Гунди нямаше да можем да продължим с добро темпо.
И адреналина пада и краката от почивките заболяват повече отколкото при ходенето.
Практиката беше Дидо сяда, а ние продължаваме, след половин час или повече ни настига .С ходенето нямаше никакви проблеми за разлика от нас и можеше да мине и двойни разстояния за деня.
Два пъти(Върбишкия проход, Добра поляна) решаваше да остане да си лекува краката и разстройството, но и двата пъти се отказваше и ни настигаше.
Ако поискаше да забавим щяхме да забавим и да си починем колкото е необходимо, но решението му беше да остане за ден или два на тези места.
Тези неопределени на брой дни не можехме да си ги позволим и продължихме с Гунди..
Не е малко дете , голям човек е и едва ли е искал да му държим ръката докато ходи до тоалетната и докато си пука пришките.

Тецко, не мога да ви разбера хората дето все търсите под вола теле и ревете като вдовичка за @@@.Smile

Ех,градски,скъпи мой градски,защо ти трябваше да ми разкриваш пътеписа!Като прочетох "мнението" на Тецко си казах-ето започва'СЕРИАЛА Мечо Пух"-втора серия,но с мен в главната роля.Затова си замълчах,знаейки,че ти ще се обадиш и произнесеш подобаващо!Не се излъгах-и аз не бих го казал по-добре.Даа,Дидо все ни пропускаше напред и все ни изпреварваше.Много сила имаше у това момче-е,все пак той е спортист!Но и ние не се изложихме! BG

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Сря Мар 19, 2014 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Е,твоят беше перфектно и духовито написан!Защо да повтарям и аз!Ти казваш всичко с точните думи,изрази и снимки! Very Happy

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Сря Мар 19, 2014 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност Дидо спираше и пушеше, докато изчакваше Иво и Гунди. Спря на Върбишки проход за са се изкъпи, спука и дезинфекцира пришките. Понеже това няма начин да стане на палатка преди вр. Байряка. Може би на пет км. преди с. Добра поляна Дидо получи такъв спазъм, с такава болка, че помоли Иво да му извади телефона от раницата. И горе - долу беше прескочен с думите, ти вървиш бързо и ще ни настигнеш. И въпреки, че спахме в една стая в с. Емона не беше сплотена групата. Подробности, като стигна до там с пътеписа. А дали бих тръгнал пак с тези хора?
Отговора е: Да!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Мар 19, 2014 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

п.с. tzezko, голям си интригант.Smile


Не бе, човек, не съм, просто нещо, което ми направи впечатление, не разбрах напълно и попитах.
Въпросът ми се събра на един ред, предизвика някакви многословни тиради за пришки, топки и т.н. и в крайна сметка не получи отговор. Явно, ритнатото или само наруганото таралежче е приоритет пред човека с кризата.
И престани да пласираш отпуската на другаря си- нали е имал още три-четири дни.

п. с. А пък без интрига нито роман става, нито филм- само булевардност и сапункаджийство.
Чет Мар 20, 2014 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov