ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КЕ за 5 дена
Иди на страница 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КЕ за 5 дена
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение КЕ за 5 дена Отговорете с цитат
Нещо интересно се задава: http://youtu.be/6h0HE3Xjv_E
Пон Фев 24, 2014 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
След като видяхме какво стори, вече му вярвам в успеха. Но има няколко подготвителни неща. Примерно, трябва да мине първо по трасето и да го запомни или да го маркира с нещо. Или това да го направят пред него други хора.
Да се ориентира по някакъв начин и да бяга за време, не ми се вярва. Ще има много загуба на време. Тук пътеките не са като към върховете, да са маркирани или да си личат следите.
Трябва да е по-бърз от велосипеда. Respect ръкопляскания

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Фев 24, 2014 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Да се ориентира по някакъв начин и да бяга за време, не ми се вярва.

Ми той е ориентировач все пак, с това си изкарва хляба Smile
Пон Фев 24, 2014 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, наистина ще е много интересно да видим нов рекорд Smile
Благодаря че сподели новината, Иване Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Фев 24, 2014 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ми то май е правено като гледам

http://kom-emine.com

в класиране има един за 120.16 часа
Пон Фев 24, 2014 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Dimo Kolev написа:
Ми то май е правено като гледам

http://kom-emine.com

в класиране има един за 120.16 часа

Шегуваш се нали? SmileSmile
Това е рекорда с колело.


Ми виж последния, пише маратонец Иво Стамболиев
Пон Фев 24, 2014 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Dimo Kolev написа:
ZCEZBPM написа:
Dimo Kolev написа:
Ми то май е правено като гледам

http://kom-emine.com

в класиране има един за 120.16 часа

Шегуваш се нали? SmileSmile
Това е рекорда с колело.


Ми виж последния, пише маратонец Иво Стамболиев

По тази логика и аз съм го взел за 120 часа защото реално като махна почивките през деня за 15 дена ходене ми излиза точно толкова като общ брой часове за цялото минаване. Всеки ден по няколко часа почивки.Даже може и под 120 часа чисто ходене да падна.Smile
Тези 120 часа човекът може да ги е направил за 12 дена по 10 часа на ден ходене. Може и за седмица да го е направил по 16-17 часа на ден.Това според мен са общите часове през които е бил в движение.


Добре де ти сам го каза ШЕГУВАМ СЕ. Ама дизела като нищо ще го направи
Пон Фев 24, 2014 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
абе ще е интересно
Пон Фев 24, 2014 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Да е жив и здрав и да има късмет да се размине без контузии по дългото трасе - ще успее , неограничени са му възможностите .
Наскоро четох интервю с него , в което стана дума за интересна случка от един лагер на Белмекен преди години . На една сутрин от лагера треньорката му заявила , че вечерта го чака на Мальовица и той в началото мислил , че е майтап - но не би ! Взел картата , огледал маршрута и ..... след осем часа бил на Мальовица . Та така Very Happy
Пон Фев 24, 2014 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Знам че най-бързото минаване е било за около седем дни, ама това е дет се вика на доверие щото доказателства няма как е минато.

5 дни и 14 часа
Пон Фев 24, 2014 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
е.
Знам че най-бързото минаване е било за около седем дни, ама това е дет се вика на доверие щото доказателства няма как е минато.


Има предвид от пешак, Радко повечето минавали по маршрута или го познават или са чели за неговите преминавания!
Нека пожелаем успех на Дизела, аз ще го подкрепя от началната точка: вр. Ком!!
Пон Фев 24, 2014 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
maneco написа:

Има предвид от пешак, Радко повечето минавали по маршрута или го познават или са чели за неговите преминавания!

Ако сте чели, както четете и това, което съм линкнал Laughing
Код:
ЛЮБОМИР ПАЛАКАРЧЕВ за неговото екстремно бързо пробягване на маршрута

както и
Код:
същото лято (86-та година) юни месец, четирима души от ТД - "Планинец" го преминаха за 6 дена. Това бяха Петко Лазаров, Иван Иванов, Иван Бойчев и още един, на който не си спомням името в момента.

Пон Фев 24, 2014 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Няма да му е проблем ориентирането нали има тракове.Smile
Ще ползват този на Тито и профилите на Митака за водата.Smile
Да не е луд да тръгне да прави рекорд и да тръгне като на сватба с карта и компас.
Ще загуби ценни часове и доста километри в лутане и чудене .
Може да се занимава с ориентиране, но целта ще е да се мине разстоянието, а не да се участва в състезание по ориентиране.

Със сигурност ще има добър екип за подръжка и няма да носи нищо повече от шише с вода и нещо сладко.
Не мисля, че ще има проблем да го направи. Дори кюфте като мен без раница, с хубави обувки и добър екип ще го направи за десет дена ако се напъне и разбира се ако не стане някой сакатлък.
Около 130 километра на ден ще трябва да минава.
За да го направи ще трябва да се движи през повечето време в лек тръст и да почива като ходи бързо.
Ще бъде интересно да се следи .
Ако има пряко предаване направо си вземам отпуска да го гледам.Smile

И защо го пишат 600км като не е толкова.
Реално е някъде към 640км.
Тито го беше сметнал дано чете да го напише колко е.
Друг е въпросът, че километър денивелация се равнява като време на близо 20 километра ходене по равното.
Това с километрите не може да служи за сравнение, защото ако Дизела тръгне по равно да минава 640 км ще ги направи доста по-бързо от тези 640км на Ком Емине.


Чета, чета аз Smile Пак я подемаме старата песен за разстоянието. Както много пъти сме писали не можем да вярваме напълно на GPS-а за реалното разстояние. Първо, защото той не отчита денивелацията, а само проекцията на траекторията в хоризонтална равнина и второ, зависи как е настроен да записва трак т.е. през какъв интервал записва точка. По моя трак излиза 561км, докато по този в клипа към 620. По съм склонен да вярвам на старата "притча" на колоездачите за 700-720км.

Иначе определено е амбициозен планът на "Дизела". Предполагам човекът е или ще бъде супер подготвен физически и логистично като очаквам да го съпътства организация поне като на Палакарчев - пост на всяко удобно за кола място с храна, вода и дрехи. Но дори и при такава подкрепа нищо не може да помогне срещу капризите на времето. Една буря на билото и до там с рекорда. Дано да случи на стабилно време както и да не го сполети някоя контузия. Ще следим с интерес.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Фев 24, 2014 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Разглеждал съм трака на Тито. Ходил съм и от Ком до Емине. От 561 км /без денивелации/ могат да се извадят максимум 10-12 км, при отлично познавана на трасето. значи остават над 110 км./ ден ....
МНОГО АМБИЦИОННО !!!!! Интересно ще е!!!
Ходил съм и на СтаРа 100х24, където ортопроекцията на трасето е под 80 км. а какъв е зор!!!!
Не подценявам възможностите на Дизела, все пак бих заложил на 6+ дена Smile
Вто Фев 25, 2014 12:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
5 дни при добро време и верните наркотици са напълно възможни за подготвен човек. Не познавам "Дизела" но от клипа изглежда сериозен. Хубаво ще е ако има тракинг у-во с него хем за безопастност, хем за проследяване. КЕ не е толкова тежко препядствие, колкото се изкарва за това в личен план самостоятелно-независимо преминаване тежи повече от гледна точка на изпитание.

_________________
www.senseofbulgaria.org
Вто Фев 25, 2014 4:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Следваща
Страница 1 от 45

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov