ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
как се стига до обсерваторията Рожен

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
как се стига до обсерваторията Рожен
Автор Съобщение
GeorgiP11



Регистриран на: 08 Юли 2012
Мнения: 66

Мнение как се стига до обсерваторията Рожен Отговорете с цитат
Можете ли да ми кажете как се стига до обсерваторията Рожен, съответно пеш колко време е похода и дали има възможност до някъде за качване с кола ?
Сря Юли 31, 2013 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
georgetg



Регистриран на: 19 Май 2011
Мнения: 20
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Пътя до обсерваторията си е асфалтиран.Иначе според картата има и пътеки от Чепеларе, Пампорово, Момчиловци...ама някой ако е ходил скоро да каже в какво състояния са, че моя опит с Родопските пътеки е плачевен - като игра на "тука има - тука нема е" Laughing

_________________
Prefer a feast of friends to the giant family...
Сря Юли 31, 2013 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
С кола се стига до обсерваторията. Ако се идва от Чепеларе да речем, на разклона за Пампорово се продължава направо за Смолян през прохода Рожен. Минава се покрай големи поляни отдясно на пътя. Стига се до един хотел отляво на пътя. Там е разклона за НАО Рожен, както и за Хайдушки поляни. По-нагоре пак има разклон с табела за НАО вляво. Ходих там през 2008 г. и се качвах на голямата кула, но трябва да се улучи група (поне тогава така ми обясниха) иначе за 2-3 души не им се занимавало. Има входна такса за кулата, която включва и лекция горе. Иначе от терасата на кулата има хубави гледки на 360 градуса.
Пешеходните маршрути дотам не съм ги проучвал, но има и от Пампорово и от Чепеларе. Първата е червената маркировка Е8, която минава на около 1,2 км. по права линия от НАО и на 2,2 км. по маркирана пътека (не знам как е маркирана) и след това по пътя. Маркировката от Чепеларе минава на 200-300 м. северно от портала на обсерваторията, като би трябвало да има маркирано отклонение до там.
Сря Юли 31, 2013 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Има асфалтов път до НАО. Общо взето от прохода Рожен /където е хотела/ има табели към НАО до сами нея.
Пешеходните пътеки от Чепеларе и към Пампорово ги минавах тази пролет със снегоходки, а миналата година от Пампорово пеш през пролетта. Писал съм във форума и за двата похода. От пампорово маркировката е магистрална, от Чепеларе - в началото е кофти, после се оправя /от някакъв параклис беше/
Сря Юли 31, 2013 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov