ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Въпрос
Автор Съобщение
kamtsch



Регистриран на: 02 Авг 2013
Мнения: 1
Местожителство: Пловдив

Мнение Въпрос Отговорете с цитат
И моята дилема: Туристическите ми обувки са зимни MERIL. Сега ми предстои преход в планината и пред мен е дилемата дали биха ми издържали краката август месец пет дневен преход в планната със тези зимни обувки Confused Немога да дам в момента пари за летни, но ми се струва и апсурдно да тръгна с обикновенни летни маратонки с мека подметка и бързо мокрищи се. Моля от някой за мнение Confused Confused Confused Rolling Eyes
Пет Авг 02, 2013 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Дай линк да видим обувките и кажи в коя планина ти е прехода. В Балкана можеш да минеш по маратонки, с уговорката, че внимаваш да не стъпваш накриво. То всъщност навсякъде можеш, имам познати, които си щъкат лятото в Пирин по сандали и без поражения Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Пет Авг 02, 2013 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
georgetg



Регистриран на: 19 Май 2011
Мнения: 20
Местожителство: Варна

Мнение Re: Обувки в планината Отговорете с цитат
kamtsch написа:
Туристическите ми обувки са зимни MERIL


Предполагам имаш предвид Merrell Rolling Eyes

Моите 5 ст. - аз лично не бих си го причинил това със зимните обувки(всъщност "колко зимни" Laughing са?) На мен ми загряват табаните само като сложа дебели чорапи в ниските летни Merrell-ки. Казваш, че нямаш възможност за нови обувки, но само като инфо ще кажа, че аз от моите съм доста доволен - за три години не са мръднали - възможно най-евтиния вариант в магазина като ги купувах - проветриви, без мембрана, с Вибрам подметка, около 100-120 лв. бяха.Не съм сигурен, но май наскоро мярнах и по-евтини.А ако говорим и за други марки, предполагам и доста по-надолу...

едит: Gamina е права - и аз имам приятели, които си щъкат по гуменки - миналата година единия си мина без проблеми траверса Добрила-Ботев (а бая си духаше горе).На мен не ми е комфортно постоянно да внимавам къде ще се 'лъзна, но някои успяватSmile

_________________
Prefer a feast of friends to the giant family...
Пет Авг 02, 2013 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Пробвай с маратонки ще се изненадаш колко е добре. Обаче задължително ниски гети или широк крачол за да не се събуваш през 20 минути да си чистиш боклуци. Маратонките който съм виждал за планинско бягане са идеални аз нося за бягане по асфалт модел на риибок. Обаче гледай да е тесна подметката тоест ако е много широка/разплута и прочие ако ме разбираш лесно ще кълчиш крака. С ранищка до 7-9 кг ще се родиш. Пак да отбележа гледай за бягане моделите а не градски, лейжур, фашън или там как им викат! Внимавай само при наклон да страничен наклон/траверс да не те убиват на кокалчето/глезена. По пътека с Риибока Ето ме на билото на Стара планина от север на вр. Баба на път за Аджиица. над 25км без да се усещат болки или умора в краката.
Пет Авг 02, 2013 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov