ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
карта OFRM Geotrade
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
карта OFRM Geotrade
Автор Съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение карта OFRM Geotrade Отговорете с цитат
Здравейте,колеги!Имам молба,но не съм много в час с технологиите,затова моля да ме извините,ако не съм обяснил нещо правилно!
Та проблемът е следния-имам Дакота 10-върши ми перфектна работа(за парите си)! Smile Като ходихме на Ком Емине машинката си работеше добре,но ме дразнеха и понякога ме объркваха тези изолинии(контури) с надморската височина и изписаните цифри.Просто екранът се претрупваше с обекти и изолинии.Това ставаше като ползвах топографската карта на OFRM Geotrade TOPO CYR 5.60-най-вече за Източна Стара планина(там няма все още хубава БГ Маунтайн).Един приятел ми е сложи-изтеглил е отнякъде и я инсталира,но не може да махне тези изолинии.Днес се мъчи-не става и ми каза да помоля тук във форума-дали има някой с олекотена версия(лайт) версия на тази карта-модел от 5.60 нагоре и не му представлява трудност-да ми я прати,а той щял да я инсталира и да ги махне тези контури(изолинии).
Оф Think ,дано съм обяснил добре проблема!Целта ми е да поизчистя малко екрана от тЕя линии.Благодаря на отзовалите се и на съветите ви!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Пет Авг 02, 2013 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бих вметнал две неща тук:
- първо, Геотрейд картата не е безплатна, предполагам знеш това
- второ, доколкото си спомням, изолиниите на BgMountains картата са през 10 метра, тези на Геотрейд картата са през 25, т.е. ако се оплакваш от претрупване, първата би следвало да ти пречи повече. Възможно е да наслагваш двете карти, тогава преплитащите се и разминаващи се изолинии наистина са дразнещи. (Ако е така просто изключи едната карта.)

Също не схващам, що за топографска карта ще е тази без изолинии и за какъв ти е?
Пет Авг 02, 2013 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Сега се връщам от нощна и благодаря на igurbev за бързия отговор!Да,явно се наслагват двете карти.Сега като изключих БГ Маунтайн изолиниите се разредиха доста.Явно така ще карам-като има обхват едната,изключвам другата и обратно.За втория въпрос-като минавахме Ком Емине и бях пуснал трака на Тито,много ме дразнеха тези изолинии и Иво(ZCE..)даде съвет да ги махна-на неговата машинка нямаше такива контури и по-лесно се следваше трака на Тито.Но,като не мога да ги махна,поне ще ги поразредя като изключвам излишната карта!Благодаря!Приятен ден! Croc

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Съб Авг 03, 2013 5:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
.
Тогава хоризонталите стават прекалено много

Те хоризонталите не могат да станат повече или по-малко-на едната карта (както каза Ванката)са през 10,на другара-през 25м. и това си е! Smile
Нед Авг 04, 2013 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Абе ти земи си обещай да използваш познати и достъпни литературни изразни средства,че по-рядко да"плюнча червения молив"и да поправям Very Happy
Нед Авг 04, 2013 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има ли я въпросната карта OFRM Geotrade "отключена" (май е терминът), т.е. във формат за инсталация на компютър и съответно за достъп до нея през MapSource, BaseCamp и т.н.?
Сря Апр 30, 2014 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Има ли я въпросната карта OFRM Geotrade "отключена" (май е терминът), т.е. във формат за инсталация на компютър и съответно за достъп до нея през MapSource, BaseCamp и т.н.?

И мен това ме интересува живо, също така има ли някой който е инсталирал тази карта в гпс-а заедно с БГ Монайна, дали ще има проблем да работят заедно.
Или може би едната трябва да е изключена за да не се притрупва пейзажа?

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Апр 30, 2014 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
OFRM Geotrade и BGMountains няма проблем да са активни и двете. Тогава "надделява" OFRM Geotrade, а от втората печелиш само изолиниите за релеф, че поне при мен OFRM Geotrade (купена с приемника) няма такива.
Виж, когато имаш активен лист от топографската карта, другите карти "умират".
Сря Апр 30, 2014 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Хм, ОFRM също има изолинии но трябва да ползваш TOPO варианта на картата.
Разликата беше в броя им, тоест на едната са по-детайлни.
Не мога в момента да цитирам точни цифри но със сигурност OFRM има такава информация.
Аз винаги съм предпочитал BGMountains за планина но активирам или едната или другата.
Принципа е че за един регион трябва да има само една активна карта.
Обратното е предпоставка за проблем.

Колкото до въпросът за мапсорс вариант на ОFRM - ами не съм попадал до момента.
Просто имам лиценз и не се е налагало да търся.
Ако имаш все пак версия за мапсорс на този продукт няма никакъв проблем да се отключи след това.
В нет-а има няколко програми за целта.

П.С: Изолинните на OFRM са през 25м:


Чет Май 01, 2014 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Има ли я въпросната карта OFRM Geotrade "отключена" (май е терминът), т.е. във формат за инсталация на компютър и съответно за достъп до нея през MapSource, BaseCamp и т.н.?

Официално я има тук: Купи OFRM Geotrade с поддръжка за Mapsource (download) - 2 години на цена 109.98 лв
Цитат пак оттам:
Цитат:
Ако желаете да закупите поддръжка за работа с компютър (инсталационна версия на картата с MapSource) за вече регистриран картов лиценз, можете да направите това чрез бутона "ЪПГРЕЙД - Поддръжка за PC"


Неофициално - къде ли не, но това е отделен въпрос.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 01, 2014 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
ъъъм ... точно толкова колкото с всеки софтуер, музика или филм въпроса е по скоро морален (оставяме на страна законовия аспект, който по тия ширини за добро или зло не работи) - смяташ ли, че тия хора са заслужили парите ти и доволен ли си от продукта и би ли искал да ги подкрепиш да го развиват.

Цитат:
хакването на картите е доста трудно при по-новите модели по мои впечатления

Всъщност става все по лесно.

Специално на OFRM дразнещото е, че картата докато беше с акцент офроуд беше безплатна и се правеше с доброволно пращане на тракове. Към тая хубава работа закачиха обаче асфалта и сега ти искат пари и за него, ако и ти да не го искаш. Ок - над асфалтовата част се работи. Нормално е да не е free. Но с това общо взето утрепаха бъдещето на офроуд частта и рано или късно безплатните алтернативи ще ги задминат в това отношение. Всъщност за Рила, Пирин и централен Балкан са ги задминали. То е ясно, че от асфалта се печелят пари, но с това ми паднаха в очите. Можеше да отделят офроуда и да му искат някаква по скромна сума. Можеше да продължат да го правят със стария компилатор и да се инсталира на мапсорс и бейзкамп ... ама найсе.


Последната промяна е направена от outfaced на Пон Фев 02, 2015 9:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Фев 02, 2015 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Мдаа, нейсе.
Всъщност на туристически уред аз не бих платил лиценз за ОФРМ.
Има бегемаунийн.
Имам лиценз за ОФРМ на 60-ката, при това лайф тайм, питах ги дали мога да го прехвърля на др. уред тъй като от доста време няма никакъв сми от него и ми отказаха.
Не че са много пари но са абсолюто излишни за такъв уред!
Пон Фев 02, 2015 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
outfaced написа:

Цитат:
хакването на картите е доста трудно при по-новите модели по мои впечатления

Всъщност става все по лесно.

Щом е толкова лесно, предполагам няма да те затрудни да ни "светнеш". В последните версии валидацията се правеше с инсталирането на някакъв сертификат. Как се заобикаля това?

Esper написа:
Не че са много пари но са абсолюто излишни за такъв уред!

Естествено, че не са абсолютно излишни. Въпреки че наистина не я изпозлвам често, не веднъж съм правил справки с ОФРМ картата за пътеки, които ги няма BgMountains картата.
Пон Фев 02, 2015 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:

Щом ...

http://www.ipmart-bg.com/ Натам си ти.
Аз съм с инсталирана в Мапсорс 2014q3 Topo Lat. Не мисля, че в q4 има нещо много ъпдейт.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Фев 02, 2015 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
igurbev написа:

Щом ...

http://www.ipmart-bg.com/ Натам си ти.
Аз съм с инсталирана в Мапсорс 2014q3 Topo Lat. Не мисля, че в q4 има нещо много ъпдейт.

Линкът не работи (може би иска регистрация). Можеш ли да копнеш описанието.

БТВ: Ристо, ти не беше ли с 60-ка?
Пон Фев 02, 2015 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov