ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
карта OFRM Geotrade
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
карта OFRM Geotrade
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Линкът не работи (може би иска регистрация). Можеш ли да копнеш описанието.
БТВ: Ристо, ти не беше ли с 60-ка?

Иска регистрация, да - за това споменах, че натам си ти. Отиваш в раздел "GPS устройства" -> "БГ карти за Garmin" и влизаш в темата за версията, която те интересува.
БайДъУей - да.
Само не ми казвай, че в по-новите версии на приемника инсталацията на карти е различна от на 60-ката Shocked

пп - виж този линк за кирилична за Мапсорс - ЦЪК

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пон Фев 02, 2015 10:34 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Фев 02, 2015 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:

Естествено, че не са абсолютно излишни. Въпреки че наистина не я изпозлвам често, не веднъж съм правил справки с ОФРМ картата за пътеки, които ги няма BgMountains картата.


И аз така но просто защото я имам.
За такива справки обаче не бих платил лиценз към настоящият момент.
От моя гледна точка е ненужен разход за ръчен уред.
Пон Фев 02, 2015 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Само не ми казвай, че в по-новите версии на приемника инсталацията на карти е различна от на 60-ката Shocked

Да, освен обичайните файлове е добавен още един - този на сертификата. 62-ката успях да я блокирам веднъж действайки по старата известна процедура.

Цитат:
Отиваш в раздел "GPS устройства" -> "БГ карти за Garmin"

Е няма такъв раздел.


Последната промяна е направена от igurbev на Пон Фев 02, 2015 10:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Фев 02, 2015 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Ристо Туристо написа:
Само не ми казвай, че в по-новите версии на приемника инсталацията на карти е различна от на 60-ката Shocked

Да, освен обичайните файлове е добавен още един - този на сертификата. 62-ката успях да я блокирам веднъж действайки по старата известна процедура.

Виж в горния пост допълних връзка към последната версия за мапсорс. Не съм я инсталирал нея. Възможно е да не работи рутирането след инсталация.

igurbev написа:

Е няма такъв раздел.

Регистрира ли се?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Фев 02, 2015 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Виж в горния пост допълних връзка към последната версия за мапсорс. Не съм я инсталирал нея. Възможно е да не работи рутирането след инсталация.

Аз говорех за инсталирането на устройството, не за Мапсорс версията.
Всъщност имам платен лиценз за последната. Като ги сравнявам, виждам че което съм свалил от сайта им е 213 мб, срещу 94 мб в линка.

Цитат:
Регистрира ли се?

Не.
Пон Фев 02, 2015 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Има бегемаунийн.

То има, ама в някои части на Централен Балкан си жив емрЕл с бегемаунтийн.
Това естествено не критика към картата. Със сигурност нещата ще се ъпгрейдват след време. Най-добре е да имаш на устройството и двете карти и при нужда да "превключваш". А в крайна сметка, съм сигурен, че и бегемаунтинс след време ще стане платена, което е логично и правилно, заради трудът, който от се хвърля от хората, които са познати и в този форум. Тогава трЕбЕ да обсъждате как точно да я хакнете...във форума "бг мама". Smile


Последната промяна е направена от joropc на Пон Фев 02, 2015 11:20 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Фев 02, 2015 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:

Не.

Ми няма да го видиш.
Тука и един торент за тази версия на картата.

пп - утре сигурно ще попреместя мнения от тази тема, че се пооляхме

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Фев 02, 2015 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
А в крайна сметка, съм сигурен, че и бегемаунтинс след време ще стане платена, което е логично и правилно, заради трудът, който от се хвърля от хората, които са познати и в този форум.

Не бъди толкова сигурен, случват се понякога и чудеса. Smile
Пон Фев 02, 2015 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
http://www.ipmart-bg.com/ Натам си ти.

igurbev написа:
Можеш ли да копнеш описанието.


outfaced написа:
Всъщност става все по лесно.

Би ли описал в какво се изразява по-лесното?
Пон Фев 02, 2015 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Щом е толкова лесно, предполагам няма да те затрудни да ни "светнеш". В последните версии валидацията се правеше с инсталирането на някакъв сертификат. Как се заобикаля това?

Е това май противоречи на някои правила на форума. Very Happy
Ама необятна е руската интернет шир.

Цитат:
Ако желаете да закупите поддръжка за работа с компютър (инсталационна версия на картата с MapSource) за вече регистриран картов лиценз, можете да направите това чрез бутона "ЪПГРЕЙД - Поддръжка за PC"

Това интересно наистина ... мислех че от 4.9 няма инсталер за PC. Проблема е, че без него тополините не се виждат върху нормалната карта (по принцип са 2 отделни карти, топото е прозрачна). Има разни чалъми да се насложат, но нито един не работи като хората навсякъде.


Инак OFRM и BGm върят заедно на ГПС, но OFRM има по висок приоритет и стои отгоре.
Вто Фев 03, 2015 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В случая аз не визирах конкретно ОФРМ, а съпорта на по-новите модели и съответно карти за сертифициране, при които старата, добре известна техника на генериране на ключ за двойката device id и family id с последващо отключване в Мапсорса не е приложима.

outfaced, да разбираме ли, че "по-лесно" в твоята трактовка е опцията да се потърси сътветната карта вече отключена из руските сайтове?
Вто Фев 03, 2015 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Без да претендирам за компетентност в материята, доколкото аз съм се сблъсквал с "проблема", защитата на гармин дивайсите се дели на 3 категории:

1. Тази за която говори igrubev. Картата се активира от дивайса само с UNL файл. Пример - 60 серия. Ако картата е отключена не е необходим.
2. После се появи необходимост от нещо като сертификат - GMA файл. Ако картата е "отключена" не е необходим GMA. Пример - 62 серия.
3. Новите дивайси след началото на 2014, 64 серия например. Те имат някаква допълнителна защита, която не позволява да устройството да работи с отключени карти. Нямам идея за механизма на отключване при тях но май е на хардуерно ниво.
Може би задължително GMA файл, който е по-сложно да се генерира?

Пак казвам - не съм "капацитет" и ако не е така се чувствайте свободни да ме поправите Laughing

Колкото по темата за ОФРМ - аз имам 3 лиценза. Няма проблем с това, просто преди време ме издразни, че ми отказаха прехвърляне на лиценз от дивайс, който няма нужда вече от тази карта на друг, на който имам нужда от нея.

Обясниха ми, че лиценз се прехвърля само ако дивайса е подменен от Гармин заради дефект.
Също така ми обясниха, че може да се направи компромис но за Мапсорс лиценз.

Не зная защо - може би зад отказа стои някаква основателна причина.
Вто Фев 03, 2015 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:

3. Новите дивайси след началото на 2014, 64 серия например. Те имат някаква допълнителна защита, която не позволява да устройството да работи с отключени карти. Нямам идея за механизма на отключване при тях но май е на хардуерно ниво.
Може би задължително GMA файл, който е по-сложно да се генерира?

Имаше една тема преди, където сякаш стана на въпрос (може и да си измислям, не ми е много ясен спомена), че новите устройства могат да работят само с лицензирани от Гармин карти (което не е свързано с това дали са безплатни или не). В крайна сметка се оказа, че 64 все пак работи с BgMountains - ще рече, че това твърдение не е съвсем вярно.
Вто Фев 03, 2015 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
В крайна сметка се оказа, че 64 все пак работи с BgMountains - ще рече, че това твърдение не е съвсем вярно.


до лятото твърдението беше вярно


след това излезе решение, което може да се намери по съответните форуми ...
Вто Фев 03, 2015 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
E99



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, тъй като реших да си взема точно 64s (та и го поръчах), именно след като четох из форума, че работи с bgmountains, може ли да ми кажете какво е действителното положение?
Вто Фев 03, 2015 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov