ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За хижа Чаирски езера
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
За хижа Чаирски езера
Автор Съобщение
Росен 76



Регистриран на: 05 Авг 2013
Мнения: 28
Местожителство: хижа Чаирски езера

Мнение За хижа Чаирски езера Отговорете с цитат
Здравейте,любители на планината.Очаквам вашите мнения,впечатления или препоръки за хижа Чаирски езера.
Пон Авг 05, 2013 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: За хижа Чаирски езера Отговорете с цитат
Росен 76 написа:
Здравейте,любители на планината.Очаквам вашите мнения,впечатления или препоръки за хижа Чаирски езера.


Здравей , Росене ! Smile

Препоръка номер едно - никога повече не оставяй хижата без Бира Old ! Че безалкохолната ич не фаща дикиш Laughing .....Иначе другото е известно почти на всички - едва ли по нашите планини има хижари като теб и майка ти Wink ! А и местенцето е уникално ! Сърдечно ви желая да се сбъднат всичките планове които имате за това райско кътче от Родопа планина ! Поздрави, и се гответе на есен за набег от търсачи на силни кулинарни усещания Laughing !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Авг 05, 2013 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: За хижа Чаирски езера Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Росен 76 написа:
Здравейте,любители на планината.Очаквам вашите мнения,впечатления или препоръки за хижа Чаирски езера.


Здравей , Росене ! Smile

Препоръка номер едно - никога повече не оставяй хижата без Бира Old ! Че безалкохолната ич не фаща дикиш Laughing .....Иначе другото е известно почти на всички - едва ли по нашите планини има хижари като теб и майка ти Wink ! А и местенцето е уникално ! Сърдечно ви желая да се сбъднат всичките планове които имате за това райско кътче от Родопа планина ! Поздрави, и се гответе на есен за набег от търсачи на силни кулинарни усещания Laughing !

Абсолютно подкрепям!И за хвалбите и за..препоръката,че ми излезе душата да ги мъкна тия тенекета от Мугла чак че и за 2 дена...
Вто Авг 06, 2013 8:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic Абе стига с тая бира по Родопите бре! Чета, чета Хайтов - там все за ракия и вино пише, а за бира само подигравателно Wink


Аз лични впечатления от хижата нямам - спал съм само на палатка там. Природата наистина е страхотна. Самият факт, че търсите препоръки и отзиви от туристите е силно впечатляващ! Вероятно скоро ще ви посетим.
Вто Авг 06, 2013 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Росен 76



Регистриран на: 05 Авг 2013
Мнения: 28
Местожителство: хижа Чаирски езера

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за препоръката,Павел.До преди две години не зареждах никаква бира,поради това,че нямах подходящ транспорт,с който да снабдявам.Но от миналата година през летния период гледам винаги да има 4-5 вида бира.А що се отнася за вино или ракия-при мен не се продава,но пък който иска-може да си носи и да си пие,няма проблем.
Вто Авг 06, 2013 8:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Росен 76



Регистриран на: 05 Авг 2013
Мнения: 28
Местожителство: хижа Чаирски езера

Мнение Отговорете с цитат
ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ
До всички любители на планината,които планират да посетят хижа Чаирски езера и това райско кътче,наречено,,Чаирите,,.
Имам сведения,че колегите ни от хижа Триградски скали,както и тези,от пещерата,,Дяволското гърло,, ,които са под тяхно попечителство,разпространяват фалшива информация,според която хижа Чаирски езера не работи.
Не бих желал да коментирам отношението на колегите ни спрямо нас/нека всеки си направи извод за себе си/
Хижа Чаирски езера не е спирала да работи с туристи.Така,че всеки,който планира да ни посети,ще бъде посрещнат и обслужен.
Ако желаете да получите правилна информация относно хижата,можете да ми се обадите на 0878 193942 или да ми пишете на email h.chez.rosen@abv.bg.
А на сайта ни www.chairi.com може да разгледате много снимки от природата в близост до хижата.
Заповядайте при нас.Очакваме ви.


Последната промяна е направена от Росен 76 на Чет Авг 08, 2013 9:31 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Авг 07, 2013 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение препоръки... Отговорете с цитат
И с бира и без бира Чаирите са си чудесни, природата там прелестна, а хижарите Росен и Софка точните хора, на точното място.
ПРЕПОРЪКА: Давайте и занапред смело все така и бъдете живи и здрави!
А на Банко триградски селските номера си ги знаем и няма какво да му правим реклами. Триградски скали не е хижа, а какво е не знам.
Роска май имаш грешка в дадените мейл и сайт. Дали не е h.chez_rosen@abv.bg или h.chezrosen@abv.bg и сайта www.chairi.com ?

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Сря Авг 07, 2013 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Росен 76



Регистриран на: 05 Авг 2013
Мнения: 28
Местожителство: хижа Чаирски езера

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря,Евгени,направих корекция.
Сря Авг 07, 2013 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Искам да попитам - разрешен ли е риболовът в езерата и евентуално каква риба има там. Знам, че по-нагоре има рибарник, но това не ме интересува.
Сря Авг 07, 2013 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Искам да попитам - разрешен ли е риболовът в езерата и евентуално каква риба има там. Знам, че по-нагоре има рибарник, но това не ме интересува.


Това по-нагоре е било рибарници преди доста време. От доста години определено не е поддържано, освен едни тебели,че риболова бил забранен Smile . Виждал съм там някоя и друга заблудена пастърва и доста часовници(слънчевки, слънчаци), тях пък къде ли ги няма Evil or Very Mad .
В езерата долу риболова е разрешен по общия ред, ама да хванеш нещо не е лесна работа Very Happy . Аз лично съм хващал няколко кротушки, колкото да покажа на едни младежи, че може да се хваща при мерак и с малко пиниз (с въдица разбира се).

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Сря Авг 07, 2013 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
08.08.2012та година... Група от изтощени кашкавал-туристи пристига във вашата хижа... Най-страхотната мусака с кълцано телешко месо, която съм ял. Живи и здрави да сте. Smile Имаше и цяла тумба хлапета, мисля че бяха на детски лагер. Smile
Сря Авг 07, 2013 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Роскааа ... Respect
За рибарите - риболова е разрешен в горното езеро при вилата на летеца (бившия рибарник) и езерото отдясно и отдолу на пътя под хижата. В горното - слънчаци и каракудки. Пъстърва - няколко бройки американка в ограденото отляво на пътя под вилата - избягали от ограденото с тенекета. Стопанистващите вилата там си пускаха пъстървите за гостите да е прясна рибата. В долното разрешено - кротушки, лешанка, кефал до 2 кг. Доста се е затлачило и изплитняло. Кефала налита на почти всичко естествено и изкуствено, сутрин и привечер. Другите три (четири всъщност) са защитени и забранени за риболов. Държат още шаран и пъстърва. В големия гьол има митично големи кефали Shocked . Ако не си местен, горския прави проблем, дори с билет ... ако мине де ... Чаирската е забранена от години за риболов, с ВЕЦ-а и доразказаха играта, а и така беше много изтърбушена. Ловил съм само в разрешените, другото инфо е плод на наблюдения и лежане по околните брегове. ... някои сцени с пъстървови риби си мислех че ги има само по дискавъри ... ама ги видях и там Very Happy

Освен ходенето по баирите и зачукването на майната си, много обичам и някой да ми приготви нещо топло на тия места ... пататника на Софка - най-хубавият за нас! ... прясното сирене ... шипковият малмалад ... айде стига, че форума стана кулинарно-рибарски Wink

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Авг 08, 2013 12:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Роскааа ... Respect
За рибарите - риболова е разрешен в горното езеро при вилата на летеца (бившия рибарник) и езерото отдясно и отдолу на пътя под хижата. В горното - слънчаци и каракудки. Пъстърва - няколко бройки американка в ограденото отляво на пътя под вилата - избягали от ограденото с тенекета. Стопанистващите вилата там си пускаха пъстървите за гостите да е прясна рибата. В долното разрешено - кротушки, лешанка, кефал до 2 кг. Доста се е затлачило и изплитняло. Кефала налита на почти всичко естествено и изкуствено, сутрин и привечер. Другите три (четири всъщност) са защитени и забранени за риболов. Държат още шаран и пъстърва. В големия гьол има митично големи кефали Shocked . Ако не си местен, горския прави проблем, дори с билет ... ако мине де ... Чаирската е забранена от години за риболов, с ВЕЦ-а и доразказаха играта, а и така беше много изтърбушена. Ловил съм само в разрешените, другото инфо е плод на наблюдения и лежане по околните брегове. ... някои сцени с пъстървови риби си мислех че ги има само по дискавъри ... ама ги видях и там Very Happy

Освен ходенето по баирите и зачукването на майната си, много обичам и някой да ми приготви нещо топло на тия места ... пататника на Софка - най-хубавият за нас! ... прясното сирене ... шипковият малмалад ... айде стига, че форума стана кулинарно-рибарски Wink


Значи да разбирам, че ако отида за 2-3 дни и си нося мухарката няма да скучая?
Чет Авг 08, 2013 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
const



Регистриран на: 16 Авг 2013
Мнения: 2
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На 13-и август тръгнахме по маршрут хижа Ледницата – Мугла – хижа Чаирски езера. По пътя се забавихме и нямаше как да предупредим, че ще закъснеем, – телефоните ни нямаха обхват. Затова много се изненадахме, когато се обади Росен, хижарят на Чаирските езера. Хората се бяха притеснили, че закъсняваме, и дори ни предложиха да ни пресрещнат с транспорт. Успокоихме ги, че идваме.
След около час наистина вече бяхме в базата, където ни посрещна леля Софка, майката на Росен. Настани ни по стаите, показа ни баните и тоалетните. Навсякъде беше много чисто и подредено. Баните са съвсем нови и през цялото време имаше топла вода.
На вечеря ядохме чудесна пилешка супа, а мъжете – мусака, за която още говорят, и за десерт – диня. На закуска страхотни мекици – със сирене, шипков мармалад, конфитюр от горски плодове и мед – кой каквото пожелае. Цените са нормални, особено като се имат предвид вкусът и качеството на храната (а може би и това, че продуктите трябва да се доставят на много недостъпно място).
Четохме в коментарите и за други специалитети на леля Софка, които ще си оставим да опитаме следващата година.
Природата на Чаирските езера е наистина страхотна, но, съчетана с топлото и грижливо отношение към туристите от страна на Росен и леля Софка, прави мястото наистина неповторимо. Благодарим ви и дано се видим пак!
Нед Авг 25, 2013 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Искам да попитам - как е пътят от Османов вир до Чаирски езера? В смисъл струва ли си да се върви пеш, красиво ли е? Понеже сме минавали от Триград и да не се повтаряме ако си струва...
Сря Авг 28, 2013 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov