ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За хижа Чаирски езера
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
За хижа Чаирски езера
Автор Съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Красиво е по пътя, ама откакто направиха ВЕЦ-а, си е още по каменисто. Не че не го ходим целия път, даже и през стария паднал мост, вместо по пътеката от Янчев склад. Малък каньон си е, 7 км са от Османов вир до Янчев склад, където е пряката пътека за Чаирите, иначе още 4 км са по пътя, ама пък и те са хубави - пътя се вие по отвесен склон с чудесни черни борове и гледки. Качете се по пътеката от Янчев склад, слезте по целия път, ако сте обратно към Османов вир. Има скално мостче, едни казани след Чамленско дере. Вода има в началото на пътя при една беседка. После - на Чаирите.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Авг 28, 2013 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Росен 76



Регистриран на: 05 Авг 2013
Мнения: 28
Местожителство: хижа Чаирски езера

Мнение Отговорете с цитат
По пътя ще ви хареса. Чаирското ждрело е с доста по ниски скали от триградското,но също е живописно На около 3 км по пътя,от дясно има естествена скала,наподобяваща слон.Мястото не е обозначено с табела,но сигурно ще го забележите.Ако решите да стигнете до хижата по пътя/цялото разстояние е 10 км/,ще минете под изкуствено прокопан скален свод.По нагоре стигате до разклонение наляво,маркирано с червена маркировка за Мугла. Ако тръгнете по него,ще излезете направо до едното от езерата.От там наляво,имате по-малко от километър до хижата.Но ако искате да минете през Пияната гора,ще трябва да подминете това отклонение и около 100 метра по-нагоре,пак да свиете наляво по затревения изоставен път.Гората,в която ще влезете,е Пияната гора.Малко по-нататък има паднал дървен мост.Минава се в дясно от моста по пътека,по която отново ще излезете на пътя отатък реката.След това стигате до отбивка на дясно,която подминавате,след нея и отбивка наляво,която също подминавате,като продължавате направо.След малко ще видите хижата.По- прекия вариант е да пресечете по пътеката,която започва от бетонния мост/1,3 км изкачване/,по табелите за Мугла и за Гела,което се взема за около 30 минути.Ще излезете направо пред хижата.
За голямо съжаление,всички табели за хижа Чаирски езера,от посока Триград,са свалени от ,,доброжелателите,,ни.Така,че следвайте маркировката за с.Мугла и за с.Гела,която минава през хижа Чаирски езера.
Ако имате проблем,пробвайте да ми се обадите на 0878193942/обхвата по пътя се губи/.Успех.
Чет Авг 29, 2013 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Много ви благодаря - аз вече бях Smile
Страхотна хижа със страхотни стопани! Най-добрите условия за хижа до която няма път. Ядохме пататник... изключително! Лових риба ... не че не хванах, но някак скромно Wink Въобще... страхотно. Мисля за няколкодневно оставане с обиколка на забележителностите.
Още веднаж - Благодаря на Росен и майка му за чудесното изкарване! Ще напиша отделно за цялото пътешествие.
Нед Сеп 01, 2013 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
Членове на ЦАСД ползват 50% отстъпка. Question Question Arrow Църква на адвентистите от Седмия ден Exclamation Question

или гугъл е виновен Arrow Idea
Пон Сеп 02, 2013 4:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Така е, това е собственика на базата, ако това има значение за някого.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Сеп 02, 2013 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vaskoo написа:
Така е, това е собственика на базата, ако това има значение за някого.


Собственика, ако иска може и да е марсианец, хич не ме интересува! Важно е, че хижарите, тяхното отношение към туристите, обстановката и всичко останало е чудесно!

Всъщност май веднъж съм срещал представител или нещо такова на собственика там. Нищо особено - не си натрапва вижданията за света, нито досажда по някакъв начин.

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Пон Сеп 02, 2013 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
тактиката на щрауса ни доведе до това политическо дередже Mad и продължаваме-днес секта;утре исламисти-фанатици по шубраците-идеални бази далеч от обществото Exclamation
Пон Сеп 02, 2013 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Настоятелно моля, модераторът да премести излишното - където му е мястото. Иначе аз самия се чувствам провокиран да пиша против простотията, ксенофобията и шовинизма и ще започна с един виц :

Две червейчета /глисти/ - баща и син, излезли от там където обичайно живеят.
Малкото попитало:
- Тате, какво е това голямото синьото?
- Небе, синко.
- Тате, а какво е това яркото жълтото?
- Слънцето, синко.
- А какво е това зеленото?
- Тревата, синко.
- Но след като всичко наоколо е така прекрасно, защо ние живеем на това ужасно, вонящо, тъмно място?....
- От любов към родината, синко!

Моля, съответно от темата да се премахнат и настоящите мои писанки.
Пон Сеп 02, 2013 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Росен 76



Регистриран на: 05 Авг 2013
Мнения: 28
Местожителство: хижа Чаирски езера

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,тъй като виждам,че има неяснота по някои въпроси,бих желал да публикувам някои пояснения относно хижа Чаирски езера.
1.През 1993 година,при явен търг,СЦАСД купува от АПК Триград двете полуразрушени сгради,представляващи бригадирски лагер и картофохранилище,с идеята те да се ползват като база за провеждане на младежки лагери и здравни семинари,организирани от ЦАСД. След много сериозен ремонт,осъществен почти изцяло със доброволен труд на членовете на ЦАСД и с техните доброволни парични дарения,тази сграда стана годна за живеене. Няколко години след това,базата се ползваше по предназначение.Но тъй като през 2003 година,голямото наводнение откъсна пътя до базата и достъпа до нея стана много труден,ръководството на ЦАСД решиха да провеждат младежките лагери на различни места в централна България,където да може да се стига с лек автомобил.Ето защо този имот стана малко използваем от страна на ЦАСД,но въпреки това,всяка година се влагаше определена сума пари за поддръжката на сградата.Благодарение на финансовата подкрепа на ЦАСД,както и на доброволния труд и дарения на нейните членове,сградата е това,което е в момента.
2.През 2010 година,СЦАСД ПРОДАВА СГРАДАТА НА АДВЕНТ ЕООД. През есента на 2010,туристическа база Чаирски езера е категоризирана като хижа Чаирски езера,каквато е и до настоящия момент.Тук бих желал да благодаря на ръководството на АДВЕНТ ЕООД,за това,че те се отказаха от печалбата,с една единствена цел-цялата сума,която се събира като приход от нощувки,да се вложи на 100 процента в поддръжка и подобрения в сградата на хижата./нещо,което малко фирми биха направили в сегашната ситуация/.
3.За успокоение на пешко,а и на много други като него,трябва да знаете следното-ние,адвентистите не сме хора,които целят да ви вербуват и да натрапват своите вярвания и учения. В хижа Чаирски езера се продават и книги на адвентното издателство на най-разнообразна тематика,но никой не е бил принуден насила да ги купува или чете.Така,че притесненията в този случай са излишни.
Хижа Чаирски езера е съвсем нормална хижа,в която са добре дошли всички любители на българските планини,без значение от коя националност и вероизповедание са.
Пон Сеп 02, 2013 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Браво, Росене!
Обясненията винаги са важни и обезмислят неоснователните нападки, намеци и подхвърляния.
Вто Сеп 03, 2013 8:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хайде и аз като заклет атеист да ударя едно рамо в подкрепа на х. Чаирски езера!

През последните две години съм ходил там няколко пъти и винаги съм оставам очарован от топлото посрещане и гостоприемство на Росен и майка му!

По никакъв начин идеите на религиозната общност, която е собственик на хижата не са ми били натрапвани! Книгите си стоят кротко в една библиотека в столовата и толкоз. Който има желание, може да ги разгледа, да пита т.н. Който е дошъл просто да хапне вкусна храна и да преспи, не го прави.

При липса на електричество и изобилие от "доброжелатели" Росен прави чудеса, за да може туристът винаги да се чувства добре!

P.S. И за да не остане някой с впечатление, че в хижата се ползват свещи или челници, пояснявам - има си ток за осветление (не 220 V), а в столовата има и няколко контакта с 220 V за зареждане на телефони, фотоапарати и др. под. малки консуматори.
Вто Сеп 03, 2013 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Роската няма нужда да се оправдава! Той е с достатъчно добро име наоколо Мурсалица и във форума!

Миналия месец го чух това пак и в Беден и в Ягодина.
Гостоприемството на тези хора е пословично и допълва спокойствието на безкрайната родопска Вселена!

Други ден е събора в Ягодина, ако всичко е наред, ще минем да се убедим на място! Very Happy Croc

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Сеп 03, 2013 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Да! Всичко е прекрасно в хижа Чаирски езера и най-вече човешкото отношение и уважение. И много ми се иска да популяризираме тази хижа в противовес на лъжите, които се говорят от недробожелателите /например в Триград/.
Много е добре, че хора, които редовно ходят в Родопите вземат отношение по темата. Мразачи и тролове винаги ще има.
Може би е добре да разказваме повече подробности /не говоря за оправдания/, защото например срещнахме туристи, които след като им похвалихме хижата от която идваме - Чаирски езера, и вкусния пататник, който ядохме там попитаха "Че как ще има кухня? Нали няма ток?".... и така.

Знаете, че аз по принцип не ходя по хижи. Но специално на Чаирските езера и Тешел пак ще отида! И то много пъти и на всеки ще препоръчвам.
Вто Сеп 03, 2013 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
За тези , които не са ходили там искам да разкажа следното :
В началото на май (в жегата по обед Confused ) помъкнах с мен от Триград палатка, шалте , и чувал с общо тегло3,3 кг, на обща стойност някъде около 700 лева. На хижата ме посрещна леля Софка - нямаше други посетители. Направи ми кафе, след което ми забърка невероятно вкусен омлет, а на въпроса ми дали мога да си разпъна палатката някъде около сградата, тя с усмивка ми каза да си харесам място..... След известно време пристигна и Росен - беше се смазал от работа по укрепване на пътя долу в дерето, и въпреки това намери време да дойде при мен, да поздрави учтиво , след което тримата завързахме дълга сладка раздумка на пейката пред сградата. Дори не извадих палатката от раницата - някак си в един момент ми стана ясно, че ще е много кофти от моя страна да спестя едни десетина левчета за легло(стая в моя случай)), докато тези прекрасни хора се скъсват от бачкане по осигуряването на нормални условия за туристите в това прекрасно кътче от Родопа планина !

п.с. И аз съм заклет атеист , и не обичам някой да се опитва да ми натрапва своите религиозни символи и вярвания. Но уверявам ви , този случай няма нищо общо с това ! Ако сте почитатели на чистия въздух , спокойствието, красивите родопски пейзажи , и най-важното според мен - хубавата храна Very Happy , то това е вашето местенце ! Има и бонус - наоколо има няколко хубави езера Smile ........

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Сеп 03, 2013 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
gundu написа:
vaskoo написа:
Така е, това е собственика на базата, ако това има значение за някого.


Собственика, ако иска може и да е марсианец, хич не ме интересува! Важно е, че хижарите, тяхното отношение към туристите, обстановката и всичко останало е чудесно!

Всъщност май веднъж съм срещал представител или нещо такова на собственика там. Нищо особено - не си натрапва вижданията за света, нито досажда по някакъв начин.
http://forums.data.bg/index.php?showtopic=2038017&view=findpost&p=15483820 Exclamation Idea

цсад прави фирма и продава имота на СЕБЕ СИ - в икономиката туй как се нарича Question а за робския труд на офците не коментирам..
http://hristiqni.com/forum/index.php?sid=d8ab5a613a983c953e0ce7dd747b8f1a
примери много-
Цитат:
20- ната нашенски последователи на кошмарната руска група „Деца на слънцето” е чучнала паянтовите си колиби в дива местност край странджанското село Славейково.
http://skandalno.net/%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE/%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%8F-11587


Последната промяна е направена от пешко на Нед Окт 13, 2013 8:59 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Сеп 06, 2013 8:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov