ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Помощ с информация за Триград

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Помощ с информация за Триград
Автор Съобщение
zippergalio



Регистриран на: 06 Авг 2013
Мнения: 9

Мнение Помощ с информация за Триград Отговорете с цитат
Здравейте, пътешественици!

Решихме да си направим екскурзия до Триград за няколко дни, но понеже не сме били в този край досега, започнахме да търсим всякаква информация относно изпълнението на нашата екскурзия.Поради невъзможност да идем с кола, се наех да проучвам как да стане това с жп. и автобусен транспорт.Тръгването е от Добрич/Варна!Почетох и установих, че не е толкова лесно, колкото ми се иска да бъде."Най-лесният" маршрут е Варна=>Пловдив=>Девин=>Триград, според информацията, която открих.Речено-сторено, почнах да проверявам как в подробности да стане това.Варна=>Пловдив е лесно - има влакове бол.Избрахме да хванем нощния влак, за да пристигнем в Пловдив рано сутринта на другия ден.След това разбрах, че трябва да ползваме услугите на автогара "Родопи" в Пловдив.След доста търсене в интернет на не много вярно инфо. и 2 стари телефона, на третия успях да се свържа с автогарата.Направо прилагам информацията, която получих, за да я има, ако на някой друг също му е необходима:

Пловдив => Девин: (Автогара "Родопи" в Пловдив)(тел. 032/657 828):
Понеделник, Вторник, Сряда, Четвъртък, Петък и Неделя: 13.00ч ; 14.30ч ;16.30ч; 17.30ч.
Събота: 13.00ч; 16.30ч.
Пътуването е около 2 часа(според жената на телефона).
Цената на билетчето е 12лв.

До тук добре.От тук тръгват неизвестните и въпросите, където се надявам да има хора с актуална информация, за да ми отговорят.Оказа се, че женицата от автогара "Родопи" не знае телефонът на автогарата в Девин, затова потърсих в интернет и намерих 03041/2077.Опитах се да позвъня, но ми отговаря комп. оператор, че телефонът е невалиден...Та:
1) Някой има ли актуална информация за Девин => Триград?На някои места пише, че има редовни линии по тоя маршрут, но на повечето, включително и на снимка с разписанието от 2010-та в този форум пише, че е само един на ден, от понеделник до петък в 17:30(някъде намирам инфо. за 18:00), без събота и неделя?!?Ако имате информация, моля, споделете я!Телефонен номер на автогарата в Девин също би помогнал.
2) Чувам, че освен маршрутка, имало и таксита около гарата, които също водели до Триград?!?Повече скорошна информация и тук, ако има?
3) Ако наистина няма превоз събота и неделя от и за Девин, то с какво да стигнем обратно до Девин, понеже прибирането наобратно се пада точно уикенда(90% неделята)?
4) Дайте предложения къде да се отседне в Триград.Аз съм погледанал вече някои места, но ми е интересно какво ще ми се препоръча тук.Имайте предвид, че сме напълно пешеходци(за момента само 2-ма) и сме с багажа на ръце.Отделно ще е хубаво да е в самото село сякаш, за да може по-лесно да се стига до магазин за храна и до екопътеките/забележителностите!Ааа, и да е на сносна цена - луксове не са нужни - храна, вода, тоалетна, легла.Тънкажна и заслужаваща си работа. ;]
5) В Триград има магазинчета за храна, нали?
6) Всяка информация, която се сетите, би била от полза!Препоръки за места, които да се посетят и съответните им цени; кого да тормозим, ако има проблем(пещера е затворена или ни трябва информация как да стигнем до еди-къде-си); къде се нахранва човек и е доволен после от това; по-добро предложение или поправка при горната ми информация/схема и т.н.

За момента се сещам само това, но сигурно ще имам и още въпроси.
Благодаря предварително за информацията и отделеното време!
Сря Авг 07, 2013 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Автогара Девин, юни 2013.
[IMG SRC=http://f4.s.qip.ru/tfn6Toja.jpg]

[IMG SRC=http://f3.s.qip.ru/tfn6Toj6.jpg]

Може да опитате Пловдив-Смолян и после Смолян-Двин и да се окаже по-бързо от директно Пловдив-Девин. От Триград за Девин в неделя - пазарлък с местните хора и проблеми за 3-4 човека няма, но аз бих предпочел направо до Пампорово. Повече инфо по-късно , ако е необходимо.

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Сря Авг 07, 2013 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Росен 76



Регистриран на: 05 Авг 2013
Мнения: 28
Местожителство: хижа Чаирски езера

Мнение Отговорете с цитат
Ако не държите да отседнете в село Триград,бих ви препоръчал да отседнете в хижа Чаирски езера.От Триград,по червената маркировка за Мугла ,тя е на около 3 часа,а по пътя през Чаирското ждрело е 9 км. Нощувката е само 10 лева,има всичко необходимо-вкусна храна,топла вода,удобни широки легла.А природата около хижата е уникална-непременно посетете синиото езеро и пияната гора,които са много близо до хижата.Телефон за повече информация-0878193942-Росен .
Сря Авг 07, 2013 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Триград наистина е странно място.
През август 2009 г. на входа на селото попитахме една жена дали може да си разпънем палатката на стопанисваната от тях окосена полянка /решихме, че е нейна защото се мотаеше там/. Оная като взе да бълва... вкара някакъв събор, на който и били изгорили оградата да си палят огън .... абе ние вървим тя след нас и нарежда... В центъра намерихме "Туристически информационен център" в който съвсем младо момиче нямаше абсолютно никаква информация по никакви въпроси не знаеше за интернет връзки и т.н. технологии. Единственото с което можеше да ни помогне е да ни намери квартира - няма нужда и без това обявите са навсякъде. Отидохме в магазина на центъра и разбрахме, че сутринта има масово извозване на работници с различен транспорт но само до 7 часа и то само в работни дни.
Градчето вонеше отвратително на кравешка тор. Подминахме го.
По майските празници през 2010 г. пак минавахме от там. Искахме да пием кафе и кола. Двете барчета на центъра бяха затворени за обедна почивка от 1 до 3 /или нещо такова/ !!!! в почивни дни на национален празник дето автотуристи и др. валяло .... Купихме си от магазина. Всички местни жители ни гледаха злобно. С които се заговорихме се оплакаха от лошия живот и малкото туристи.
Градчето вонеше отвратително на кравешка тор. Подминахме го.

Аз повече не съм минавал - отписал съм го.
Сря Авг 07, 2013 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
СИЛНО ПРЕПОРЪЧВАМ къща за гости "Иглика"!! Намира се в центъра на Триград, точно срещу една голяма сграда, която май използват за дискотека. Миналата година 13 човека отседнахме там. Жената е много мила и готви божествено!!! Пратете й много поздрави от Александър, ако решите да спите при нея. Бяхме от 6ти до 9ти август
Сря Авг 07, 2013 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zippergalio



Регистриран на: 06 Авг 2013
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря, че дори за вечер има толкова изписано вече!
gundu, благодарение на снимката с разписанието, вече имаме примерен план-график.Не ми е проблем директно от Пловдив за Девин, даже ме и устройва.Планът е, ако има къде да се остави багажа, да се поразгледа малко Пловдив, докато дойде време за автобуса до Девин.Девин => Триград е терсенето, но щом става - ще се уговаряме с местните да ни закарат неделята до Девин обратно.Колко вървят цените по този маршрут някой знае ли?
Ивайло, благодаря за информацията и снимките.Препоръката ви е взета под внимание и тази хижа отпада от вероятностите.По принцип и ние клоним към къща за гости, но тепърва ще проучваме по-обстойно.
Взимам предвид и останалите коментари с полезна информация - Благодаря!
Горните въпроси са все още в сила, за който има каквато и да е информация.Аз от коментарите подразбирам, че магазинчета има, така че колко добре са снабдени и нормални ли са цените?Отделно забварих да питам как е времето там(особено към последните 10 дни на август), макар че го проверявам в интернет?Говорете ми и в цифри за Дяволското гърло и Ягодинската пещери(сигурно по 5 лева)?!?Какво мога да видя и усетя още в Триград, като отново се вземе предвид пешеходния характер на почивката и че трябва да остане време да се приберем вечерта?
Сря Авг 07, 2013 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има си таксита от Девин - обикновено има разлепени телефони на автогарата, става и с питане - при 4-ма в кола, идва по евтино от билета за автобуса до Триград. Ако се уговорите и да ви вземат след ден-два -три ... абе става пазарлъка, за който го може или не печата пари Smile. За несрамежливите - с питане от къща на къща пак става бързо.
Що не нощувате в Ягодина?

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Авг 08, 2013 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Пещерата "Дяволското гърло" е на около километър от Триград и е първото място, където трябва да отидете. Можете да се качите и на върха над селото и да се насладите на гледката от него.
Чет Авг 08, 2013 12:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zippergalio



Регистриран на: 06 Авг 2013
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря отново на всички!
Осъществихме я екскурзията и си прекарахме страхотно!Жалко, че последния ден заваля и не успяхме да минем последния маршрут от списъка ни - Чаирските езера и пияната гора.Искам да се върна пак там, просто не ми беше достатъчно!Чудесно място са това Триград и Родопите като цяло, но пътя до там(смяна на превози, ала-бала...) ни скапа!Препоръчвам да го правят хора със собствен превоз, ако са от нашия край на България.

Ако някой се интересува от нещо - цени, разписания, някаква информация - да пита, докато още помня.
Съб Сеп 14, 2013 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov