ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Петте планински първенци
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Петте планински първенци
Автор Съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Петте планински първенци Отговорете с цитат
Успех за Кирил Николов - Дизела! Той финишира успешно днес в 18:14, след като за 22 часа и 40 минути изкачи (и слезе по обратния път) един след друг Ботев, Вихрен, Руен, Мусала и Черни връх.

БРАВО!!!

Летвата се вдигна много високо, приятели, стягайте гащите!
Чет Авг 15, 2013 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
С повече от час по-бърз от предвиденото време!
Чет Авг 15, 2013 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хм, доста добро темпо предвид дистанцията между изброените върхове Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 15, 2013 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Хм, доста добро темпо предвид дистанцията между изброените върхове Cool


От Паниците до Банско са си едни 4 часа Rolling Eyes ..........

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Чет Авг 15, 2013 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като имах щастието да стана и аз съпричастен на постижението на Кирил Николов в района на вр.Мусала , успях да направя и малко фото. Поздравления за постижението , с което още веднъж доказа неограничените човешки възможности !






Чет Авг 15, 2013 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 178

Мнение Отговорете с цитат
http://www.dnevnik.bg/video/2013/08/15/2123538_video_kiril_nikolov_pokori_pette_nai-visoki_vurha_v/
Пет Авг 16, 2013 7:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Нашите неграмотни журналя - пак недоразбрали. Laughing Един през друг се надпреварват да пишат за "петте най-високи върха на България", което е пълна глупост - става дума за първенците на петте най-високи планини в България, което е съвсем друго нещо. За петте най-високи върха на България определено няма да са нужни 24 часа...
Пет Авг 16, 2013 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rasate



Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Егати, на мен ми трябваха няколко години за да се кача на четири от тях, а човекът е успял за 14 часа .Smile

Малко повече инфо щеше да е хубаво да има че мие интересно.
Къде са го оставяли с колата ????????
Никъде не го пише това.
Колко е денивелацията като изкачване и като слизане, общата я пише ама..
И това 100 км дето са го написали вярно ли са толкова километрите ако предположим че местата са Боровец, хижа Вихрен, Паниците, .........?

Най- се чудя как е успяла тая кола да поддържа средно 70 км/ч в продължение на 8 часа по тези нашите пътища.
560 км не са малко при положение че има дупки, завои,стопове, предимства, легнали полицаи, прави полицаи, колони от коли, притичващи пред колата кучета............ и т.н. и т.н................най-вероятно са наели някой автомобилен състезател.


http://fivepeaks.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82/
Пет Авг 16, 2013 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pana



Регистриран на: 06 Май 2013
Мнения: 54

Мнение Рекорда за покоряване на планинските първенци за 24 часа Отговорете с цитат
Медиите страшно надуха тази тема но от покоряване до покоряване има голяма разлика . Никъде не беше казано откъде се качват върховете и дали е включено слизането във времето. Направи ми впечатление старта към връх Ботев той започна от поляните на Паниците тоест докъдето ходи кола. За слизането дали не го е чакала колата горе на върха. По тази логика Мусала може да се качи от х Мусала .До там също ходи кола. Защо например не го качи от х Грънчар. Само Вихрен няма как да не му е дал зор . Там няма как трябва да се качи и слезе и пак транспорт до хижа Вихрен вероятно. Нямам предвид постижението му но да знаем какъв е маршута. Това ми хрумна като гледах старта. Някъде през седемдесетте години решихме с един мой приятел Карловец да отидем на 02 януари до х Рай. Като казвам това ще подчертая че дори на връх Ботев нямаше капка сняг . Имахме късмет и една кола ни качи от Калофер точно до това место на старта. За кратко време пристигнахме на хижата и видяхме че е 13 часа идеално време и решихме да се качим на върха. Не бяхме уморени и с леки раници. Речено сторено и към 16,30 бяхме на върха. Е какво рекорд ли да си пишем.
Съб Авг 17, 2013 7:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 178

Мнение Отговорете с цитат
Всичко си пише... има специална тема http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=6230. Траковете от ходенията http://fivepeaks.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83%D1%82/
Съб Авг 17, 2013 7:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Re: Рекорда за покоряване на планинските първенци за 24 часа Отговорете с цитат
pana написа:
Никъде не беше казано...


Пенчо бре, чети! Всичко си е казано и написано, на един клик разстояние, дето е приказката. За Google сигурно си чувал...
Съб Авг 17, 2013 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pana



Регистриран на: 06 Май 2013
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
Ами чета но точно това което ме интересува не го виждам .Как е слязъл от връх Ботев ? От върха по шосето са 32км . Освен това аз гледах старта по телевизията. Той започна от място което е наполовината на пътя от Хотела на Паниците до х Рай. От там за 3 часа без багаж е горе на върха.. За мен покорения върх включва и слизането от него. Аз от вр Ботев почти без багаж по тарзановата пътека през х Рай съм го вземал по най бърз ход за 6 часа. От 14 до 20,00 часа.
Нед Авг 18, 2013 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ldmlz



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Средна скорост 8.8км/ч е МНОГО и не можеш да я постигнеш с подтичване Smile
Нед Авг 18, 2013 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ldmlz



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
скоростта на равно и лек наклон с и без раница си я знам Smile, както и средната скорост на стадион

днеска правих ндк-черни връх и поразбрах някои неща за средните скорости по баиря Smile

разликите са големи

8.8км/ч означава да идеш на Воденицата (1ва лифтова станция на Драгалевци) и да си горе на Голи връх за 25 мин, като изключваме ползването на лифт

това определено не е постижимо за нормално трениран човек, а по-скоро за хора прекарали доста време в тренировки

и това е само за 4км участък с 880м денивелация, при него са 26км с изкачване 1900м, едва ли със същия наклон, но все пак 26км

също да добавя, че се съмнявам нагоре да ходи и после да компенсира с бързо бягане
Нед Авг 18, 2013 6:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pana



Регистриран на: 06 Май 2013
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
32Километра не си ме разбрал имам предвид пътя по асфалта от върха през заслон маринка и хотела на Паниците. Искам да подчертая отново че не подценявам възможностите на човека. Аз съм виждал един друг такъв човек. Ако сте по въздрастен може да сте чували за него. Казва се Данчо и се подвизаваше най-вече в Рила. При температура -10 градуса и сняг до шия изкачвахме Мусала от х Мусала през февруари някъде през 1975 год. На на заслона под върха ни застигна този човек гол по бански той буквално бягаше.Целия беше в пот.После се видяхме на върха и говорихме. Показа ми паспорта си как е изглеждал преди. Много пълен. Но със спортуспял да придобие този вид. Чувал съм от хижара че през лятото прави маршута от Рилски манастир Рибни езера Грънчар Мусала Боровец за един ден и се прибира в София.
Нед Авг 18, 2013 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov