ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Петте планински първенци
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Петте планински първенци
Автор Съобщение
ldmlz



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Добре де, Дизела е трениран и всичко тука в тая работа е напълно нормално да се случва Smile
Нед Авг 18, 2013 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Явно хората подценяват възможностите на професионалните атлети или на много добре тренираните такива. Само за сравнение, при спускане от Мальовица с жената ни подминаха една тумба руски туристи с много дечурлига на възраст от 6 до към 12-13 години. Изглеждаха много тренирани всичките, но най ме изуми един татко, който носеше раздута 60 литрова раница на гръб и детенце на 5-6годинки на врата и така скачаше от скала на скала, че за отрицателно време ни задмина и стана точка в далечината.

Друг пример, но колоездачен е Уоутър Клепе. Всичките рекорди по планинско колоездене крос кънтри стил са негови - Витоша 100км за 3 часа и половина. Ами рекорда на Райко - Ком - Емине с колело за 5 дни и 12 часа....и така и така... И не забравяйте че машини като дизела тичат нагоре, те не просто ходят Rolling Eyes
Нед Авг 18, 2013 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Въпреки че маршрута през Рудината с подсичане на Параджика и заход през Маринка да не е най екстремния вариант, времето от 3 часа качване и слизане е просто убийствено Respect ! Зверско натоварване , ако ще и по пишка да го бягаш Wink Ами час и половина за Вихрен, в тъмницата ? С нетърпение очаквам организаторите да монтират филма , заснет по време на бягането с камера GoPro. Каквото и да говорим , станахме свидетели на уникално спортно постижение . Да поздравим все пак и шофьора на екипа - вероятно е подобрил с много предишното най-добро постижение по отсечката Калофер -Банско Laughing ......

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Нед Авг 18, 2013 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност сега видях , че са минали по магистралата и конкретно тази камера са я избегнали Laughing . Но това не омаловажава постижението на българския Сами Насери Very Happy

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Нед Авг 18, 2013 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ldmlz



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
то... може и Дизела да е шофирал Very Happy
Нед Авг 18, 2013 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Кво му пречи да се катери нагоре с 5км/ч, а надолу и по равното да подтичва с 13км/ч и се получава средно 9 км/ч
Чиста математика.SmileSmile


Чиста математика е, ама някой май не е внимавал в час, кога са решавали задачи за движение!
Ако катериш с 5 км/ч, а надолу и по равното подтичваш с 13 км/ч, се получава средна скорост не 9 км/ч, а само 7.22 км/ч!
Това би трябвало да ви даде някаква представа, какво означава да постигнеш средна скорост от изкачване и слизане 8.8 км/ч, и то при условие, че те чакат още 4 върха. Айде по-добре да не си ги мерим с тези на големите батковци!

Ако сметката ми ти се вижда съмнителна, реши си следната задачка: Ако катериш с 0 км/ч, а надолу и по равното подтичваш с 13 км/ч, каква е средната ти скорост? Правилно - тя е 0. (Щото никога няма да се качиш...)
Вто Авг 20, 2013 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Visoko



Регистриран на: 14 Юли 2009
Мнения: 80

Мнение Отговорете с цитат
Да, старите формули от 6 клас S = v. t.

------------------------------
S v t
------------------------------
S 5 S/5
------------------------------
S 13 S/13
------------------------------

Общото време нагоре и надолу е t1 + t2 = T т.е. S/5 +S/13 = T или T = 18.S/65

Целият път нагоре и надолу e 2.S. Тогава средната скорост v ср. = 2.S/T = 2.S.65/18.S = 65/9 = 7.22
Вто Авг 20, 2013 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
О-о-о, аз съм още мнооого малък, за да ме сравняваш с Дизела, и никакъв шанс нямам да порасна толкова!
Репликата ми не беше към теб, а към колегите, дето си мислят (или поне пишат, че мислят), че не било чудо голямо да изприпкаш до Ботев и обратно за 3 часа и после да повториш още 4 пъти.
Вервайте ми - не е толкова лесно.
Мен на дърти години ме прихвана да се занимавам с планинско бягане и мога да оценя постижението на бат' Кирил като възхитително.
Яд ме е, като чета такива байганьовщини от рода "чудо голямо - три кила динамит му е майката".
Който му хрумне да ги пише такива, що първо не вземе да качи и слезе 7000 метра за 24 часа, да пробва как е, пък после да сподели, какъв голем маш е?
Трябва да разпознаваме и уважаваме по-добрите от нас (във всяко отношение).
Пък, ако може, и пример да взимаме.
Вто Авг 20, 2013 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ognedishasht написа:
... че не било чудо голямо да изприпкаш до Ботев и обратно за 3 часа и после да повториш още 4 пъти.
Вервайте ми - не е толкова лесно...


Няма да е лесно, дори на някои тренирани...
Оставете останалите 4, само идете до Ботев за 3 часа и се върнете. Тогава седнете на компа и пишете един 3 часов пътепис. Който успее, ще му ръкопляскаме.
Не се шегувам, знам че ще има такива, дори да не са като КИРЧО. А той не напразно е наречен "Дизела"

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Авг 20, 2013 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ldmlz



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
http://rilarun2013.dir.bg/_files/5412576.pdf
има си ги и средните скорости
Сря Авг 21, 2013 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
ldmlz написа:
http://rilarun2013.dir.bg/_files/5412576.pdf
има си ги и средните скорости


По нагоре според предимно за Ботев, а това е за Мусала.
Обръщам внимание, че тези средни скорости са само за изкачването защото финала е на връх Мусала.
Сря Авг 21, 2013 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
А той не напразно е наречен "Дизела"

Специално за името, не е за това Smile. Виж тука: http://youtu.be/hXS6dXdvcp8 след 2:50 минута.
Вто Авг 27, 2013 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
meco puh написа:
А той не напразно е наречен "Дизела"

Специално за името, не е за това Smile. Виж тука: http://youtu.be/hXS6dXdvcp8 след 2:50 минута.


Иване, не знаех защо е наречен Дизела, но това име напълно подхожда на този мощен мъж. Мощен, не в смисъл грамаден, а в смисъл рекордьор.
Машината Дизел е нищо пред хора-дизели, които дръзват да се изкачват на пет върха за 24 часа.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Авг 27, 2013 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Не човек, а Дизел! Отговорете с цитат
http://www.dnevnik.bg/sport/2013/12/22/2194052_dizela_-_ekstremniiat_reklamen_agent_na_planinata/

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Дек 23, 2013 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov