ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гражданско общество
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 54, 55, 56  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Гражданско общество

Протестът
Против съм
9%
 9%  [ 7 ]
Подкрепям
80%
 80%  [ 59 ]
Не ме интересува
9%
 9%  [ 7 ]
Общо гласове : 73

Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Започва темата с една анкета... Отговорете с цитат
tzezko написа:
....Протестът...

Това горе дето се вижда , е за истинският протест от 2014 година.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Авг 11, 2020 2:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Re: Ето такива например.... Отговорете с цитат
tzezko написа:
Чл. 39. (1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез
слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.

Има една хубава поговорка, която илюстрира ситуацията - 'Кучетата си лаят, керванът си върви'.
Простестите и блокадите (дори), когато са мирни и не придружени с насилствени действия, са един законен начин да се опиташ да повлияеш на една власт, която се е самозабравила, особено когато останалите средства не дават резултат.

tzezko написа:
(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име
на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения
ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над
личността.

Имаш право да обърнеш внимание на първото предложение от ал.2 на горепосочения член от Конституцията.


В голяма част от протестите, аз не виждам накърняване на нечии конституционни права. Нито пък опити за насилствена промяна на конкституционния установения ред. разпалване на вражда и прочие...
Относно "доброто име" - публичните личности трябва да са с по-виоск праг на търпимост към негативни коментари, касаещи ги (в най-общи линии). Нееднократно съдът се е произнасял в тази насока.
Не разбирам всъщност- на теб лично, кое право ти накърнява протестът на недоволните? Защото така абстрактно да си говорим - файда йок....
Вто Авг 11, 2020 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
«В последните години се наложи много лошото схващане, че няма нужда да се спазва реда за организиране на протести, а именно този по Закона за събраниятa, митингите и манифестациите. Малко ми е безумно хора, които твърдят, че се борят за върховенство на закона да не могат да спазят елементарна нотификационна процедура по закон. А именно: всеки протест трябва да бъде нотифициран на кмета на общината, на чиято територия ще се проведе, най-малко 48 часа преди провеждането му. В неотложни случаи може да се направи в еднодневен срок. За манифестации (шествия) сроковете са различни (по-ранна нотификация). Доколкото разбирам от медийните изяви както на организиращите протестите, така и на държавните и общинските органи такива нотификации липсват. И да, правото на протест е гарантирано както по Конституция, така и по приложимите норми на европейското право (Хартата на основните права на Европейския съюз) и Европейската конвенция за правата на човека. Това не значи, че не трябва да се спазва законоустановения ред от законодателя за провеждането на протести. Точно спазването на закона може да осигури върховенството му.
Между другото, протести не могат да се организират между 22 вечерта и 08 сутринта по закон.
Също така, по принцип кметът на общината има право да забрани протестите на база на епидемичната обстановка ("3. застрашават народното здраве при предварително обявена епидемична обстановка;"). Интересно, че Фандъкова не се възползва от това правомощие.
Бележка: моля да се спазва добрия тон в коментарите. Нямам нищо общо с ГЕРБ и не подкрепям правителството. Не подкрепям и протестите поради много причини.»

Източник: Един млад юрист

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado


Последната промяна е направена от vedrin на Вто Авг 11, 2020 3:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Авг 11, 2020 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Както и Цецо каза по-горе - няма как да подкрепям протест, който нарушавайки закона протестира срещу нарушаването на закона. Отсега се иницира нарушаването на закона като единствен начин за поведение? Щото други форми на опити за промяна на статуквото не съм разбрал, да се били предприети. Просто е част от политическия театър. Добре, че полицията ги пази тези клошари.

Изплува ми и стария виц за две жени дето си говорят какво ново при всяка - едната рекла, ми имам си ново гадже, той е блогър, влогър, веган, протестър. Другата отговорила - ми и аз си имам ново гадже, и той е прошляк и скъсаняк като твоя, и няма два лева в джоба, ма не мога да го кажа толкова хубаво като теб, муци.

Аз също не разбирам, как затвореното кръстовище на Орлов мост и ограничавайки правата и свободите на останалите хора, които не участват в протеста, как това изразява отношението към властта. Значи ли това, че ако запуша на съседа колата за месец, не съм нарушител, а борец за свобода и демокрация, нищо че колата му трябва да си вози децата и после да обгрижи възрастни родители, щото той пак може да си ползва колата (не му ограничавам тази свбоода), ама на място?
В нарочените и в този форум за демократични държави, протестират масово, затварят улици и кръстовища, ама за малко, че после с димките и водните оръдия люти и боли, както и от палките, щото това се случва там ако забрави протеста да се изтегли от улиците.

Освен анти-бойко, станах и анти протеста ... абе истински българин Smile

Още поинтересно ми е защо няма блокирано кръстовище в Люлин, или в Перник, или Враца, защо президентът и НС не се споменават в исканията за оставка, като част от системата. Тия протести правят некадърниците на власт, да изглеждат интелигентни и мъдри. Нещо много отговори си задавам, а и телевизията далече. И само Кирчо черновръшкия носи на бой.
Както и не разбирам как може да се протестира срещу прокурор/съдия/следовател. Не съм от системата и не разбирам от нея, следователно няма как да знам дали някой е некадърен или не. Още по-малоумно е да си вадя изводи от нефелни журналистически гледанки и писанки в нета и ТВ-то. Като ми каже някой "ти не гледа ли по телевизията" или "не видя ли в интернет" ... а казвате, че имало интелигентни хора.

Лично на мен, протестът ми пречи да се придвижвам свободно и безпрепятствено, като увеличеното време за пътуване ми отнема от времето прекарано със семейството, освен че замърсявам и въздуха повече. Пенсионерите, понеже жегата в автобуса им се отразява страхотно, затова пътуват двойно по-дълго сега, спонсорирайки тайно и допълнително и така платения отчасти протест.

Анкетата от орешарския протест, но разсъжденията в темата са за текущия.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Авг 11, 2020 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Тотална обърквация Отговорете с цитат
Мирната блокада не е насилствено действие и е законен начин.....
Объркваш понятията май.
Защо, обаче, мирната блокада не блокира самозабравилата се власт и да и пречи да се самозабравя още повече, а блокира мен, който не съм се самозабравил?
Защо не блокира институциите, срещу които протестира? Заставаш на амбразурата и стоиш там до смърт! Да им се пречи да изпълняват фукциите си за да осъзнаят самозабравата си и да откажат да ги изпълняват, подавайки оставка. Ама е по-лесно да тормозиш хората, чиито права не се защитават и от длъжните да правят това, които пък на свой ред получават поредната доза команди от самозабравил се властник, използвайки в своя полза наивността/меко казано/на въвлечените. Но както и да е, вероятно мненията ни за методиката на протестите няма да съвпаднат.
Относно моите накърнени права- това на свободно придвижване.
Вто Авг 11, 2020 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
«Мутро съветник съветва "борец" против мутри. Какъв е извода?»

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 11, 2020 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат


«Мая Манолова с маска „Мутрите вън“…
👉Мая, която беше секретарка на адвоката на Георги Илиев?
👉Мая, която я отгледаха братя Галеви!?
👉Мая, която пусна от затвора сводника Ванко 1?
👉Мая, която предложи Пеевски?
Майче, ма ти си майка на мутрите, бре, как ще ги изгониш?
Най-тъпото е, че на площада някакви хора й ръкопляскат…»


Източник: https://www.facebook.com/415431852135577/photos/a.415455375466558/1242801359398618/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 11, 2020 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Попадна на хора
и стана човек Smile))
За Майчето.
Вто Авг 11, 2020 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Потресен съм Отговорете с цитат
Вече няколко часа само това ми се върти из ума
от 1:20 до 2:04 и от 3:34 до 3:50

https://www.youtube.com/watch?v=CN_jUx9FoSs
Пет Мар 18, 2022 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
"Nyama novi nomera za mene v Bulgaria": банкерът от Уолстрийт, който стана банскалия

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Апр 08, 2022 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Българският институт ИНСАЙТ обяви стипендии от 36 000 евро на година

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Юни 01, 2022 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ха дано мине новото правителство! Доктор до доктор са, та ега ни излекуват! Cool
Пон Дек 12, 2022 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Четете класиците! Отговорете с цитат
Усетих някакъв негативизъм в себе си, когато се подигравам на разни анализатори-сукалчета (дето сучат от всякакви фондации и държавни субсидии). И се сетих за класиците. Ами те всичко са анализирали и казали преди стотици (че и хиляди) години. Какво ни учи Еклесиастът в Стария завет?

"Каквото е станало, това е, което ще стане; И каквото е било извършено, това е, което ще се извърши; И няма нищо ново под слънцето."

И ей го, каквото е било по времето на Шекспир, става днес. Е, тогава "гнилото" е било в Дания, сега е у нас. Боже мой, какво прозрение в "Крал Лир": "Луди водят слепи". А Хамлет жално роптае, точно като нашего брата:

"Векът е разглобен. О, дял проклет:
да си роден, за да го слагаш в ред
!"

В друг момент Хамлет го избива на джендъризъм, толкова актуален днес:

"О, слабост,
твойто име е жена
!"

Нострадамус ли? Общи приказки! А тук имаме анализ. Предстои да се заровя в "Бесове" на Достоевски. Cool
Нед Яну 15, 2023 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тука друг не е писал, та днеска се замислих. Мигранти, измръзнали и гладни, нахълтали по къщи в кюстендилско. Един ги изгонил с пушка. Жена му се уплашила. А как бих постъпил аз? Посред нощ. Петима брадати, очевидно агресивни. Сложен казус! Могат да ме заколят и... какво, да ми вземат левчетата, дето ги нямам? Ами че те умират от студ и глад! И гледат по-бързо да се измъкнат, Господ знае накъде. Най-вероятно към Германия. А аз? Ще стрелям ли, само защото нямам с какво, или бих им хвълил по едно одеяло и чаша чай, докато сваря най-бързата супа - едно фиде с вода? Хляб нямам, щото не ям. Дотука съм. Пък после на полицията. А те искат ли нещо повече? Сещам се, дали пък наши хора не изпадат в подобна ситуация, когато полуголи и измръзнали им тръшват вратата на хижата заради частно парти? Навън сняг и велица. Вътре някое кьоше с топъл парцал. Къде е границата на човечността? Не знам и не съм сигурен в себе си. Само си мисля...
Нед Яну 22, 2023 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, мога да съчувствам на някакви, дето законно са стигнали дотук и молят за помощ.
На всички останали мога да напълня меките части с олово.
Това не са страдалци, а лицемери, дошли да изнудват човеколюбивите европейски граждани. Това са Героите от Кьолн.

Вън! Казвам го отговорно! Закъсалият моли, не разбива врати! Стрелба, полиция, жандармерия..... никакво съчувствие за изрода, минал 10 граници нелегално.

Ти колко си минал нелегално? Животът ти винаги лек ли беше?
Вто Яну 24, 2023 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 54, 55, 56  Следваща
Страница 41 от 56

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov