ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гражданско общество
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 54, 55, 56
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Гражданско общество

Протестът
Против съм
9%
 9%  [ 7 ]
Подкрепям
80%
 80%  [ 59 ]
Не ме интересува
9%
 9%  [ 7 ]
Общо гласове : 73

Автор Съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
dimitrov_35 написа:

Национализма и организираната религия не знам да са създали нищо освен войни и да са основна опора на разни тирани и оправдание за да завземат нови и нови съседни територии....


От къде тръгваш, къде стигаш? Всяка крайност е......липса ...СЪЩО!
Нед Апр 02, 2023 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
dimitrov_35 написа:
Като си съгласен обясни какво конкретно са създали национализма и организираната религия като човешко постижение и което нямаше да го има тъй или инак и без тях!?Да не говорим пък конкретно за нашите географски ширини-Европа където за времето от Миланския Едикт до Ян Хус ми е малко трудно на прима виста да се сетя за дори и едно научно откритие,а говорим за период от над 1000 години...


Виж сега, научни открития няма. Но за сметка на това има човешки открития. Аз останах с впечатления че ти си за човека, а не за системата !
Нед Апр 02, 2023 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
dimitrov_35 написа:
ми е малко трудно на прима виста да се сетя за дори и едно научно откритие,а говорим за период от над 1000 години...


Колкото и да са "лоши" военните, тази човешка нагласа е дала много на света. Примери колкото щеш - WWW с която си губим времето е замислена от военните! На луната нямаше да стъпи човек ако липсваше студената война САЩ -СССР.


Последната промяна е направена от nickkal на Нед Апр 02, 2023 6:54 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Апр 02, 2023 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
dimitrov_35 написа:

Да,виждам че рязко напредваме технологично.Само че темпа с който нараства технологичността ни много изпреварва темпа с който нараства моралността и човечността ни.И това е сериозен проблем!


Аз бих казал че двете неща са независими величини. В крайна сметка когато науката не служи на хората и много по важно ........ хората не служат на науката, то винаги ще има една бъркотия. И затова от време оно, това е най-важното което би трябвало да се случи. Образование и наука за всички. Но науката е трудно нещо, не е за всеки. По лесно е да си пишем по форумите.

Но все пак ти ако искаш може да свържеш технологиите с моралноста и човечноста, би ми било интересно.
Нед Апр 02, 2023 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ще ти отговоря утре, че сега имам малко работа и утре трябва да ставам рано .
Нед Апр 02, 2023 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
dimitrov_35 написа:
... Само свободния човек може да създаде свободно общество...

Свободният човек не може да създаде, каквото и да е общество, защото вече като част от обществото, той не би бил свободен. Свободното общество е оксиморон.
Една книжка съм чел доста отдавна - „Роб на свободата“. Заглавието е красноречиво, а и е наистина интересна. Не точно за обществото, но за сграбчването на свободата на всяка цена...
Нед Апр 02, 2023 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Димитър, ти така го говориш все едно ония там от "върхушката" не са хора, а са паднали от небето. И те тези са виновни още от хилядолетия, да заробват и планиат човека. Система я казваме като нещо отделно от хората Smile Тея хора не са ония хора, ето това не разбирам. Smile
Пон Апр 03, 2023 8:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Чудя се как все още не е спомената 'частната собственост' - враг и първопричина номер ЕДНО за появата на сталинчетата и хитлерчетата. Да затворим кръга.
Пон Апр 03, 2023 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
dimitrov_35 написа:
..Замисли се какво ще стане ако утре има война и никой не отиде да воюва и от двете страни?

Баналността на доброто и злото
Има едно последно заключение, което Зимбардо ни оставя в книгата си. Няма демони или герои или поне по-малко, отколкото си мислим, че има. Вместо това злото и доброто трябва да бъдат по-скоро плод на обстоятелства. Те не са толкова свързани с личността или детските ценности, колкото си мислим. Това дълбоко в себе си е оптимистично послание. Почти всеки може да извърши зло. Но в същото време всеки човек може да действа и героично.
Има само едно нещо, което трябва да направим, за да предотвратим първия случай. Трябва да идентифицираме характеристиките на ситуацията или нашата роля, която може да ни накара да действаме лошо или да бъдем жестоки. Зимбардо ни написва този „наръчник против злото". С него може да се противопоставим на натиска на всяка ситуация.
Когато установим, че някой действа по зъл начин, как да го оценим? Оценяваме ли тяхното положение и натиска им, или просто ги категоризираме като зъл?


КАК ДОБРИТЕ ХОРА СТАВАТ ЗЛИ. ЕКСПЕРИМЕНТЪТ В СТАНФОРД
Как добрите хора стават зли


Последната промяна е направена от vladofff на Вто Апр 04, 2023 10:31 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Апр 03, 2023 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Владо, сайтът има неудобството, че не реже дългите линкове (това се случва особено когато те са български).
В резултат страницата се удължава прекомерно на изток и става твърде трудна за четене.
Затова има втора опция, която може да се използва и тя е показана като "or [url=httр://url]Описание[/url]".
Ето го резултата с твоя линк:

Как добрите хора стават зли

Найс!
Вто Апр 04, 2023 9:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 54, 55, 56
Страница 56 от 56

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov