ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За ракията
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За ракията

Каква ракия предпочитате
Дамашна
94%
 94%  [ 35 ]
Заводска
5%
 5%  [ 2 ]
Общо гласове : 37

Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Ех, Тодоре, заприличва на спор дали професионалистите разбират повече или любителите. Аз не се съмнявам в способностите на професионалистите, а в техните намерения. В заводите правят ракия от майсторлък, не от грозде, или поне тя не стига до обикновения българин. Проста сметка показва, че в "Мераклийско" вино грозде не може да има. Професионалистите, а не селските баби слагат палмово масло в сиренето. Знаеш и за лютеницата, и за малотрайните салами. Когато стигнат до лаборатория, дават такива резИлтати, че после журналистите има какво да приказват.
За уискито работата съвсем не става. Никога не съм пил домашно уиски и не мога да сравнявам. Не вярвам да съм пил и истинско марково. В света се изпива толкова "шотландско" уиски, че Шотландия трябва да е поне с територията на Казахстан. Мисля, че това по магазините е търпим ментак. В комбинация с бадеми и черен шоколад е добре. Наздраве!
Пон Окт 21, 2013 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Wink Наздраве!

Еми то в тоя ред да споменем и Великия Комбинатор-Остап Бендер които твърди ,че познава поне двеста начина да се свари ракия ,включително и от табуретка Shocked Laughing

дъра-бъра
Сря Окт 23, 2013 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jeffpitters



Регистриран на: 15 Яну 2013
Мнения: 78

Мнение Отговорете с цитат
А стига бре , има и двама дето са пили заводска ракия Smile
Сря Окт 23, 2013 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
jeffpitters написа:
А стига бре , има и двама дето са пили заводска ракия Smile

Не им вярвам. Или е "блъф" или никога не са пили вода.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Окт 23, 2013 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Интересно - на тези, които продават домашна ракия - какви са им намеренията? Сигурно от филантропия го правят, а не за печалба? И докато заводите се контролират по определен ред, домашната се контролира само от алчността на производителя/търговеца. Не ! Благодаря!

Ама не ме разбирайте грешно - аз не искам да споря с никого - всеки е свободен да се трови както си поиска.... Просто се опитвам да разбера света в който живея Smile

/Да не замесваме сиренето на бабите, защото там ще стане страшно. Ако не ми вярвате, просто си купете 1 литър мляко "от улицата" и го занесете в лаборатория. /
Сря Ное 06, 2013 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Тоше, май не си ме разбрал. Аз не съм продал и не съм купил нито милилитър домашна ракия. Всичко се прави за лична и приятелска употреба. Стигне ли се до размяна срещу пари, предпочитам етикет, бандерол и голяма търговска верига. Комбинацията от пари, липса на контрол и дребен балкански тарикат ми е ясна. Просто въпросът беше домашна или заводска, а не заводска купешка или незнайна купешка.
Да не работиш в лаборатория близо до Хасково? Ще ти донеса неща за пробване. Може и заедно.
Съб Ное 09, 2013 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
tortomanin написа:
Хм, дет съ вика, за обяснение на вота. В домашната ми ракия има винен дестилат, търпимо подобрен с шекерче. Отделени са първаци и патоци /лангюри/ или както му викате. Получената бистра течност отлежава реално в дъбово буре над 6 месеца. Не добавям никакви химии към гроздето, защото е избрано. Не добавям никакви миризми към ракията, след отлежаването мирише достатъчно добре.


А след това я дай в лаборатория за изследване за наличие на остатъчни вещества Smile

А,ти дай и водата в лаборатотия и ше минеш на фотосинтеза.... Laughing
Съб Ное 09, 2013 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Абе ония ден пих хубава сливова, ама човек с каквото и да прекали, на сутринта му е гадно. Наздраве! Tooth
Нед Ное 10, 2013 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Тоше, купих си още едно буре. От четвъртък до днес го киснах, днес го мих, заредих го и чакам. Запасите вече са към трицифрено число и могат да отлежават повече. Ако не си предубеден, наесен можем да обменим чаши и мисли.
Нед Юли 06, 2014 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov