ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Еднодневен преход - Витоша
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Еднодневен преход - Витоша
Автор Съобщение
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Еднодневен преход - Витоша Отговорете с цитат
Мисля тези дни да направя една разходка:

Княжево - Златните мостове - Морените - хижа Алеко - Черни връх - Бистрица

Ходил съм групово на повечето места, сега мисля да го пробвам сам поради липса на другарчета. Осъществимо ли е в рамките на ден? Имам спомен, че градски транспорт няма много късни автобуси до Бистрица, така че питънката ми е при едно средно темпо и тръгване ранно сутринта ще успея ли докъм 17-18ч да сляза до селото.
Чет Авг 29, 2013 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Осъществим маршрут е. Последният автобус от Бистрица за София е в 22.57 часа. Информацията е от sofiatraffic.bg

P.S Преди няколко седмици осъществих маршрута Бояна - Черни връх - хижа Алеко - Симеоново за 7 часа от 13.00 до 20.00 с бързо темпо. Тръгвайте рано със спокойно темпо и няма да имате проблеми.
Чет Авг 29, 2013 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Напълно осъществимо,без никакви притеснения.
Чет Авг 29, 2013 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Към Бистрица слизането е бързо. Най-много общо 10 часа да е преходът. Спокойно ще минете цялото даже и за по-малко.
Пон Сеп 02, 2013 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
negat1ve



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 45

Мнение Отговорете с цитат
Някаква идея дали има транспорт до Златните мостове делнични дни? Доколкото знам има маршрутка от Руски паметник (нямам спомен за номера), но тя се качва до там само уикенда. Да съкратя малко първия етап ако е възможно Smile
Вто Сеп 03, 2013 3:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanjai



Регистриран на: 09 Апр 2011
Мнения: 210
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Май няма в делнични дни. Преди години първата кола на N 10 ходила до Златните делник. Иначе се движи от Банкя до Златните в уикенда.


Последната промяна е направена от tanjai на Сря Сеп 11, 2013 9:22 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 03, 2013 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
simply



Регистриран на: 16 Апр 2013
Мнения: 24
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Към Златните няма никакъв транспорт през седмицата, но от към Алеко би трябвало Драгалевският лифт да работи. Но има и почивни дни през седмицата.
Или Симеоновският?
Вто Сеп 03, 2013 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Не работят и двата лифта през седмицата! Обаче ако не те мързи съвсем спокойно можеш да се качиш през Симеоново до хижа Алеко и да се върнеш в рамките на деня през Бистрица,Драгалевци или дори Бояна? По лесният маршрут е Княжево - Златни Мостове - село Владая от, където всеки 45 мин има автобус или маршрутка (има и кръчмета Oops )
Вто Сеп 03, 2013 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Маршрутът по пътеводител е около 10 часа и половина (в зависимост на избор на пътека за качване и слизане на Черни връх и за слизане в с. Бистрица).

Ако е за съкращаване на маршрута с автобус, може да се вземе номер 66, който върви и в делничен ден, до Бай Кръстьо или до х-л "Морени", но маршрутът ще се видоизмени коренно.

Според мен е по-добре да се хване ранен автобус за с. Бистица и оттам да се качи Черни връх, след което да се слезе до един от крайните квартали на София - "Княжево", "Бояна" или "Драгалевци". В тях градският транспорт върви поне до 23 часа, а при нужда може да се тръгне към главните булеварди, от където да се хване такси. Да не се забравя и малката, но реална възможност от Златните мостове да се хване на стоп някакво превозно средство към София.

Не на последно място - в тази посока Слънцето няма да свети право в очите и снимките ще станат по-хубави.

Надявам се да съм бил полезен. Успех!
Вто Сеп 03, 2013 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:


Ако е за съкращаване на маршрута с автобус, може да се вземе номер 66, който върви и в делничен ден, до Бай Кръстьо или до х-л "Морени", но маршрутът ще се видоизмени коренно.



Това сигурна информация ли е? Защото тук -> http://www.sofiatraffic.bg/bg/news/429/za-transportniia-dostap-do-park пише друго. Аз съм се качвал с кола до Алеко и Бай Кръстьо поне 6-7 пъти през делничните дни това лято и рейс горе не съм виждал...
Вто Сеп 03, 2013 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Може би ми е стара информацията, просто винаги съм мислил, че ТРЯБВА все пак да са запазили сутрешния и вечерен автобус в делничен ден. Ако не са - "БРАВО" на кметицата ни, наистина сме "ЕВРОПЕЙСКА" столица!

Ето тук също има информация, има и телефони, най-сигурно е да се обади и да се пита непосредствено преди излета:

http://www.sofiabus.bg/izletni-linii

Иначе аз изобщо не препоръчвам да се съкращава маршрута с автобус Very Happy
Вто Сеп 03, 2013 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Re: Еднодневен преход - Витоша Отговорете с цитат
Използвам тази стара тема ,за да попитам осъществим ли е еднодневен преход-Княжево-Зл.мостове-х.Еделвайс-Ч.връх и слизане с Драгалевския лифт?Интересува ме по-специално отсечката Еделвайс-Черни връх колко отнема/добро темпо/?И има ли маркировка,табели?Благодаря предварително.
Пет Сеп 06, 2013 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вчера минахме покрай х.Еделвайс, табели има, няма опасност от изгубване,но за време не мога да ти помогна, не бяхме във форма да ходим до Черни връхSmile, а и всеки ходи различно.

_________________
Всичко е възможно.
Пет Сеп 06, 2013 5:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
Вчера минахме покрай х.Еделвайс, табели има, няма опасност от изгубване,но за време не мога да ти помогна, не бяхме във форма да ходим до Черни връхSmile, а и всеки ходи различно.

Благодаря ти/вече се питах функционира ли форумаWink/.Щом има маркировка ,ще тръгна.Помня табелата ,от която се отклонява от Еделвайс към Черни връх,но не знаех дали натам е маркирано . Ако някой друг знае колко приблизително е пътя,ще съм благодарна за информацията.
А Еделвайс ми е любима дестинация.Не пропускам прекрасния крем-карамел там Laughing
Пет Сеп 06, 2013 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Първо: Форумът функционира според предназначението си.

Второ: Според правилата в българския книжовен език - след препинателен знак точка, запетая и друг знак, означаващ край на изречението, се поставя празен интервал.

Трето: За осъществимостта на еднодневен преход кв. "Княжево" - Златни мостове - х. "Еделвайс" - Черни връх - слизане с Драгалевския лифт: Осъществим е с добро темпо, стига лифтът да работи. Smile

Четвърто: За продължителността на отсечката х. "Еделвайс" - Черни връх:

http://lmgtfy.com/?q=%D1%85%D0%B8%D0%B6%D0%B0+%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%81+%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8+%D0%B2%D1%80%D1%8A%D1%85

Пето: За маркировката между х. "Еделвайс", х-л "Звездица" и м. Конярника - очакваме Меги да каже дали е подновена и в какво състояние е. Very Happy

Шесто: Успех!
Сря Сеп 11, 2013 8:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov