ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Еднодневен преход - Витоша
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Еднодневен преход - Витоша
Автор Съобщение
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:


Пето: За маркировката между х. "Еделвайс", х-л "Звездица" и м. Конярника - очакваме Меги да каже дали е подновена и в какво състояние е. Very Happy

Шесто: Успех!

Седмо: Благодаря! Smile Меги ще каже, вероятно още тази неделя , ако не се загуби.
Мисля, че питах според предназначението на форума, но вероятно и правилата на българския език са предмет на обсъждане тук /няма лошо /.
Smile Всъщност бързах да получа отговор, а в толкова почивни дни е нормално планинарите да са в планината.
PS. Така добре ли са интервалите?
И вие не сте безгрешен, колега, що се касае до краткия и пълен член/ по-горните ви постове /, но няма да издребняваме, нали?
Сря Сеп 11, 2013 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Осмо: Благодаря за забележката, наистина съм пропуснал един пълен определителен член по невнимание. Признавам си грешките и се порицавам за тях. Писането по неграмотен и неправилен начин във форумите (често с глупавото оправдание, че се бърза и че форумът не е официален документ) не е "издребняване", а много сериозен проблем, на който всеки би трябвало да обърне внимание. Smile

Още един път - успех!
Сря Сеп 11, 2013 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Меги, не се впечатлявай и не ги взимай присърце тия хора... Умници, които си уплътняват времето с раздаване на забележки и акъл има много... и във форума и в рейса и в планината - навсякъде са, а дали ще ги забележиш си зависи изцяло от теб Smile

По темата нямам какво да кажа, но така като гледам не съм единствен Smile
Сря Сеп 11, 2013 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic Че защо човек да не забелязва тези, които му дават акъл? Аз пък обичам такива хора, особено ако го правят безплатно Wink
Много мразя да допускам някоя грешка и то повече от един път, а другите да си мълчат, да не ми казват и после пак да се излагам. На това му казвам мечешка услуга. Evil or Very Mad

Иначе ще поглеждам в раздела за Витоша за коментара на Меги за пътеките от Еделвайс до Черни връх. Нещо тази година не сме се виждали с Витоша, но нали старата любов ръжда не хваща, та ще ми е интересно Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Сеп 11, 2013 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Докладвам, както обещах Smile, въпреки че, минавайки по пътеките, сама на себе си се усмихвах на питането си тук.
Мариана, и пътеките, и маркировката са като слънце хубави и ясни. А хората -в страхотно настроение, особено с приближаването на върха / надали е случайно / Smile .
За туристи, неминавали по въпросния маршрут, ще споделя, пък дано да е от полза : преходът е осъществим с добро темпо и малко почивки /аз направих 2 за по 10-15 минути / . При мен беше : Княжево -Зл.мостове - 40 мин., Зл.мостове - х. Еделвайс - около час, почивчица / гъбена чорбичка + крем карамел / , х. Еделвайс-през х. Звездица - Конярника - Черни връх - 1 час и 15 мин./ тази отсечка много ми хареса , почти не срещнах хора,може би защото тръгнах рано. Съжалих малко, че повече бързах, по-малко гледах, но не знаех точно колко ще ми отнеме като време /, на Черни връх минимална почивчица / много народ в заслона, ветровито навън, а се изкатерих по тениска/, Черни връх- Голи връх- 1 час/тук вече си беше митинг от народ и не толкова приятно / , Голи връх - Бай Кръстьо /пътеката под лифта Mad /- около час и там вече взех лифт, защото тръгнах с нови обувки и усещах известни болки, а не бях взела лейкопласт. Разполагах с маратонки в раницата, но с тях трябваше да избирам между риск от изкълчване по стръмната пътечка/ на качване определено е по-приятна / и лифта .Избрах второто.
Хубава седмица на всички!

_________________
"Life's a journey not a destination"
Пон Сеп 16, 2013 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Меги, хубав преход си направила Smile
А снимки имаш ли? Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Сеп 16, 2013 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
х.Еделвайс-Черни Връх.-1.15 часа?


Както казват някои от форума,това е към "спортни прояви"
Пон Сеп 16, 2013 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами тя Княжево - Златните го е взела за 40 минути... Smile
Бърза е Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Сеп 17, 2013 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение ИСКАМЕ СНИМКИ! :) Отговорете с цитат
Алексйо написа:
х.Еделвайс-Черни Връх.-1.15 часа?


Както казват някои от форума,това е към "спортни прояви"


Без снимков материал за доказателство и отчитане посоката и силата на вятъра - не се признава! Smile

Молба: Ако може, разбира се, да се даде малко по-подробно описание на маркировката от х. "Еделвайс" до м. Конярника - лентова, стълбова, табели, местоположение, състояние, проблемни участъци и прочие. Благодаря предварително!

П. П. И да не вземе сега някой погрешно да изтълкува искането ми за снимки като съмнение, че Меги е осъществила прехода! Smile

П. П. П. Ще взема и аз най-накрая да си сложа аватар в този форум Smile
Вто Сеп 17, 2013 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
В участъка х. Еделвайс- Черни връх "форсирах", защото една възрастна планинарка на Еделвайс ми каза, че до Черни връх е 3 часа, а имах час, в който трябваше да се върна в София.

Но съм допуснала грешка, за което се извинявам - 40 минути ми отне до Бялата вода, после може би толкова и до Златните мостове.

Мариана, не ми се получава качването на снимките в този форум нещо..Oops

Stefan_iliev38, лошото е, че и посоката на вятъра не отчетох Smile, но имаше такъв, за разлика от предишната неделя, когато голи до кръста туристи си правеха слънчеви бани.

Относно маркировката- от х.Еделвайс до Конярника в горичката- жълта по дърветата / това лентова ли ще рече? /, на достатъчно често и червено-бяла по камъняците. Дали е нова не мога да кажа / по-скоро не /, но е достатъчно добра, щом мен ориентира. Табели също има-от Еделвайс и на х.Звездица. От Конярника - по съоръженията на стария влек. Коловата маркировка от Кумата ми остана вдясно, а не както друг път съм ходила строго по нея / оттам е доста по-мучурливо, дори юли като се качвах беше на места, има високи хвойни и по-трудно се ходи. По изчерпателна не мога да бъда.Smile)

_________________
"Life's a journey not a destination"
Сря Сеп 18, 2013 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Константин Георгиев



Регистриран на: 29 Юли 2013
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здавейте Smile!
Как мога да стигна от Княжево до Златните мостове? Не съм минавал от там, а явно обществения транспорт няма да го бъде... и съответно къде от Княжево (нека говорим като спирки на градския транспорт Very Happy).
Съб Сеп 21, 2013 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Хващаш трамвай номер 5 от съдебната палата и слизаш на последната му спирка. От там има маркирана пътека, май беше с жълт цвят. Другият вариант е с маршрутка от Руски паметник.
Съб Сеп 21, 2013 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Константин Георгиев



Регистриран на: 29 Юли 2013
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, пътеката ще бъде Smile
Съб Сеп 21, 2013 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Идеи за лек маршрут (до 2-2.5ч) с цел излет/пикник (без добри обувки) - тази събота?
Изходна точка - Хладилника (98, 64...), 107, трам 5, 63
Евентуално Дървеница

бонус:
Кои пътеки, местности през уикенда са най-населени от туристи? Идеята ни е максимално да ги избегнем.

Ако има и вариант с малко слизане... Rolling Eyes

Благодаря

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.

Последната промяна е направена от taurus на Съб Юли 26, 2014 10:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юли 24, 2014 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
железница - синята стрела. Ще има хора, но не колкото на други места. Изкачване е, но плавно. Като време - 2 - 2.5ч.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 24, 2014 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov