ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за туристическата маркировка
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за туристическата маркировка
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ясно Наблюдател. Иска си ремонт с една дума Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 18, 2016 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение леко с плуга Отговорете с цитат
Сотиров написа:
.........бих разорал........... без всякакви ........... Само че за заслоните ................ смъртоносни опасности по общодостъпните места.


А-а-а, бай Сотиров, не с лошо, добре че нямаш достъп до трактор. Не мож слага всичко под един знаменател, знаеш. (Много ме настървява като ми каже някой: "Вие като юрист би трябвало да знаете...").
Има хора слаби, болни, недъгави, с други думи поставени в неравностойно положение в обществото поради някаква причина, които също носят в душата си любовта към природата и планината. Защо да им разораваме възможностите да изпитат радостта от досега с хубавото, ако някой приятел или роднина се съгласи да ги изведе на открито. Също така и далеч не всички деца са батмани, супермени и покемони за да се изкачат горе без техническа помощ, в случай че родителите, дядовците или прародителите им имат дископатия или коремна херния.
Хем да не залитаме в крайностите, казваш, хем да ореш искаш и да ликвидирваш лифтове. Пък заслони да има. Нек``ва сложна теорема постулираш.

А ОНАЗИ си дебне по всичките места.
Very Happy Very Happy
Чет Авг 18, 2016 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Желания и възможности Отговорете с цитат
Цецко, който има ограничени възможности, трябва да си ограничи и желанията. За днешната техника не е проблем да прокара шосета и лифтове докъдето и да е, дори до Еверест. Тогава вече всичко ще е достъпно за всеки. Разумно ли е обаче? Преди няколко години аз щурмувах Монблан. Не успях да го стигна и се върнах безславно. А сигурно и там би могъл да се построи лифт като от Шамони, който да ме извози. Няма никакъв проблем за лифт до Мальовица, че и до Вихрен (пу, да не ме чуе Дяволът!). Когато бях на Олимп, домакинята на хижата, изключително дейна немкиня, на моя провокационен въпрос, тя няма ли сметка да прокарат лифт, та да ѝ се вдигне оборотът, с презрение ми отговори, че не всичко в планината се свежда до оборота. Та така, Цецко, удобно ми е с децата и тежките самари да използвам незаконния уродлив лифт до Седемте езера, но само защото го има. Ако го нямаше, което аз бих приветствал, щях да се съобразявам, както преди. Дай си сметка и за нещо друго: ако я нямаше урбанизацията на високите части на планините, повечето хора нямаше масово да бягат в небесата, а щяха да се задоволяват с по-ниските места, които щяха да остават девствени. Хайде, да завърша за инвалидите на Витоша, понеже ги спомена. Добре, нека го има шосето за Алеко. Нека пропускат инвалидите с коли. Защо обаче пускат всички коли, когато е забранено? Не виждаш ли, че в България единственият начин да се спазва някаква забрана по пътя е да го няма пътя? Very Happy

Та за "теоремата", викаш. Мисълта ми беше, че няма нужда да изпадаме в крайности: нито да рушим създаденото, нито пък да строим нови съоръжения като на Банско. Виждаш, че съм склонен на отстъпки, но взаимни. Да поддържаме това, което имаме, и ще сме в хармония с природата (поне донякъде). Very Happy
Чет Авг 18, 2016 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Бай бабо да те не срещне...... Отговорете с цитат
Е, едно пътче спасихме.
И в духа на взаимните отстъпки обещавам другия път нахалният инвалид да не проявява нечувана дързост, искайки Господин Шофьора да му отвори рампата за качване с колички.
А на Банско ако не се построят нови съоръжения ще стане още по-голямо "дермо". Все още има достатъчно nabludatel-ни места за всички желаещи.
Чет Авг 18, 2016 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Лифта е много добро човешко творение. От което се възползвам винаги където може. Както и от пътищата където ги има. Друг е въпросът къде трябва да ги има. Всъщност нека ги има на много места, но достъпа да е ограничен. Една здрава бариера на този към Безбог и горе няма да има никой. Като се наложи обаче има от къде да се качат машините.

То и на Беклемето трябва една бариера да се сложи. Какви са тези пикап лудории - агнета, паржоли, домати.... Ай стига вземете се в ръце. Виж ако човек страда в момента от разни болежки тогава може да се пусне пикапа да се извози багажа. Но човека да си носи болежките сам.

По принцип говоря. Rolling Eyes

А Сотиров не си прав за едно. Желанията не могат да се ограничат. Могат да се потиснат само. Но тогава ще вземе да избият други, с които може и по-лошо да стане. Пример пресен. И сакатите (макар и временно такива) имат право да посещават местата, които харесват. Стига да има желание
Чет Авг 18, 2016 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Опитах да бъда логичен... Отговорете с цитат
... но няма повече, обещавам! И какво дермо ще стане на Банско без поредния нов лифт, Цецко? Ти видял ли си изобщо склона под Тодорка, как изглежда от шосето? Ако ще говорим за лайна, "най-голямата водна пързалка в Европа" на Бъндеришката поляна не е ли достатъно голямо лайно? Или има и по-голямо - ски шанца на Слънчев бряг? Ти май си мераклия твойто камионче да кара навсякъде, а на мен не ми харесва. Това ли е проблемът? Shocked

Димо, къде видя призив за потискане на желанията? Писах само за съобразяване на желанията с възможностите. За шосетата пишеш същото, каквото и аз. Като ги има - нека се използват. Но има и забрани, а те вече не се спазват. За какво спорим тогава? Кой трябва да спуска бариерите, дето всъщност ги няма?
Чет Авг 18, 2016 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Re: Опитах да бъда логичен... Отговорете с цитат
Сотиров написа:
За какво спорим тогава?


Защо си мислиш че спорим? Най-малкото пък аз с теб. Въобще не съм се замислял за спор. Говорих само за временно инвалидизираните другари. И евентуалната помощ която могат да получат от други другари. Докато са в такова неравностойно положение. Но с виснали лиги Very Happy

За другите неща си прав.
Чет Авг 18, 2016 2:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
Начи аз като се сравнявам със сума ти народ съм си чисто недъгав ... това лхотцета, макалута, чудесии -> нямам шанс да ги видя - поставен съм в неравностойно полжения, искам лифт и хасфалт до там, да балансираме нещата! .... защо обществото така ми е отрязало мечтите и желанията, и какво се прави по-въпроса?
Чет Авг 18, 2016 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, изложеното от теб по-горе по идея е абсолютно същото, като изложеното от мен за парапетите, за което бях анатемосан като еретик. Рискуваш точно тук да останеш неразбран от "болшинството". За голяма част от форумците тактическият интерес /без специални умения да посещават специални места/ стои над дългосрочния стратегически такъв да останат планините колкото се може по-малко видоизменени от антропогенни фактори. Гледам, че и инсайтът, и той натам тръгнал...
Чет Авг 18, 2016 3:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Insight



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 122

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Гледам, че и инсайтът, и той натам тръгнал...

Може би не си фанал иронията Wink
Чет Авг 18, 2016 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Излезе се встрани от темата, но все пак : Имаме примера на Цугшпице, превърнат в климатизиран МОЛLaughing

Ако питаме някоя си Бейби Ирина

тя е доволна - сьемки для фейсбук, кеф ти Панорама рестаран для 400 человек, модни аксесуарь можно покупит, и др. такива. Клиентите са много.
И продължават, планинарите които се вижда как плахо се качват отстрани на платформата към площада на мола, за да се присъединят към множеството екскурзианти, вече са изгонени от кран и багер, които вече строят и до 2017 г. : 1200 нови кубика бетон, 500 кубика джилязо, нови ресторани:

Багеристите са доволни, изкопали са върха:

Още няма басейн с олимп.размери, но немеца сигурно се е сетил за таз липса Very Happy
Чет Авг 18, 2016 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Insight написа:
vladofff написа:
Гледам, че и инсайтът, и той натам тръгнал...

Може би не си фанал иронията Wink

Аз пък си мислех, че точно иронията ти съм фанал...
Чет Авг 18, 2016 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Егати, това ли е Цугшпице?
Изпари ми се всякакъв мерак да ходя там.
Чет Авг 18, 2016 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Митак написа:
Егати, това ли е Цугшпице?
Изпари ми се всякакъв мерак да ходя там.

Ботев да не би да изглежда много по-различно? Или пък Мусала?...
Чет Авг 18, 2016 4:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Наблюдател какво и е на Ирина?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Авг 18, 2016 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov