ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблеми по Ком Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Проблеми по Ком Емине
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Мечо, ти не си човек, ти си машина, пък белким се засечем по баирите, бира да се почерпим... хвала за пореден път!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Ное 06, 2014 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
rumi_xristova написа:
Eто малко снимки от маркирането на пътеката в неделя:

https://plus.google.com/photos/106300290792232111697/albums/6077551717669580401?authkey=COSA1JqM4vCYSw


Определено ще хвана тая посока следващото ходене. Поклон за усилията и любовта към пътеката. Тоя път от ж.п. спирка Дропла поех на изток да качвам вр. Белия Камък(Коджакая 597м.) Изненадващо то пак излезе по Е-3.
"спирка Дропла-вр.Белия Камък-х.Топчийско"- 6ч. (на снимки 4 до 11 от горния линк са табелките на спирката). Табелки има и след като се излезе от с.Дропла, червената марка е запазена. Следвах я до дерето под върха, зарязах я за самото качване и пак я засякох на северния склон, върви между Коджакая и Ортакая на изток, трябва да минава през х.Топчийско и после да слиза в селото...Качването на върха си струва, обзора е страхотен, нататък ще проверя как е...девствено е и асфалт сигурно няма да има... Та старата пътека: билото над с.Вишна, х.Луда Камчия, ж.п.спирка Дропла, с,Дропла,вр.Белия Камък може и да е добра алтернатива... (преход х.Луда Камчия-х.Топчийско ако се планира този е по-добър вариант от обикаляне през Дъскотна) Това може и да е било оригиналния вариант, а после да се е появило това слизане до Дъскотна(сега само остава хижа Луда Камчия да проработи и брода да е свестен...)
Пон Ное 10, 2014 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение KE - ТИ е много по-добро от КЕ - МИ !!!! Отговорете с цитат
hsray2000 написа:

(преход х.Луда Камчия-х.Топчийско ако се планира този е по-добър вариант от обикаляне през Дъскотна) Това може и да е било оригиналния вариант, а после да се е появило това слизане до Дъскотна(сега само остава хижа Луда Камчия да проработи и брода да е свестен...)


Ле лееееее то цялата Източна Стара планина е все КЕ, и маркирано ..... . Малко ме е срам, че позарязах идеята си за описване на алтернативните трасета, а се оказва че има смисъл .... То като си помисля, аз май съм ходил по алтернативно КЕ през 2012. Варианта по билото от х. Луда Камчия до т.с. Топчийско определено повече ми харесва и се вписва съвсем в идеята за КЕ. hsray2000, имаш ли трак за това ходене?
Пон Ное 10, 2014 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Тази табела при спирка Дропла/разбирай х.Луда Камчия/ ми е известна от доста години.
Не исках да се оповестява още една алтернатива на маршрута, да не бъркаме и забиваме хората в нещо което не е проверено!
Имаме намерението да го проучим и маркираме и този вариант, ако маркировката някъде се губи да се уточни!
Тогава да се популяризира,той е вероятно,точно билния маршрут,а Мандрабаир да е вариант превърнал се в основен.
На картите го няма, не е и упоменат като възможност.Колегата минавал ли го е до Топчийско?
Можем да обединим усилия,разбрах че същия ден от Варна е слязла група на спирката!
На снимките има зелена и жълта марка + червената, някой да знае от къде и за къде са?
Брода си е бил мост, може да се подобри с минимални усилия, имало е и друг отнесен вече такъв и по него пътека,да се знае.
Стопанисващия хижата е от скоро има хубави идеи дано ги реализира!
Пон Ное 10, 2014 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Re: KE - ТИ е много по-добро от КЕ - МИ !!!! Отговорете с цитат
Варианта по билото от х. Луда Камчия до т.с. Топчийско определено повече ми харесва и се вписва съвсем в идеята за КЕ. hsray2000, имаш ли трак за това ходене?[/quote]

Трак записах, мотивираш ме да се науча как да го сваля от машинката...SmileТрака обаче покрива само около 1.5 часа от целия маршрут до Топчийско. След спускането от вр.Белия Камък(Коджакая) следвах маркировката за кратко и после трябваше да хващам влака...Ходенето сп.Дропла-с.Дропла-Коджакая-с.Билка-гара Търнак излезе 3 часа. Дано даде време, ще го извървя/запиша целия маршрут до х.Топчийско. През Дропла минава Зелена, Жълта + КЕ марки, едната ще е вариант Ясеново-Топчийско(южно от върха за който не му се катери), въобще маркирани пътеки бол, карти не знам да има...само да има кой да записва тракове.
Пон Ное 10, 2014 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Re: KE - ТИ е много по-добро от КЕ - МИ !!!! Отговорете с цитат
hsray2000 написа:
Дано даде време, ще го извървя/запиша целия маршрут до х.Топчийско.

Драсни някой ред ако не е проблем, когато решиш да ходиш и ако търпиш компания. и на мен ще ми е интересен маршрут.
Вто Ное 11, 2014 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: KE - ТИ е много по-добро от КЕ - МИ !!!! Отговорете с цитат
joy_boy написа:
hsray2000 написа:
Дано даде време, ще го извървя/запиша целия маршрут до х.Топчийско.

Драсни някой ред ако не е проблем, когато решиш да ходиш и ако търпиш компания. и на мен ще ми е интересен маршрут.


Бройте и мен в групата Smile .... Желание и техника имам, само време да е .....
Вто Ное 11, 2014 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Re: KE - ТИ е много по-добро от КЕ - МИ !!!! Отговорете с цитат
mikesli написа:
joy_boy написа:
hsray2000 написа:
Дано даде време, ще го извървя/запиша целия маршрут до х.Топчийско.

Драсни някой ред ако не е проблем, когато решиш да ходиш и ако търпиш компания. и на мен ще ми е интересен маршрут.


Бройте и мен в групата Smile .... Желание и техника имам, само време да е .....



Дано да остаме сухо, ще пиша на лични...
Вто Ное 11, 2014 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Re: KE - ТИ е много по-добро от КЕ - МИ !!!! Отговорете с цитат
hsray2000 написа:
mikesli написа:
joy_boy написа:
hsray2000 написа:
Дано даде време, ще го извървя/запиша целия маршрут до х.Топчийско.

Драсни някой ред ако не е проблем, когато решиш да ходиш и ако търпиш компания. и на мен ще ми е интересен маршрут.


Бройте и мен в групата Smile .... Желание и техника имам, само време да е .....



Дано да остаме сухо, ще пиша на лични...


Най-накрая поехме на изток,просто проучване на трасето в идеално за целта време.
От ж.п. спирка Дропла маркировка зелена и жълта, водеща червена но липсва някъде,почти отлична.
Въпроса е по жълта от къде и на къде и по зелената също?
По последни данни подновявана през 2011г. от тур.д-во варна, има някаква информация.
Така както го разбирам жълтата е през Ясеново без върхове към Топчийско.
Зелената от Дропла и от Търнак и Билка,юг и север подстъпи се събират и качват" Големият..я"/кая/.
Червената все ни бягаше точно когато трябва,но си я намерихме.
Мъгла,студеничко,ловджии, дъжд,река по брод,чешма,свали, сложи дъждобран, типично Е за кратко.
Консултации с местни овчари и подобни,мъглата се проясни,рабрахме кое е пред нас и в страни.

Описание не пускам за да не бъркам никого.Запазвам правото за после или който е сигурен, това което бе целта,разбрано.
Предполагам че маркировката и по на изток от върха е добра,но точно на важни разклони нещо се губи, типично за Е
караш по подразбиране интуиция, а по билото но от къде точно,посоки в случая повече от 6/шест/ като последната е вярна.


Поне хубаво си походихме.
За проявяващи интерес тук, на уговорки или лични.
Някой е ходил натам и в събота, интерес има явно1
Пон Дек 01, 2014 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Re: KE - ТИ е много по-добро от КЕ - МИ !!!! Отговорете с цитат
Дано да остаме сухо, ще пиша на лични...[/quote]

...

Някой е ходил натам и в събота, интерес има явно1[/quote
....
Аз бях в събота...
То сухото на лято, сега кал...Навивах се,отказвах се, накрая
не издържах и хванах влака/гората... Пробвах се и с трака Smile
Източно от вр."Коджакая" обаче губих марките, намирах ги, сякох
дерета без пътека...В мъглата все ме теглеше да се движа в кръг...Smile
Накрая смених плана и хванах влака от друга гара...
Трак: Дропла - Струя
http://dox.bg/files/dw?a=7eae556d50
Трак: Дропла-Билка(от предното ходене през върха не по маркирана пътека)
http://dox.bg/files/dw?a=b5c58ddb4a
Сря Дек 03, 2014 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Предположих че е така, кой е ходил предния ден,бяхме на 30 в неделя.
Кал, дъжд,мъгла типично за цялата година, взехме да му свикваме.
За боя си иска обаче сухо време, дано го уцелим.
Сря Дек 03, 2014 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ето един по-свестен трак: х.Луда Камчия - х.Топчийско(през с.Ясеново). Жълта маркировка. Съвпада в по-голямата си част с "Червената". Насложих и "червената част": Е3 КЕ през вр. Белия Камък(Коджакая). Червения трак е с "бели петна" (изтрих лутането в мъглата от предния път, оставих само ходенето по маркировката)

http://dox.bg/files/dw?a=8afe2e3c87

Трака тръгва от ж.п. спирка Дропла, бързах, деня къс и не слязох до хижата(150-200м). Маркирах/надписах основните точки. Маркировката е добра, но има къде да се пипне. Много обзорен маршрут, гледки във всички посоки, красиво е... Обаче много асфалт, шосе, пак асфалт...Отива доста близо(2-3км.) до с.Добра Поляна и чак тогава пак се влиза в гората за х.Топчийско.

Снимки:

http://hsraynov.snimka.bg/mountain/h-luda-kamchiya-h-topchiyisko-balaban-dere.846375.34527371

Трака по Балабан Дере(синя маркировка) на прибиране. За скалните забележителности "Професора","Свинската Глава", "Костенурката" вече бях на челник, снимки няма. Ама пък имаше милион звезди, че и падащи...

http://dox.bg/files/dw?a=8b431826b0


Последната промяна е направена от hsray2000 на Пет Дек 19, 2014 9:11 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Дек 17, 2014 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Христо, снимките не ми се отварят.
Пет Дек 19, 2014 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hsray2000



Регистриран на: 23 Окт 2012
Мнения: 65
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Христо, снимките не ми се отварят.


Оправих го линка, друг път ще проверявам по-добре каква съм я свършил...Благодаря.
Пет Дек 19, 2014 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Желаещи за някъде по проблемните източни участъци по Пътеката?
Около Котел, Върбишки и Караборун качването е предложението.
Мои свободни дати 21,22 и 23. 02. 2015г. и от 25.02 до 02.03 на същата,
включва имен ден?! Естествено с четчица за " рисуване" на " БЧБ".
Може и да се продължи на изток от Трите Каи.
Пет Фев 06, 2015 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 5 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov